آغاز رقابت‌های تبلیغاتی نامزد‌های شورا‌های شهر و روستا

دبیر ستاد انتخابات گفت: با پایان بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و اعلام اسامی نهایی، نامزد‌ها از بامداد امروز تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با پایان بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و اعلام اسامی نهایی، نامزد‌ها از بامداد امروز تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کردند.و تا ساعت ۲۴ روز بیست و ششم خرداد ادامه خواهد داشت.
تبلیغات انتخاباتی نامزد‌ها با توجه به شیوع بیماری کرونا با شرایط متفاوت‌تری انجام می‌شود به طوری که بازار تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از سوی نامزد‌های شورا‌های اسلامی شهر و روستا از همان دقایق اولیه آغاز رقابتها داغ شده است، گرچه برخی از آنها از مدتها چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی برای خود تبلیغ می کنند.
استان گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی تبلیغات انتخاباتی به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است و براساس آن هر گونه تجمع، سخنرانی و ازدحام در مکان‌های سربسته ممنوع است و نامزد‌ها باید فضا‌های سرباز از جمله استادیوم ورزشی و مدارس را برای فعالیت‌های خود انتخاب کنند.
قهرمانی افزود: در این مکان‌ها هم مواردی از جمله استفاده از ۳۰ درصد ظرفیت، رعایت فاصله ۸ متری بین افراد و استفاده از ماسک باید مورد توجه هواداران قرار گیرد تا سلامتی مردم به خطر نیافتد.
وی به نامزد‌ها توصیه کرد از تخریب یکدیگر بپرهیزند و برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود را اعلام کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان گفت: در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، ۵۰۴ نامزد برای شورا‌های ۳۱ شهر و ۵ هزار و ۱۰۹ نامزد برای حدود ۹۰۷ روستا رقابت می‌کنند.
بنا به اعلام فرمانداری بیرجند، دایر کردن ستاد انتخاباتی نامزد‌ها در ۵ نقطه شهر بیرجند ممنوع است.
این نقاط شامل خیابان آیت الله مدرس حدفاصل میدان ابوذر تا میدان اول مدرس، تقاطع دوم مدرس تا حداقل ۵۰ متراز طرفین، خیابان معلم حدفاصل میدان مادر تا تقاطع ۱۵ خرداد، حاشیه میدان شهدا و مهر شهر، خیابان حافظ غربی از اول جنت تا چهارراه، ولی عصر (عج) است.
انتهای پیام /۳