رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه خبر داد

آغاز عملیات احداث راهدارخانه بین راهی در شهر ارسک

خیری از شروع عملیات احداث راهدارخانه در شهر ارسک خبر داد.

به گزارش خاورستان، محمد خیری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه از شروع عملیات احداث راهدارخانه در شهر ارسک خبر داد.
وی افزود: نظر به اهمیت محور بشرویه- دیهوک و عدم وجود راهدارخانه بین راهی در این مسیر و در جهت ایجاد فضای ارائه خدمات ضروری به کاربران راهها احداث راهدارخانه ارسک تصویب و عملیات اجرایی ان با انتخاب پیمانکار از محل اعتبارات ملی آغاز شد.
خیری، تصریح کرد: این پروژه به صورت پیمانی و از آبان ماه سال جاری توسط پیمانکار مربوطه عملیات احداث آن در زمینی به مساحت چهار هزار و ۹۴۷ متر مربع اجرایی شد که برای اجرای بخشی از این پروژه قراردادی به مبلغ یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال منعقد شده است.
وی، ادامه داد: احداث راهدارخانه بین راهی در مسیر بشرویه به دیهوک و مرکز استان یکی از اهداف و ضروریات به نظر می رسید که با احداث و بهره برداری از آن در حوزه نگهداری از راهها و با مدیریت صحیح در مواقع بحران محور مذکور از امنیت بیشتری برخوردار خواهد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه ، اظهار کرد: از اولویت‌های مهم این اداره ، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌ های مواصلاتی بشرویه است که این امر نیازمند روکش آسفالت در محور های اصلی و روستایی است که با توجه به عمر بالای آسفالت این محور ها، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این گونه عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم داشت .
وی گفت : در راستای ارتقاء راهها در شش ماهه اول سال جاری روکش آسفالت گرم بطول ۹ کیلومتر در راههای اصلی و فرعی – ایجاد روشنایی در ۴ نقطه از تقاطع های پرحادثه محورهای اصلی – اجرای فوگسیل بطول ۱۶ کیلومتر در راههای روستایی و احداث یکدستگاه پل در حوزه راههای این شهرستان انجام و به بهره برداری رسیده است .
خیری در خصوص پروژه های آتی و در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه ، عنوان کرد: روشنایی تقاطع کمربندی بشرویه ، رقه و روکش آسفالت قسمتی از محور های اصلی بشرویه- فردوس و بشرویه – ارسک و فوگسیل محورهای روستایی و احداث پل سیل بند بشرویه از جمله اقدامات در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه می باشد.
وی، در پایان متذکر شد: بشرویه دارای بیش از ۶۰۰ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد که با توجه به شدت خرابی رویه های آسفالتی محورها و نیز اولویت بندی آنها نسبت به انجام روکش راههای حوزه استحفاظی اقدام می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲