به همت قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی انجام می‌شود؛

آغاز اجرای طرح آبرسانی روستاهای خیرآباد، کلاته‌گاویچ و کلاته‌بلوچ شهرستان درمیان/ بهره‌مندی بیش از ۸۰۰ نفر از این طرح

پروژه آبرسانی انتقال و توزیع شبکه آب به روستاهای خیرآباد، کلاته‌گاویچ و کلاته‌بلوچ شهرستان درمیان کلنگ‌زنی شد و قرار است توسط قرارگاه عملیاتی شهید ناصری سپاه پاسداران طی سه ماه به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، پروژه آبرسانی انتقال و توزیع شبکه آب به روستاهای خیر آباد، کلاته گاویچ و کلاته بلوچ شهرستان درمیان امروز با حضور فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری، نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.
این پروژه که به طول ۴ کیلومتر و به نام شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز به کار کرد، قرار است توسط قرارگاه عملیاتی شهید ناصری و طی مدت سه ماه به بهره برداری برسد و سه روستا با جمعیت ۸۷۷ نفر از آن بهرمنده خواهند شد.
بهره‌مندی بیش از ۸۰۰ نفر از طرح آبرسانی
حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در این مراسم با اشاره به اینکه امیدواریم آبرسانی به روستای عشق تا دهه فجر به بهره برداری برسد، اظهار کرد: امروز با همکاری متقابل قرارگاه شهید ناصری استان، خط انتقال و توزیع آب شرب روستاهای خیرآباد، کلاته گاویچ و کلاته بلوچ هم آغاز می شود که در ادامه طرح آبرسانی به روستای آواز است.
وی افزود: این طرح ۱۶ کیلومتر خط انتقال و سه مخزن دارد که برای اجرای آن ۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه، بیش از ۸۰۰ نفر از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار خواهند شد.
امامی گفت: امیدواریم اجرای این پروژه در ناحیه مرزی و تامین آب پایدار، سبب گسترش اشتغال و خدمت رسانی شود و برخورداری مردم از منابع آب سالم و پایدار، به صورت شایسته به منسه ظهور برسد.
بهره‌مندی تمام روستاهای ۲۰ خانوار درمیان تا ۱٫۵ سال آینده
وی با بیان اینکه قرار است این پروژه قبل از فصل گرما به بهره برداری برسد، ادامه داد: هم اکنون قرارگاه شهید ناصری در بحث آبرسانی سیار همکاری می کند که امیدواریم با اجرای این پروژه، دغدغه مردم در خصوص تامین آب سالم و بهداشتی برطرف شود.
امامی با بیان اینکه اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده آب شرب شهری و روستایی در سال آینده و با همکاری بنیاد علوی انجام خواهد شد، اظهار کرد: احداث مجتمع آبرسانی روستاهای کلاته ملا و گل نی با همکاری سپاه و بسیج انجام خواهد شد. اما اگر بنیاد علوی هم در اجرای این پروژه ها همکاری کند، قول می دهیم که تا ۱۸ ماه آینده، تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار درمیان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند و دیدگاه مقام معظم رهبری برای خدمت رسانی به محرومان عملیاتی شود.
نظام به وظیفه خود برای تامین امنیت عمل کرده است/ مرزنشینان تحت تاثیر دشمن مرزی و فکری قرار نگیرند
حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: امنیت ابعاد مختلفی دارد که یک بعد آن امنیت روانی است. اگر مردم جایی آرامش نداشته باشند یا زیرساخت های زندگی آنها مهیا نباشد، یعنی امنیت ندارند. حالا این زیرساخت ها می تواند شامل آب، گاز، برق، نان و … باشد. همانطور که پیغمبر(ص) در این خصوص فرمود که اگر معاش نباشد قیامت هم نیست.
وی افزود: تامین امنیت کار نظام است که به آن عمل کرده است و اکنون همه وظیفه دارند که خدمات نظام را بیان کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین آب در این منطقه وظیفه نظام برای ایجاد امنیت است که امیدواریم حداکثر تا پایان سال برای مردم قابل استفاده باشد.
خسروی با اشاره به اینکه بعد دیگر امنیت، امنیت مرزها است، تصریح کرد: نظام وظیفه خود را می داند و زیرساخت ها را آماده می کند، اما تامین امنیت مرز وظیفه مردم است که هم باید برای خودشان و هم برای دیگران این امنیت را ایجاد کنند که در این خصوص باید همه با هم همراه باشند و تحت تاثیر دشمن مرزی و فکری قرار نگیرند.
وی ادامه داد: طی ۴۰ سال اخیر امام خمینی(ره) به ما یاد داد که می توانیم و اکنون هم سپاه و بسیج برای اجرای طرح ها و پروژه ها پیش آمده اند که امیدواریم این اتحاد و یکدلی همیشه وجود باشد، چراکه دست خداوند با جماعت است.
خدمات قرارگاه شهید ناصری برای تامین امنیت درمیان
سردار تناکی فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: قرارگاه عملیاتی شهید ناصری نیروی زمینی سپاه علاوه بر ماموریت های نظامی و امنیتی در حوزه محرومیت زدایی و کمک به محرومین و مرز نشینان هم ورود پیدا کرده و تا الان خدمات خوبی را برای مردم انجام داده است.
وی اظهارکرد: قرارگاه شهید ناصری برای همکاری در بحث های امنیتی، ۴ سال است که برای همکاری، وارد این منطقه شده است و تاکنون تلاش کرده است تا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر چه می توانید به مردم خدمت کنید و در این مسیر به کمک دولت بروید، عمل کند.
فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی بیان کرد: طی این ۴ سال تلاش شده است تا مشکلات آبی منطقه با کمک منابع طبیعی و اداره آب و فاضلاب بررسی و برطرف شود که در این خصوص طرح های آبخیزداری و ایجاد بندهای خاکی مورد توجه قرار گرفته و ۱۶ بند خاکی ایجاد شده است.
تناکی افزود: امروز نیز یک پروژه ۱۶ کیلومتری کلنگ زنی می شود که امیدواریم به موقع به اتمام برسد.
امنیت مرز مرهون مردم است
وی تاکید کرد: مسئولان باید قدر مردم و به خصوص مردم مناطق مرزی را بدانند، چراکه امنیت مرز نه به دست نظامیان بلکه به دست مردم ایجاد شده است. ما هم به هر شکلی آماده خدمت رسانی به مردم هستیم و امیدواریم بتوانیم در سایر پروژه ها هم همکاری کنیم.
فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی یادآور شد: خدمات قرارگاه شهید ناصری در بحث جهیزیه و بسته های معیشتی، هدیه مقام معظم رهبری به مردم است که باید برای افزایش این کمک ها تلاش کنیم.
تناکی با اشاره به اینکه باید قدردان نعمت های نظام باشیم، گفت: تا چند سال قبل مردم با نفت و چوب خانه خود را گرم می کردند اما اکنون از نعمت گاز برخوردارند. امیدواریم با اجرای طرح ابرسانی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی هم برخوردار شوید و تامین آب با سطل و بطری را فراموش کنید.
انتهای پیام/۷/ ۴۰/ ۴