مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه خبر داد؛

آغاز برداشت زعفران در سربیشه/ امکان خرید توافقی فراهم شد

جوادی بایگی با بیان اینکه برداشت زعفران در سربیشه آغاز شده ، گفت: امکان خرید توافقی زعفران توسط سازمان تعاون روستایی استان و واحدهای تابعه شهرستانی فراهم شده است.

مریم جوادی بایگی مدیر جهاد کشاورزی سربیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: برداشت زعفران درشهرستان سربیشه آغاز شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۷۵ هکتار از اراضی کشاورزی سربیشه زیر کشت زعفران قرار دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱٫۵ تن محصول زعفران به ارزش ۲۱ میلیارد تومان در این شهرستان برداشت شود.

جوادی بایگی عنوان کرد: محصول زعفران با توجه به محدودیت منابع آبی منطقه و از طرف دیگر نیاز آبی کم ، یکی از محصولات مستعد جهت قرار گرفتن در الگوی کشت منطقه می باشد و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با برگزاری کلاس های آموزشی، احداث مزارع الگویی، تامین تسهیلات مورد نیاز و همکاری و راهنمایی در تامین پیاز درشت و مرغوب در کنار بهره برداران این حوزه بوده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به فصل برداشت این محصول، جهت پیشگیری از افت قیمت و ساماندهی روند فروش داخلی و انجام صادرات زعفران، امکان خرید توافقی زعفران توسط سازمان تعاون روستایی استان و واحدهای تابعه شهرستانی فراهم شده است.

انتهای پیام/۱۲۷