رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی خبر داد؛

آغاز رسمی فرآیند برگزاری انتخابات از امروز / قانون تضمین کننده سلامت انتخابات است

خوش خبر با بیان اینکه فرآیند رسمی انتخابات در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور از امروز آغاز می شود، گفت: قانون تضمین کننده سلامت انتخابات است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش‌خبر ظهر امروز در نشست‌خبری اظهار کرد: از امروز با دستور وزیر کشور رسما کار انتخابات در سراسر کشور آغاز می شود و در استان خراسان جنوبی نیز تمامی دست اندکاران برگزاری انتخابات با آمادگی کامل کار خود را شروع خواهند کرد.
وی با بیان انکه فرمانداران و بخشدار از چند ماه قبل برای برگزاری انتخابات آمادگی لازم را پیدا کرده اند، اظهار کرد: برگزاری دوره آموزشی ، بستر های لازم تامین زیر ساخت های یک انتخابات خوب فراهم شده است.
خوش با با اشاره به تقویم زمان بندی انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد: ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر از ۲۰ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ اسفندماه ادامه دارد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی وی به روش‌های چهارگانه ثبت‌نام داوطلبان اشاره کرد و گفت: حضور افراد در فرمانداری‌ها روش نخست ثبت‌نام داوطلبان است که البته به دلیل شرایط کرونایی و زمان‌بر بودن آن توصیه نمی‌شود و بهتر است داوطلبان از دیگر روش‌ها برای ثبت‌نام در این انتخابات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه استفاده از اپلیکیشن موبایلی دومین روش ثبت‌نام در این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر است که این سامانه از طریق سایت وزارت کشور در دسترس است، افزود: استفاده از رایانه‌های شخصی و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک در سطح استان نیز روش‌های سوم و چهارم ثبت‌نام داوطلبان در این انتخابات است که می توانند ثبت نام انجام دهند با در دست داشتن کد رهگیر یو مراجعه به فرمانداری ثبت خود را قطعی کنند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام انتخابات شورای اسلامی روستاها از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و ثبت انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه خواهد بود.
وی درخصوص مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام نیز گفت: اصل و کپی شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت ملی، گواهی سوء پیشینه و عکس، از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام می باشد .
خوش خبر مردم استان را مردمی ولایت محور دانست و اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی شرکت در انتخابات را فرصتی در جهت تعیین سرنوشتشان می دانند و آن‌را تکلیف خود دانسته و به شرکت گسترده در آن باور قلبی دارند به همین دلیل است که میزان مشارکت مردم در اتخابات های برگزار شده همواره در بالاترین سطح کشور قرار داشته است.
وی با بیان اینکه تمکین از قانون ملاک عمل ما در برگزاری انتخابات است،گفت:بی طرفی و اجرای قانون توصیه مسئولان نظام برای مجریان انتخابات است که قطعا در دستور قرار دارد.
خوش خبر با تاکید بر اینکه قانون و قانون مداری از ملاک های اصلی انتخابات است یادآور شد: رفتارهای ما باید در چارچوب قوانین حاکم بر نظام باشد تا سلامت انتخابات تضمین شود.
معاون سیاسی ، اجتماعی و امنیتی استاندار، اعتماد مردم را از عوامل تأثیرگذار بر مشارکت عنوان کرد و افزود: مردم ما همواره به برنامه های نظام و دولت اعتماد داشته اند و با وجود مشکلاتی که در حوزه معیشت و مسایل اقتصادی وجود دارد، هیچ گاه منافع نظام را با خواسته های خود معامله نکرده اند.
وی به اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: قرار گرفتن در سال های آغازین گام دوم انقلاب، حاکم بودن فضای خاص تحریم ها و شرایط بین المللی، انتخابات ۱۴۰۰ را حائز اهمیت کرده لذا مردم باید با مشارکت بالا در آن حضور پیداکنند تا خروجی انتخابات به صلاح نظام اسلامی باشد.
خوش خبر بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، پشتوانه قوی برای نظام جمهوری اسلامی و ضامن امنیت کشور است.
به گفته رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی، احزاب سیاسی ، اهل قلم، اصحاب رسانه،ائمه جمعه و جماعات،متنفذین و به طور کلی تریبون داران باید با انسجام درونی مقوله مشارکت حداکثری را دنبال نمایند تا با آگاهی سازی بیشتر مردم، زمینه حضور آنان در انتخابات فراهم گردد.
خوش خبر عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی و با توجه به پهنه ۱۵۱ هزار کیلومتر مربعی استان، افزایش شعبه های اخذ رأی پیشنهاد داده شده است.
معاون استاندار از اهمیت آموزش مجریان انتخابات گفت و تصريح نمود: با رصد حوزه سیاسی، دوره های آموزشی با حضور مسئولین کشوری و و در شهرستان ها با محوریت معاونت سیاسی فرمانداران، برای اعضای شعب برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید براینکه، ستاد انتخابات استان نباید هیچ اقدام جانبدارانه ای از کاندیدای خاصی داشته باشد، گفت: سلامت انتخابات با محور قرار دادن قانون و رأی مردم به عنوان حق الناس تضمین می گردد که بارها در فرمایشات مقامات ارشد نظام تبیین شده است.
خوش خبر استفاده از بیت المال و امکانات دستگاه‌های اجرایی به نفع کاندیدای خاص را ممنوع برشمرد و عنوان کرد:نظارت همه جانبه در این خصوص صورت خواهد پذیرفت .
وی با اشاره به نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی اظهار کرد: فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف باید با هدف مشارکت افزایی و گرم کردن تنور انتخابات، صرفاً در چارچوب قوانین صورت گیرد.
رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه پروتکل های مرتبط با نحوه تبلیغات کاندیداها، طی روزهای آینده توسط وزارت کشور تهیه و ابلاغ خواهد گردید، افزود:ما به دنبال آن هستیم تا با رعایت اصل بیطرفی و تمکین از قانون و با حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خرداد حماسه ای با شکوه شکل گیرد.
خوش خبر با بیان اینکه تعامل و همکاری بین مسئولان اجراییانتخابات و مسئولان نظارتی خوبی وجود دارد افزود: گفت: در حال حاضر پیش بینی یک هزار و ۸۳ شعبه اخذ رأی در استان را داریم.
به گفته وی بخاطر ویروس منحوس کرونا احتمال افزایش شعب اخذ رای وجود دارد که نیازمند زیر ساختد و تامین نیروی انسانی است که در حال پیگیری و رسیدگی است.
انتهای پیام / ۳