مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی خبر داد

آغاز رسمی دروس سطح یک حوزه علمیه خراسان جنوبی/ کلاس‌ها به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: نحوه برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری در هر شهر و منطقه، با در نظر گرفتن شرایط و براساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، با نظر و تشخیص مدیر هر مدرسه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین‌ هابیل خسروی، مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از آغاز رسمی دروس سطح یک حوزه علمیه از امروز ۲۹ شهریور خبر داد و گفت: تعدا کل طلاب استان یک‌هزار و ۷۰۰ نفر است که از این تعداد ۸۰۰ نفر خواهران هستند.
وی، تعداد طلاب جدیدالورود به حوزه‌های علمیه استان را ۳۳۰ نفر عنوان کرد و افزود: ارائه آموزش به شیوه‌های نوین و متناسب با شرایط روز یکی از ویژگی‌های مهم سیستم آموزشی است.
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با اشاره به کیفیت برگزاری کلاس‌ها، اظهار کرد: حوزه علمیه خراسان جهت شفافیت بیشتر در قالب شیوه‌نامه اجرایی کیفیت برگزاری کلاس‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و شرایط شیوع ویروس کرونا را تبیین کرده است.
حجت‌الاسلام خسروی خاطرنشان کرد: نحوه برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری در هر شهر و منطقه، با در نظر گرفتن شرایط و براساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، با نظر و تشخیص مدیر هر مدرسه است.
وی یادآور شد: به محض اعلام عادی‌شدن شرایط از طریق مقامات ذی‌صلاح، شیوه آموزش به حالت عادی تغییر خواهد کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی به نحوه برگزاری سال تحصیلی جدید نیز اشاره و عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری و در زمان شیوع ویروس کرونا، شیوه آموزش به صورت حضوری و مجازی است و شیوه‌نامه تفصیلی برگزاری کلاس‌ها از سوی معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان اعلام شده است.
حجت‌الاسلام خسروی، حفظ سلامت طلاب و اساتید را مهم‌ترین رکن برگزاری کلاس‌های حضوری دانست و تأکید کرد: باید تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا رعایت شود و مسئولیت آن بر عهده مدیران مدارس است.
وی ادامه داد: برگزاری کلاس‌های پایه پیش‌نیاز و پایه‌های یک تا سه به صورت حضوری است و در صورت عدم‌امکان برگزاری حضوری، دروس پرحجم مانند ادبیات عرب، فقه و اصول در سطح یک و همچنین دروس فقه و اصول در سطح ۲ و ۳ و ۴ با اولویت حضوری یا به صورت تلفیقی حضوری و مجازی آفلاین و آنلاین خواهد بود.
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با اشاره به این‌که فعالیت مدارس با صلاح‌دید مدیران انجام می‌شود، یادآور شد: مدارس می‌توانند برخی از دروس هر پایه را به صورت حضوری و برخی را به صورت مجازی برگزار کنند، یا تعداد روزهای حضور پایه‌های مختلف در مدرسه را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی (به صورت چرخشی) برنامه‌ریزی کنند.
حجت‌الاسلام خسروی با بیان این‌که فعالیت‌های حوزه خراسان در سامانه دانا انجام می‌شود، گفت: تمام فعالیت‌های آموزش مجازی آفلاین و آنلاین مدارس علمیه خراسان از طریق سامانه دانا (LMS) و ایجاد شعبه مجازی مدرسه در آن سامانه صورت می‌پذیرد.
انتهای پیام/۳