مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای بشرویه، فردوس و نهبندان

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در دهه مبارک فجر، عملیات اجرایی طرح ملی مسکن در شهرهای بشرویه، فردوس و نهبندان، آغاز خواهد شد.

وحید داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در خصوص برنامه های این اداره کل در دهه مبارک فجر، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در دهه مبارک فجر در مجموع ۹ طرح با اعتبار ۱۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به مناسبت دهه مبارک فجر، آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در چند شهر استان است، افزود: طرح ملی مسکن در شهر بشرویه؛ شامل ۵۸۸ قطعه به متراژ ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع و ارزش ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریالی زمین واگذار شده، در شهر فردوس شامل ۴۲۶ قطعه به متراژ ۸۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع و ارزش یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریالی زمین واگذار شده و در شهر نهبندان شامل ۷۷۵ قطعه به متراژ ۱۵۵ هزار متر مربع و ارزش ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریالی زمین واگذار شده، اجرایی خواهد شد.

او یادآور شد: طرح نهضت ملی مسکن در این شهرها به صورت یک طبقه و ویلایی اجرا خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور منصورآباد- بیرجند به طول ۴ کیلومتر و اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال، عملیات اجرایی باند دوم محور طبس- جوخواه به طول ۷ کیلومتر و اعتبار یک هزار میلیارد ریال، عملیات اجرایی باند دوم محور سرایان- دوست آباد به طول ۱۴ کیلو متر و اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال از دیگر پروژه های دهه فجر این اداره کل است.

داعی همچنین از آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم باند دوم محور آیسک- فردوس به طول ۳ کیلومتر و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

وی در خصوص پروژه های افتتاحی هم گفت: بهره برداری از ۷ کیلومتر راه فرعی محور سرایان- کریمو با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال و بهره‌برداری از ۷ کیلومتر باند دوم محور سرایان- دوست آباد با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال نیز از پروژه های قابل افتتاح اداره کل راه و شهرسازی در دهه فجر خواهد بود.

 

انتهای پیام/۷