با حضور استاندار خراسان‌جنوبی انجام شد:

آغاز عملیات اجرایی بازگشایی معبر جدید شهر ارسک

مراسم کلنگ زنی به منظور آغاز عملیات اجرایی بازگشایی معبر جدید شهر ارسک با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستان بشرویه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم آغاز عملیات اجرایی بازگشایی معبر جدید شهر ارسک امروز با حضور نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان شهرستان بشرویه برگزار شد.

این معبر با هدف کاهش آمار تصادفات در یک نقطه حادثه خیز شهر و به جهت تسهیل راه های دسترسی شهروندان ایجاد می شود.

معبر جدید شهر ارسک به طول ۸۵۰ متر- حدفاصل میدان جهاد تا میدان شهدا- به دلیل عرض کم خیابان و تصادفات جرحی و فوتی فراوان، نیازمند بازگشایی بود.

در ابتدای این معبر جدید، یک پل بر روی رودخانه کال آخوند با عرض ۳۰ متر ، ارتفاع ۸ متر و طول ۲۵ متر احداث خواهد شد. براساس پیش بینی های صورت گرفته، اجرای کامل این پروژه بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بازدید از نقطه حادثه خیز محور ارسک – حجت آباد

در ادامه استاندار خراسان جنوبی به همراه نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی از نقطه حادثه خیز محور ارسک – حجت آباد در شهرستان بشرویه بازدید کردند.

محدوده راه بشرویه به سمت شهر ارسک در فاصله دو کیلومتری شهر ارسک دارای دو نقطه حادثه خیز است. این دو نقطه که همه ساله شاهد تصادفات جرحی و فوتی فراوانی است در محل سه راهی حجت آباد –ارسک- رقه و نیز دوراهی ارسک – کمربندی شهر واقع شده است.

رفع نقطه حادثه خیز دوراهی ارسک – کمربندی شهر دارای مصوبه شورای ترافیک در سال ۱۳۹۴ می باشد ، لیکن بدلیل عدم تخصیص اعتبار کافی تاکنون معطل مانده است.

تأمین روشنایی، جدول گذاری ، زیرسازی و آسفالت محورها از جمله اقداماتی است که باید برای رفع این نقاط حادثه خیز انجام شود. پیش بینی می شود اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داشته باشد.

قابل ذکر است؛ جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان شهرستان بشرویه نیز در این بازدید، استاندار را همراهی کردند.

 

انتهای پیام/۱۰