رئیس ستاد اعتکاف خراسان جنوبی:

آغاز ثبت نام اعتکاف رجبیه از ۲۱ فروردین / بسیاری از مساجد امکانات مناسبی برای برگزاری اعتکاف ندارند

رئیس ستاد اعتکاف خراسان جنوبی گفت: ثبت نام برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از 21 فروردین ماه آغاز و تا یکم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

حجت الاسلام سلم آبادی؛ رئیس ستاد اعتکاف خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: مراسم معنوی اعتکاف هر ساله از سیزدهم ماه رجب آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه دارد.
وی افزود: برای شرکت در اعتکاف، ثبت نام ها از ابتدای ماه رجب آغاز می شود و تا ۱۲ ماه ادامه دارد که در استان به تاریخ شمسی از ۲۱ فروردین ماه آغاز و تا یکم اردیبهشت ادامه دارد.
رئیس ستاد اعتکاف خراسان جنوبی اظهارکرد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۴۹ نفر معتکف شدند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر خانم و مابقی آقا بوده اند.
حجت الاسلام سلم آبادی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۲۲۳ مسجد برای اعتکاف آماده شده بود که ۱۷۶ مسجد مختص خانم ها و ۴۷ مسجد هم مختص آقایان بوده است.
وی با بیان اینکه هیئت امنا مساجد وظیفه برگزاری و تدارکات مراسم اعتکاف را برعهده دارند، اظهارکرد: برگزاری حلقه های معرفت، اعزام مبلغ های ویژه، تصحیح قرائت، بیان احکام و برگزاری نماز جماعت از جمله اقدامات سازمان تبلیغات در مراسم اعتکاف است.
رئیس ستاد اعتکاف خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سال گذشته در بیرجند ۱۶ مسجد برای مراسم اعتکاف مورد استفاده قرار گرفتند افزود: بسیاری از مساجد برای برگزاری مراسم اعتکاف شرایط و امکانات مناسبی ندارند و تلاش می شود تا امسال حداقل ۱۸ مسجد برای برگزاری این مراسم آماده شود.
حجت الاسلام سلم آبادی گفت: هنوز بودجه های مراسم اعتکاف مشخص نشده است و اگر بتوانیم خیران بیشتری را برای امسال جذب کنیم قطعا درصد شرکت کننده بیشتری خواهیم داشت.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود که امسال جمعیتی بیشتر از سال گذشته در این مراسم شرکت کنند.
انتهای پیام / ۷