امروز برگزار شد

آغاز سی‌ودومین دوره مسابقات تیمی و آزاد بدمینتون قهرمانی کشور/ ۱۱۰ ورزشکار نونهال از شهرهای مختلف در بیرجند حضور یافتند

سی‌ودومین دوره مسابقات تیمی و آزاد بدمینتون قهرمانی نونهالان کشور در بخش پسران در بیرجند آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، افتتاحیه سی‌ودومین دوره مسابقات تیمی و آزاد بدمینتون قهرمانی نونهالان کشور پسران عصر امروز با حضور فرماندار بیرجند، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان جنوبی و رئیس هیئت بدمینتون خراسان جنوبی در محل خانه بدمینتون برگزار شد.
عرب نماینده فدراسیون بدمینتون در این جلسه اظهار کرد: سی و دومین دوره مسابقات بدمینتون به میزبانی بیرجند در حال برگزاری است.
وی با بیان این‌که سیاست فدراسیون توسعه ورزش به ویژه در بخش همگانی و قهرمانی است، افزود: شاکله بخش قهرمانی توجه و اهمیت ویژه به رشته‌های پایه مخصوصا در بخش نونهالان است که بدمینتون را نیز شامل می‌شود.
نماینده فدراسیون بدمینتون تصریح کرد: رشته بدمینتون نه‌تنها در بخش قهرمانی بلکه در بخش همگانی نیز اکثر خانواده‌ها به آن توجه می‌کنند.
عرب تأکید کرد: تشکر ویژه از رئیس هیئت بدمینتون خراسان جنوبی که برای برگزاری این مسابقات زحمت کشیده‌اند داریم و با رتبه خوبی که از سوی فدراسیون کسب کردند توانستند جزو ۱۰ استان برتر در بخش توسعه و استعدادیابی رشته بدمینتون شناخته شوند.
علی ناصری فرماندار بیرجند نیز در این مراسم اظهار کرد: از زحمات همه بزرگوارانی که برای برگزاری با کیفیت این دوره از مسابقات تلاش کرده‌اند سپاسگزاریم.
وی افزود: امیدواریم خاطره خوبی از برگزاری این دوره از مسابقات برای میهمانانی که از شهرهای مختلف کشور شرکت کردند رقم بخورد و همه ورزشکاران را در رده‌های بالاتر بینیم همچنین شاهد افتخارآفرینی آن‌ها برای کشور باشیم.
مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: از همه مسئولانی که برای برگزاری این مسابقات زحمت کشیدند تا میزبان خوبی برای نوجوانان باشیم کمال تشکر را دارم.
وی افزود: امیدواریم دقایق خوبی را در شهر بیرجند سپری و با خاطره خوب شهر ما را ترک کنید و تصویر خوبی از این شهر داشته باشید.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: وظیفه اصلی اداره ورزش و جوانان در کنار گسترش ورزش همگانی، فراهم‌کردن بستر توسعه ورزش قهرمانی در قالب چنین مسابقاتی است.
سرپرست بیان کرد: خوشحال هستیم که این دوره از مسابقات با تلاش همکاران به ویژه رئیس هیئت بدمینتون خراسان جنوبی در شهر بیرجند فراهم شد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این مسابقات زمینه ظهور و کشف استعدادهای درخشان و عضویت نونهالان در تیم‌های ملی جمهوری اسلامی ایران باشد.
علیرضا ثانی رئیس هیئت بدمینتون خراسان جنوبی در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: این دوره از مسابقات به میزبانی بیرجند با حضور ۱۱۰ ورزشکار نونهال پسر از شهرهای مختلف کشور در قالب ۱۶ تیم آغاز شده است.
وی افزود: این مسابقات از امروز ۲ مردادماه آغاز و اختتامیه آن پنجشنبه ۴ مردادماه جاری برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت بدمینتون خراسان جنوبی با بیان این‌که یکی از حامیان برگزاری این مسابقات شرکت نوین لوله قاین بوده است، خاطرنشان کرد: هزینه برگزاری این مسابقات ۲۰ میلیون تومان برآورد شده بود که این هزینه‌ها را یا خود هیئت ورزش بدمینتون و یا شرکت‌های حامی تأمین کردند.
انتهای پیام/۴/۱۱/۱۳۵