در ادامه طرح مسکن ملی صورت گرفت

آغاز ثبت اعتراض متقاضیان مسکن ملی/ اعتراض ۴۹۰ متقاضی در بیرجند ثبت شد

رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای آغاز ثبت اعتراض متقاضیان مسکن ملی در بیرجند تا ظهر روز گذشته 490 متقاضی اعتراض خود را ثبت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح “اقدام ملی تأمین مسکن” را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برنامه‌ریزی کرده است.
با توجه به این‌که مرحله اول ثبت‌نام درآبان ماه امسال انجام شد و به دلیل تکمیل شدن ظرفیت طی مدت زمان کوتاه تعداد قابل توجهی از متقاضیان از ثبت‌نام در مرحله اول جاماندند بنابر درخواست متقاضیان در نقاط مختلف کشور امکان ثبت نام در مرحله دوم ۳۰ آذر ماه فراهم شد که این بار نیز طی مدت زمان کمتر از نیم ساعت در خراسان‌جنوبی ظرفیت تکمیل شد و عده‌ای از ثبت‌نام مرحله دوم نیز جاماندند.
در حال حاضر بحثی از ثبت‌نام برای مرحله سوم مطرح نیست و وزارت راه و شهرسازی شرایط ثبت اعتراض متقاضیان در استعلام این طرح را فراهم کرده است.
وزارت راه و شهرسازی طبق اطلاعیه شماره ۲۱ اعلام کرده؛ به اطلاع متقاضیانی که در استعلام طرح اقدام ملی حائز شرایط نشده اند و نسبت به نتیجه استعلام اعتراض دارند می‌رساند از تاریخ ۱۰ اسفند ( روز گذشته) می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.
همچنین در اطلاعیه شماره ۲۲ این وزارت خانه آمده است به اطلاع متقاضیان طرح اقدام ملی که تمایل به انصراف از طرح را دارند می‌رساند از تاریخ ۱۲ اسفند ( فردا دوشنبه) می‌توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی نسبت به ثبت درخواست انصراف اقدام نمایند.
طبق گفته حسن علیزاده معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی سهم استان خراسان جنوبی از اقدام ملی در مرحله اول را دو هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی است که یک هزار و ۳۸۲ واحد در شهر بیرجند و مابقی در سایر شهرهای استان ساخته می‌شود.
جواد صمصامی رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی در مورد ثبت اعتراض متقاضیان در استان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، بیان کرد: ثبت اعتراض در استان خراسان‌جنوبی از ابتدای اسفند ماه آغاز شده است.
وی افزود: در استان متقاضیانی که نسبت به موضوع اعتراض دارند را از ابتدای اسفند جهت ثبت اعتراضات به اداره کل پست استان معرفی می‌کنیم.
رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که خراسان جنوبی زودتر از این‌که وزارت راه و شهرسازی اعلام کند نسبت به ثبت اعتراض متقاضیان اقدام کرده، گفت: افرادی که تاکنون موفق به ثبت اعتراض نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه اعتراض خود را ثبت کنند.
صمصامی عنوان کرد: در حال حاضر زمان پایانی برای مهلت ثبت اعتراض تعیین نشده است و فعلا ادامه دارد.
وی اظهار کرد: تا کنون پیامک جهت تکمیل مدارک برای ۸۶۰ متقاضی شهر بیرجند ارسال شده است.
رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که راه و شهرسازی فقط اطلاعات شهر بیرجند را دارد، اظهار کرد: از ابتدای آغاز ثبت اعتراض در استان تا ظهر روز گذشته ۴۹۰ متقاضی در شهر بیرجند اعتراض خود را ثبت کردند.
صمصمامی عنوان کرد: ارائه آمار ثبت اعتراض سایر شهرهای استان بر عهده اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی است.
حامد دائمی معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: سهمیه مسکن اقدام ملی برای ۲۲ شهر استان خراسان‌جنوبی یک هزار و ۶۷ واحد در نظر گرفته شد اما یک هزار و ۳۱۵ نفر در استان ثبت‌نام کردند.
وی افزود: از یک هزار و ۳۱۵ متقاضی ۵۴۳ متقاضی واجد شرایط بودند و مابقی متقاضیان رد شدند.
معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به آغاز زمان ثبت اعتراضات، بیان کرد: متقاضیانی که درخواست آنها رد شده است می‌توانند جهت اعتراض به سامانه مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.
دائمی عنوان کرد: در خراسان جنوبی برای متقاضیان طی چهار مرحله ارسال پیامک و تکمیل مدارک انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: تا کنون برای متقاضیان در پنج شهر سربیشه، مود، سرایان، اسلامشهر و فردوس پیامک واجد شرایط بودن متقاضی ارسال شده است و با توجه به شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضروری در شهرها و ادارات برای سایر متقاضیان در شهرهای دیگر، ارسال پیامک با تاخبر انجام خواهد شد.
معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: متقاضیان پس از دریافت پیامک ۴۸ تا ۷۲ ساعت مهلت دارند جهت تکمیل مراحل ثبت‌نام و پیگیری سایر مراحل به ادارات بنیاد مسکن مراجعه کنند.
انتهای پیام/۱۲۷