مدیر عامل بنیاد زائر امام رضا (ع) خراسان جنوبی:

آغاز به کار اولیه ساخت زائر سرا در مشهد مقدس نیازمند ۴۰۰ میلیون تومان بودجه است

مدیر عامل بنیاد زائرامام رضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ساخت زائر سرا در مشهد مقدس نیازمند 12 میلیارد تومان است که برای آغاز کار در ابتدای امر نیاز به 400 میلیون تومان بودجه داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان،موسی جوینده مدیر عامل بنیاد زائر امام رضا (ع) خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی و پشتیبانی موضوعات فنی و اجرایی زائر سرای بنیاد زائر در مشهد مقدس اظهار کرد: تا کنون اقدامات لازم برای ساخت زائر سرا در مشهد مقدس انجام شده و آماده آغاز ساخت هستیم.
وی با بیان اینکه برای کل پروژه ساخت زائر سرا در مشهد مقدس هزینه ای حدود ۱۲ میلیارد تومان نیاز دارد، افزود: برای آغاز کار در ابتدای امر نیاز به ۴۰۰ میلیون تومان بودجه است.
مدیر عامل بنیاد زائر امام رضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد:تا کنون چند ملک که در سر راه زائر سرا بوده است برای دسترسی بهتر به زائر سرا خریداری،نقشه ها همه آماده شده،آزمایش خاک انجام و پیمانکاران نیز مشخص شده اند.
جوینده عنوان کرد:از ساخت زائر سرا در مشهد مقدس مردم و کارمندان ادارات هر دو می‌توانند بهره مند شوند و به جز کمک های مردمی نیاز به کمک از سوی ادارات و کارمندان ادارات نیز است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در بحث مصالح ساختمانی آمادگی کامل را داریم، گفت: تا کنون ۴۰۰ تن سیمان موجود است و کاشی و سرامیک مورد نظر را نیز کاشی فرزاد تقبل کرده است و در بخش اجرا خیلی زیاد دچار مشکلات نیستیم.
مدیر عامل بنیاد زائرامام رضا (ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: اکنون فقط نیاز به تامین بودجه اولیه است و در صورت تامین بودجه اولیه اجرای کار را آغاز خواهیم کرد.
جوینده اظهار کرد: برای کمک مالی ادارات و کارمندان مدتی قبل نامه ای کتبی برای پیش فروش طبقات یا تخت به ادارت استان فرستاده شده است که علاوه بر کمک مالی برای استفاده در آینده خود این کارمندان برنامه ریزی شود و استفاده از طبقات و تختها در غیر از ایام پیک حضور کارمندان در مشهد در اختیار نیازمندان باشد.
وی عنوان کرد:هم اکنون نیز این آمادگی را داریم که از ۹ طبقه زائر سرا ۲ طبقه را برای کمک ساخت و استفاده در اختیار صنایع استان قرار دهیم.
مدیر عامل بنیاد زائر امام رضا (ع) خراسان جنوبی گفت:برای گرفتن پروانه ساخت با شهرداری توافق نامه ای صادر شده است که پروانه ساخت را رایگان صادر کنند و خوشبختانه در این زمینه مشکلی نداریم.
جوینده با بیان اینکه زمین خریداری شده برای ساخت زائر سرا ۸۰۰ میلیون تومان بوده،یادآور شد: هم اکنون این زمین به ۲ میلیارد تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که در بنیاد زائر کار می‌کنند پول و حقوقی از بنیاد زائر دریافت نمی‌کنند و با دل خود برای خدمت به زائران امام رضا (ع) کار می‌کنند.
داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد:واحد های صنعتی و صنفی خراسان جنوبی در ایام اربعین، زلزله کرمانشاه، راه اندازی مرکز پرتو درمانی و سایر موارد در حد بضاعت و توان خود کمک کرده اند.
وی افزود:شاید بخشی از صنایع خراسان جنوبی دارای مشکلاتی باشد که مشکلات طبیعی است اما در کنار همه مشکلات،بخش صنعت و تولید در خراسان جنوبی وضعیت خوبی دارد.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد:واحد های صنعتی خراسان جنوبی و مدیران این واحدها در حد توان خود آمادگی کمک مالی برای ساخت زائر سرا در مشهد مقدس را دارند و همچنین آمادگی پیش فروش اتاق برای کمک را نیز داریم.
در پایان این جلسه تعدادی از مدیران واحد های تولیدی مبلغ کمک مالی برای ساخت زائر سرا در مشهد مقدس را اعلام کردند و مقرر شد سایر واحد های تولیدی نیز طی ۱۰ روز آینده میزان کمک مالی خود را به رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کنند.
آقای فلاحی مدیر عامل کاشی فرزاد ۱۵۰ میلیون تومان،آقای زینلی مدیر عامل کویر تایر ۱۰۰ میلیون تومان،آقای ناصری مدیر عامل کاشی نیلوفر ۱۰۰ میلیون تومان،آقای کاظمی مدیر عامل کارخانه سیمان باقران تقبل هزینه ۱۲۰ تن سیمان و آقای یوسفی تأمین لوله های برق برای ساخت زائر سرا در مشهد مقدس را بر عهده گرفتند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/