همزمان با سراسر کشور آغاز شد

آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در ۵ استان با دستور رئیس‌جمهور/ سهم خراسان جنوبی بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی + تصاویر

عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور به طور همزمان با دستور رئیس جمهور آغاز شد که از این تعداد سهم خراسان جنوبی 12 هزار و 250 واحد مسکونی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز همزمان با سراسر کشور و با دستور رئیس جمهور کار تامین زمین برای ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی آغاز شد .حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور همزمان با هفته دولت، با حضور در محل اجرای عملیات طرح اقدام ملی تولید مسکن در تهران، فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن را صادر کرد.
رئیس جمهور همچنین با توضیح وزیر راه و شهرسازی و مدیران اجرای این طرح ملی در جریان روند برنامه ریزی ها و اجرای طرح در سراسر کشور قرار گرفت.
براساس گزارش مسوولان ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در تهرانسر، با حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای ۲هزار و ۷۵۰ نفر به طور مستقیم و یک هزار و ۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است.
طرح اقدام ملی تولید مسکن براساس دستور رئیس جمهور به همه دستگاه های کشور مبنی براینکه باید همه زمین های مازاد در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن واگذار شود، با هدف بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران تولید عقب ماندگی سال های گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.
رونق اقتصادی، ایجاد و افزایش اشتغال در بخش های مرتبط از جمله صنعت، تولید و خدمات از دیگر اهداف اجرای این طرح در کشور است.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این خصوص اظهار کرد: یکی از برنامه های محوری مورد تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری رئیس جمهور، رونق بخشیدن به مسکن است و ما از بدو ورود به وزارت راه و شهرسازی تولید مسکن را در کشور برای جامعه هدف به جریان پایدار تبدیل کنیم تا بتوانیم امید به خانه دار شدن را در شهرهای بزدگ به زیر ۱۰ سال و در سایر شهرها به کمتر از ۳ سال برسانیم و این شرایط بوجود آید که دغدغه مردم در خانه دار شدن را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه در دو صحنه باید اعتمادسازی ایجاد کنیم، افزود: یکی بین ما و سازندگان و دوم بین مردم و سازندگان است تا خانه های بادوام و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی ایجاد کنند.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پروژه‌های امروز آغاز عملیات ۱۱۰ هزار واحد از طرح ۴۰۰ هزار واحدی است.
اسلامی عنوان کرد: امروز تعداد واحدها به ۱۶۷ هزار واحد خواهد رسید که در ۵ استان خراسان رضوی، اصفهان، هرمزگان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود.
وی افزود: امروز حجم کار سرمایه گذاری در بخش مسکن حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است و این ۱۳۰ هزار اشتعال فراهم می کند و متاثر از این تحرک سایر بخش ها به مدار خواهد آمد و رونق ساخت و ساز ایجاد می شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات و منابع را بانک ها باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلاتی که برای کسب و کارها واگذار می‌کنند به بخش مسکن تخصیص دهند
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز در این افتتاحیه، گفت: تامین زمین جهت احداث ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در سطح استان خراسان جنوبی انجام و عملیات اجرایی آماده سازی زمین ها امروز آغاز شد.
وی افزود: طبق برآوردها نیاز استان به مسکن تا سال ۱۴۰۰، ۲۸ هزار واحد مسکونی است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای طرح ملی و با همکاری وزارت راه و شهرسازی مهم ترین بخش در خراسان جنوبی تامین زمین بود که تحقق پیدا کرد.
معتمدیان اظهار کرد: در این زمینه ۵۰۰ هکتار زمین اختصاص پیدا کرد که سهم آورده دولت ۱۰ هزار میلیارد ریال است و بخش خصوصی ۱۵۰۰ میلیارد ریال است و اراضی به صورت آماده سازی به بخش خصوصی واگذار و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
وی افزود: در این پروژه از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و آستان قدس رضوی برخوردار خواهیم شد و زمین برای ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد در استان فراهم شده است.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای منویات شما توجه ویژه ای به زیرساخت ها داشته ایم و با هدف تامین امکانات و رفاه و رعایت حقوق شهروندی، ۲۰ درصد اراضی برای مسکن و مابقی برای خدمات رسانی درنظر گرفته شده است.
معتمدیان گفت: تراکم واحدها در ۲ تا ۵ طبقه است تا تمام دهک ها بتوانند از آن استفاده کنند.
انتهای پیام/۱۲۷