مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد؛

آغاز جشن نیکوکاری از امروز در سراسر خراسان جنوبی / کمیته امداد استان رتبه اول کشور در تخصیص بودجه سال جاری داشته است

سلم‌آبادی از آغاز جشن نیکوکاری از امروز خبر داد و گفت: جشن نیکوکاری امروز در مدارس (به صورت مجازی)، ۱۴ اسفند در معابر و میادین شهری و ۱۵ اسفند در پایگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی که مناسبت هفته احسان و نیکوکاری در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، اظهار کرد: یک‌هزار و ۷۸۸ پایگاه به صورت مجازی در مدارس، ۳۶۷ پایگاه در میادین و معابر و ۲۶ پایگاه مصلی نماز جمعه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به نواختن زنگ نیکوکاری ۱۳ اسفند در مدارس گفت: شعار جشن نیکوکاری امسال عیدی برای همه انتخاب شده است.
سلم‌آبادی با بیان اینکه پایگاه‌های کمیته امداد نیز فردا فعالیت خود را آغاز می‌کنند تصریح کرد: ۳۶۷ پایگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردا آماده هستند تا کمک‌های مردم را جمع‌آوری کنند که از این تعداد ۱۰۰ پایگاه مربوط به کمیته امداد، ۸۵ پایگاه مربوط به مراکز نیکوکاری، ۱۱۰ پایگاه در مساجد، ۲۰ پایگاه در مصلی ها و ۴۶ پایگاه بسیج است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: در روز جمعه نیز در کنار مصلی های نمازجمعه پایگاه‌های امداد فعال می‌شود که کمک‌های مردم را جمع‌آوری می‌کنند و در این کار ۵۲۱ نفر همکاری دارند که ۲۳۷ نفر از همکاران، ۱۲۳ نفر نیروهای افتخاری و ۱۴۳ نفر از بسیجیان هستند.
سلم‌آبادی با بیان اینکه در سال گذشته در جشن نیکوکاری ۵ میلیارد و ۶۲۷ میلیون تومان جمع‌آوری شد افزود: از این میزان یک میلیارد و ۲۱۴ میلیون تومان کمک نقدی و مابقی کمک غیرنقدی بوده است.
وی به روش‌های غیر حضوری پرداخت و کمک در جشن نیکوکاری اشاره و بیان کرد: افراد می‌توانند با استفاده از شماره‌گیری ستاره ۸۸۷۷ مربع با کمک تلفن همراه یا شماره گویای ۰۹۶۸۸۷۷ با کمک تلفن ثابت و همراه در جشن ملی نیکوکاری مشارکت کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: شماره حساب ۰۱۱۶۷۶۵۱۸۰۰۵ نزد بانک ملی دادگستری و شماره حساب ۸۸۰۳۲۰۴۴۰۰ نزد صندوق امداد ولایت نیز آماده جمع‌آوری کمک‌های مردم در این جشن ملی است.
سلم‌آبادی به میزان صدقات جمع‌آوری شده نیز در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در ۱۱ ماه امسال بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان صدقه در استان جمع‌آوری شده است.
جمع آوری ۵ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان زکات استان
وی از جمع آوری ۵ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان زکات نیز در استان خبر داد و یادآور شد: در ۱۱ ماهه امسال ۳ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال اجرا شده که باعث ایجاد ۴ هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره فعالیت های حوزه فرهنگی اظهار کرد: در سال جاری ۱۶ هزار بسته تحصیلی نیز بین دانش آموزان نیازمند و تحت حمایت توزیع شده و امسال ۴۱۳ تبلت با کمک خیرین و کمیته امداد توزیع شده و ۸۰ تبلت نیز توسط خیرین به صورت مستقیم خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفته است.
سلم‌آبادی با بیان اینکه سه هزار و ۱۳۷ کمک ویژه درمان نیز طی ۱۱ ماهه به بیماران پرداخت شده است، افزود: به صورت ماهیانه کمک تغذیه برای ۴ هزار و ۲۳۲ کودک زیر ۵ سال پرداخت کرده‌ایم.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در ادامه از توزیع هزار بسته غذایی به مناسبت آغاز هفته نیکوکاری در استان خبر داد
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق امدادد ولایت کمیته امداد استان گفت:از ابتدای سال جاری ۱۱ هزار ۸۶۳ فقره وام قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیارد تومان در زمینه های اشتغال،مسکن فرهنگی و حمایتی به مددجویان تحت پرداخت شده است.
اجرایی سه هزار ۴۰۰ طرح اشتغالزایی در استان
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه شیرین‌ترین کار امداد ایجاد اشتغال است، افزود: امسال ۱۳۲ میلیارد تومان منابع اشتغال داشته‌ایم.
وی ادامه داد: از محل این منابع تا کنون سه هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجرایی شده است که بیش از ۴ هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه برای ۴۴۰ نفر از مددجویان نیز از طریق کاریابی‌ها ایجاد اشتغال شده است، تصریح کرد: تعهد اشتغال کمیته امداد در سال جاری ۴ هزار و ۷۳۲ نفر بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با تقدیر از همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به نیازمندان عنوان کرد: تسهیلات اشتغال بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان بسته به طرح‌ها پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد خراسان جنوبی رتبه اول کشور در تخصیص بودجه را طی سال جاری داشته است، عنوان کرد: ۴۸۳ درصد تخصیص بودجه‌ای را برای کمک به نیازمندان داشته‌ایم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه ریالی از کمک‌های مردمی به سمت هزینه‌های جاری امداد از جمله پروژه‌های عمرانی، تجهیزات و حقوق کارمندان و … نمی‌رود، گفت: اعتبارات جاری از سوی خزانه جذب می‌شود و امکان هزینه کرد آن را در سایر امور از جمله سوق دادن برای کمک به نیازمندان را هم نداریم.
انتهای پیام/۳