مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور/ وضعیت قرمز کمبود معلم در چهار شهرستان خراسان‌جنوبی

واقعی گفت: امسال در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با کمبود نیرو مواجه هستیم به گونه‌ای که وضعیت کمبود نیرو در شهرستان‌های بیرجند، فردوس، درمیان و قاین قرمز است.

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در مورد فعالیت مدارس و کلاس‌های درس از ۱۵ شهریور ماه، اظهار کرد: همانگونه که از قبل اعلام شده سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه آغاز خواهد شد.
وی افزود: سال تحصیلی جدید با اعلام ستاد ملی کرونا در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز آغاز به کار می‌کند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: در وضعیت سفید دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس‌ها حاضر خواهند شد، در وضعیت زرد کلاس‌ها به صورت یک روز درمیان و با نیمی از ظرفیت و در وضعیت قرمز کلاس‌ها به صورت آنلاین و غیرحضوری خواهد بود.
واقعی تاکید کرد: در هر شرایطی حضور کادر آموزش الزامی است و مدت کلاس‌های درس برای دوره دبستان ۲۵ دقیقه و برای متوسطه اول و دوم ۳۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: زیرساخت‌های آموزشی برای ۸۶ درصد دانش‌آموزان استان فراهم شده و یک‌هزار و ۲۵۰ نقطه استان تا پایان شهریور به اینترنت وصل می‌شوند.
وضعیت قرمز کمبود معلم در چهار شهرستان خراسان‌جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از در نظر گرفته شدن بسته‌های آموزشی برای تحصیل دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند جهت جلوگیری از بازماندن تحصیل خبر داد و گفت: امسال در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با کمبود نیرو مواجه هستیم به گونه ای که وضعیت کمبود نیرو در شهرستان‌های بیرجند، فردوس، درمیان و قاین قرمز است.
واقعی بیان کرد: برای جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در سال تحصیلی جدید تلاش شده از نیروهای حق التدریسی، بازنشستگان و سهمیه دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.
وی اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۲ هزار و ۲۰۰ کلاس درس در برخی مناطق روستایی مختلط است که این پتانسیل در استان وجود دارد تا کلاس‌های درس مختلط با همکاری اولیاء، دهیاری‌ها ودانش آموزان در مدارس شبانه روزی برپا شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از ثبت‌نام ۹۶ درصد دانش آموزان جامعه هدف برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: ۴ درصد باقی مانده دانش آموزان شرکت کنندگان در آزمون‌های ورودی مدارس خاص هستند که تا پایان هفته ثبت‌نام می‌شوند.
انتهای پیام/۱۲۷