آشنایی با انواع غرفه‌های نمایشگاهی قبل از غرفه‌سازی در نمایشگاه

سؤالی که ممکن است در ذهن صاحبان مشاغل ایجاد شود این است که چگونه می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام نوع غرفه سازی، برای آنها مناسب‌تر است؟

غرفه‌های نمایشگاهی در انواع و اقسام شکل‌ها و طراحی‌ها در دسترس هستند.از چند دیوار سفید ساده گرفته تا لوکس‌ترین غرفه‌ها با دیواره‌ها، سقف‌ها و کف‌های مختلف می‌توانند ساختار یک غرفه سازی حرفه‌ای باشند.
غرفه‌های نمایشگاهی همچنین دارای اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. بنابراین سؤالی که ممکن است در ذهن صاحبان مشاغل ایجاد شود این است که چگونه می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام نوع غرفه سازی، برای آنها مناسب‌تر است؟
چه نوع غرفه ای برای شما مناسب تر است ؟
این که چه نوع غرفه‌ای را برای نمایش محصولات خود در نظر بگیرید به نوع نمایشگاه، فضای موجود، تعداد دفعات شرکت در یک نمایشگاه و البته بودجۀ شما بستگی دارد.
وجود انواع مختلفی از غرفه‌های نمایشگاهی به مشاغل مختلف کمک می‌کنند تا محصولات خود را به روشی خلاقانه و در عین حال حرفه‌ای معرفی کنند. زیرا ظاهر غرفه برای جذب مخاطبان بیشتر، بسیار مهم است. برخی از برگزارکنندگان نمایشگاه‌های تجاری، فضاهای خالی را در نمایشگاه‌های خود در نظر می‌گیرند. افرادی که قصد برپایی یک غرفه در این نوع نمایشگاه‌های تجاری را داشته باشند، می‌توانند این محل‌ها را از مسؤل برگزاری نمایشگاه، خریداری کرده یا اجاره کنند.
ویژگی های خوب فضا برای غرفه سازی
وجود فضای خالی در غرفه سازی نمایشگاهی به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به سلیقۀ خود، بتوانید بهترین نوع غرفه را تهیه کرده و در این محل‌ها بر پا نمایید.
شما می‌توانید بر اساس نظر خود چیدمان‌های مختلفی را برای محصولات غرفه خود در نظر بگیرید. اما استفاده از محل‌هایی که غرفه‌های آماده از قبل در آنجا قرار گرفته‌اند شما را محدودتر می‌کند. شما می‌توانید از نظرات طراحان غرفه‌های نمایشگاهی استفاده کنید تا زیباترین را برای غرفۀ خود در نظر بگیرید. ممکن است این سؤال در ذهن شما شکل بگیرد که چرا ظاهر غرفه باید انقدر مهم باشد؟
ظاهر غرفه سازی، اولین مورد در جذب بازدیدکننده
شما باید بدانید که یکی از اولین مواردی که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، شکل ظاهری غرفۀ شما است. شما باید طراحی غرفۀ خود را به شکلی در نظر بگیرید که بازدید کنندگان زیادی به غرفۀ شما جذب شوند. علاوه بر این، وجود فضای خالی در غرفۀ نمایشگاهی به شما این فرصت را می‌دهد که از حداکثر فضای موجود استفاده کنید. وجود فضای بیشتر به شما این امکان را می‌دهد که در چیدمان محصولات انتخاب‌های بیشتری داشته باشید. چیدمان درست محصولات درون غرفه، یکی دیگر از موارد مهم جذب مخاطب است. همان‌طور که گفته شد، انواع مختلفی از غرفه‌های تجاری وجود دارد که شما می‌توانید در این محل‌های خالی، از آنها استفاده کنید.
انواع غرفه های نمایشگاهی
در ادامه برخی از انواع متداول غرفه‌های نمایشگاهی را برای شما نام می‌بریم.
غرفه‌ سازی مدولار
غرفه‌های نمایشگاهی مدولار به دلیل استفاده از یک ساختار قاب دار، یک راه حل مقرون به صرفه برای یک غرفه سازی به شمار می‌آیند. استفاده از این نوع غرفه‌ها بسیار عالی است. زیرا شما می‌توانید به راحتی آنها را مونتاژ کرده و در صورت تمایل به برپایی مجدد غرفۀ خود، می‌توانید به راحتی آنها را بر پا کنید. انواع مختلفی از اشکال غرفه سازی مدولار وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید یکی از آنها را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. برای افرادی که می‌خواهند در چندین رویداد شرکت کنند و نیاز دارند که غرفۀ خود را چندین و چندبار جمع ودوباره نصب کنند، استفاده از این نوع غرفه‌ سازی راه حلی بسیار کارآمد بوده و موجب صرفه‌جویی در وقت می‌شود. شما در کم‌ترین زمان ممکن و به راحتی می‌توانید غرفۀ مدولار خود را برپا یا جمع کنید.
غرفه ‌سازی سفارشی
انتخاب یک غرفۀ نمایشگاهی سفارشی، به مشتریان این غرفه اجازه می‌دهد تا با توجه به سلیقه و نیاز خود، غرفۀ مورد نظر خود را سفارش دهند. در انتخاب این نوع غرفه‌ها محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید با شرکت‌های غرفه سازی نمایشگاهی، برای ایجاد غرفه‌ای بی‌نظیر و چشمگیر، بر اساس سلیقۀ خود، همکاری کنید. این ایده و استفاده از این نوع غرفه‌‌ سازی برای افرادی ایده‌آل است که می‌خواهند از به یادماندنی بودن غرفۀ خود اطمینان حاصل کنند و بر افکار مهمانان و مشتریان خود تأثیری ماندگار بگذارند. این نوع غرفه‌ سازی می‌تواند به صورت سفارشی برای یک رویداد خاص یا به صورت اختصاصی برای برند شما ساخته شود تا شما بتوانید بارها و بارها از آن استفاده کنید.
شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، از شرکت های مطرح در این زمینه مانند شرکت غرفه سازی فرارنگ کمک بگیرید.
غرفه ‌های اجاره‌ای
غرفه‌های اجاره‌ای برای کسانی که قصد سرمایه گذاری کلانی ندارند بسیار مناسب است. اما به یک خلاقیت برای تحت تأثیر قرار دادن یک رویداد یا نمایش نیاز دارند. افرادی که قصد برپایی یک غرفه در یک نمایشگاه را دارند و تمایل دارند تا کمترین هزینه را برای برپایی غرفۀ خود در نظر بگیرند، به سادگی می‌توانند یک غرفۀ نمایشگاهی استاندارد را اجاره کرده و آن را با برند، رنگ و اطلاعات خود تزئین کنند. استفاده از غرفه‌های اجاره‌ای یک راه حل عالی برای کسانی است که تازه شروع به فعالیت در نمایشگاه کرده‌اند و می‌خواهند قبل از سرمایه گذاری بیشتر برای داشتن یک جایگاه دائمی، تجربۀ لازم برای این کار را کسب کنند.
غرفه ‌سازی قابل حمل
برای افرادی که قصد برپایی غرفه‌های کوچک را دارند، گزینۀ استفاده از غرفه‌های قابل حمل وجود دارد. استفاده از غرفه‌ سازی قابل حمل بودجۀ کمتری را نسبت به استفاده از سایر غرفه‌ها می‌طلبد. شاید شما فکر کنید که استفاده ازغرفه‌های کوچک‌تر باعث می‌شود تا بازدید کنندگان کمتری به سراغ غرفۀ شما بیایند. این مسئله تا حدی درست است اما موفقیت شما تا حد زیادی به محل استقرار غرفۀ شما بستگی دارد.
اگر شما بتوانید غرفۀ کوچک و قابل حمل خود را در مکان‌های شلوغ نمایشگاه، مانند ورودی‌ها و دیگر مکان‌های شلوغ برپا کنید، مطمئناً نتیجۀ خوبی از برپایی غرفۀ خود خواهید گرفت. اگر محصولات شما به قدری نیست که نیازی به غرفۀ بزرگتری داشته باشید، شما می‌توانید از این نوع از غرفه‌ها استفاده کنید. شما برای مونتاژ (جمع یا نصب کردن) این نوع غرفه‌ها کار بسیار آسانی را در پیش خواهید داشت.
کمترین زمان ساخت غرفه با غرفه سازی پرتابل
طراحی غرفه‌های قابل حمل به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که شما در کمترین زمان ممکن و به راحتی می‌توانید غرفۀ خود را بر پا کرده یا آن را جمع کنید. غرفه‌های قابل حمل معمولاً از پانل‌های گرافیکی تشکیل شده‌اند که از طریق نوعی از قاب به یکدیگر متصل می‌شوند. اگرچه این نوع غرفه‌ها ذاتاً دارای ساختار ساده‌ای هستند. اما شما می‌توانید در آنها از لوازم جانبی مختلف و ایده‌های خلاقانۀ خود مانند استفاده از نمایشگرها در درون غرفه یا سایر موارد، استفاده کنید.غرفه‌ سازی قابل حمل در مکان‌های مختلفی مانند نمایشگاه‌ها و حتی در خیابان‌ها قابل استفاده هستند.
جمع بندی
به طور کلی متوجه شدیم که انواع مختلفی از غرفه‌ سازی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که: آیا یک غرفه را خریداری کرده یا اجاره می‌کنید؟ اگر قصد اجارۀ یک جایگاه را داشته باشید، غرفه‌ سازی قابل حمل یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای شما هستند. علاوه بر غرفه سازی‌ قابل حمل، شما می‌توانید از غرفه‌های آماده‌ای که در نمایشگاه وجود دارند و اجاره داده ‍‌می‌شوند استفاده کرده و آنها را باب میل خود تزئین و آماده کنید. اما اگر قصد خرید یک غرفه را دارید می‌توانید از غرفه‌ سازی مدولار یا غرفه‌ سازی سفارشی استفاده کنید. با استفاده از غرفه‌ سازی سفارشی شما می‌توانید غرفه‌ای عالی را با توجه به سلیقۀ خود داشته باشید. شما عزیزان می‌توانید جهت سفارش، خرید و اجارۀ غرفۀ نمایشگاهی با مجموعه غرفه سازی فرارنگ، یکی از بهترین شرکتهای غرفه سازی در ارتباط باشید.
انتهای پیام/۴
مطلب بالا تبلیغاتی است و خاورستان آن را تأیید و رد نمی‌کند.