مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد؛

آغاز آزمون پایه‌های نهم و دوازدهم در بیش از ۴۳۹حوزه امتحانی

واقعی گفت: آزمون حضوری 17 هزار و 900 دانش آموزان دختر و پسر پایه‌های نهم و دوازدهم خراسان جنوبی، از امروز در بیش از 439 حوزه امتحانی، با رعایت تمامی دستور‌العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی در گفت‌وگویی اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون بیش از ۴۳ هزار لیتر صابون مایع و مواد ضد عفونی کننده به علاوه ۲۱۰ هزار ماسک به منظور برگزاری کلاس ها و آزمون های حضوری بین مدارس استان توزیع شده است.
وی، با بیان ای که تعداد دانش آموزان هر حوزه از ۱۶۰ نفر به ۸۰ نفر و بیشتر کاهش یافه است، عنوان کرد: دانش آموزان باید ماسک، ژل و یا مایع ضد عفونی کننده، بطر آب اختصاصی و خودکار همراه داشته و نیم ساعت قبل از شروع امتحان در محل آزمون حضور یابند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به دو برابر شدن حوزه های امتحانی در استان، تصریح کرد: برای هر حوزه مراقبین سلامت وظیفه نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشی و فاصله گذاری اجتماعی توسط دانش آموزان قبل و بعد برگزاری آزمون ها و تفکیک دانش آموزان مشکوک، دارای علائم و یا خدای نکرده مبتلا به کرونا و هدایت ایشان به محل های در نظر گرفه شده را برعهده دارند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بر رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی از سوی مدیران و مسئولین حوزه های امتحانی تأکید کرد و ادامه داد: بر گزاری آزمون ها زیر نظر دوایر نظارتی آموزش و پرورش و با همکاری و نظار دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می شود.
واقعی با بیان این که اولویت اول آموزش و پرورش صیانت از سلامت دانش آموزان است، ادامه داد: اولیای محترم نگران برگزاری آزمون حضوری نباشند و برای طیب خاطر می توانندبا حضور در مدارس از حوزه های آزمون امتحانی و نحوه رعایت پروتکل های بهداشی نظارت نموده و بازدید کنند.
انتهای پیام/۴