مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

آغاز جمع‌آوری کمک‌های مومنانه در خراسان‌جنوبی از ابتدای ذی الحجه/ توجه به نیازهای مختلف مردم در نهضت دوم

هنری با بیان این‌که جمع‌آوری کمک‌های مومنانه در خراسان‌جنوبی از ابتدای ماه ذی‌الحجه آغاز شده و ادامه دارد، گفت: توزیع کمک‌های مومنانه بین نیازمندان هفته آینده در طی دهه ولایت و امامت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در پی موفقیت آمیز بودن نوبت اول نهضت کمک مومنانه که بنا بر دستور مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان انجام شد بار دیگر این نهضت و رزمایش برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر برگزار می‌شود.
در خراسان‌جنوبی نیز همزمان با سراسر کشور نهضت دوم رزمایش کمک مومنانه برگزار خواهد شد.
مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی نیز مانند سراسر کشور رزمایش کمک مومنانه انجام می‌شود.
وی افزود: جمع‌آوری کمک‌ها برای رساندن به دست نیازمندان و اقشار آسیب پذیر از ابتدای ماه ذی‌الحجه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: توزیع کمک‌های مومنانه بین نیازمندان هفته آینده طی دهه ولایت و امامت انجام می‌شود.
هنری در مورد نحوه شناسایی خانواده‌هایی که مستعد دریافت کمک مومنانه هستند، عنوان کرد: شناسایی افراد در مرحله قبل صورت گرفته اما تعدادی از افرادی که شناسایی شده بودند و تحت حمایت نهادهای حمایتی بودند از دریافت کمک‌ها جاماندند.
وی توضیح داد: در مرحله قبل برنامه‌ریزی شده بود بسیج به افرادی که تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند کمک نکند چراکه از طرف دولت برای این اقشار برنامه‌ریزی مجزا جهت کمک صورت گرفته بود اما ظاهرا این کمک‌ها بسیار دیر به دست جامعه هدف رسید یا اصلا به دست افرادی که شناسایی شده بودند نرسیده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: لذا در این مرحله اولویت اول با افرادی است که تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند و از دریافت کمک در محل قبل جاماندند و همچنین و افرادی که توسط بسیج در مرحله قبل شناسایی شده و از دریافت کمک‌های مرحله قبل جا ماندند.
هنری خاطرنشان کرد: اولویت بعدی برای توزیع کمک مومنانه با افرادی است که جدید شناسایی شده‌اند. طی مرحله اول شناسایی تقریبا کاملی انجام شده و بانک اطلاعاتی جامعی برای توزیع کمک‌ها در اختیار است.
وی با بیان این‌که جمع‌آوری کمک‌ها ادامه دارد تصریح کرد: نهادهای مختلف با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند در زمینه‌های مختلف برای کمک به نیازمندان همکاری خواهند داشت و در این مرحله نیازهای مختلف مردم پیش‌بینی و ان‌شاءالله کمک رسانی خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در این مرحله از رزمایش کمک مومنانه تنها به بحث معیشت توجه نشده بلکه با توجه به ایام پیش رو در زمینه‌های مختلف کمک رسانی خواهد شد که از جمله آن می‌توان به توزیع جهیزیه با توجه به در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر و توزیع لوازم التحریر و پوشاک با توجه به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس و سایر موارد اشاره کرد.
انتهای پیام/۱۲۷