در دومین روز دهه فجر انجام شد

آغاز عملیات گازرسانی به ۱۷ روستای شهرستان قاینات/بهره برداری از ۱۲ پروژه با اعتبار بیش از ۵۲ میلیارد ریال در خوسف

همزمان با دومین روز از دهه فجر استاندار خراسان جنوبی با سفر به قاین تعدادی از پروژه های این شهرستان را افتتاح و کلنگ زنی کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با دومین روز از دهه فجر محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی به منظور افتتاح و کلنگ زنی پروژه های در نظر گرفته شده برای این ایام به شهرستان قاین سفر کرد. وی در این سفر با مادر شهید سرافراز انقلاب اسلامی ، سید محمد علی ریاحی شهرستان قاینات در تاریخ ۲۲ آذر ۵۷ در حین راهپیمایی بر علیه رژیم ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل گردید دیدار کرد.
آغاز عملیات گازرسانی به ۱۷ روستای شهرستان قاینات
همزمان با دومین روز از دهه فجر عملیات گازرسانی به ۱۷ روستا در شهرستان قاینات با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاونین استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان قاینات آغاز شد.
کلنگ آغاز عملیات گاز رسانی به ۱۷ روستای شهرستان قاینات در سینیدر به زمین زده شد.
جامعه هدف و جمعیت تحت پوشش این پروژه ۱۴۲۱ خانوار ساکن در ۱۷ روستا می باشند.
این پروژه در قالب اجرای ۹۵ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث یک ایستگاه CGS، احداث ۲ ایستگاه تقلیل فشار، احداث ۲ ایستگاه حفاظت کاتدیک و نصب ۱۲۸۰ علمک با اعتباری به رقم ۲۶۰ میلیارد ریال اجرا می شود.
محمدصادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی در جمع مردم روستای سینیدر قائنات اظهار کرد: امیدواریم یکی از دغدغه‌های مردم قاینات که تکمیل این شاهراه اصلی است تا پایان سال آینده به اتمام برسد تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.
وی افزود: همزمان در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، فردوس و سرایان و همه مناطق استان پروژه‌های خوبی را در حوزه ایجاد بزرگراه و باند دوم آغاز کردیم که امیدواریم تا پایان دولت بخش عمده این پروژه‌ها به اتمام برسد.
آغاز ۴ اَبر پروژه در خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که تلاش داریم براساس ظرفیت‌های هر منطقه امکان ایجاد اشتغال را فراهم کنیم از آغاز چهار ابر پروژه در استان خبر داد و گفت: ایجاد هزار هکتار گلخانه آغاز شده که ۱۵۰ هکتار آن صرفا مربوط به بارگاه‌های زرشک است و قاینات از قطب‌های اصلی تولید زرشک و زعفران در کشور است و تلاش کردیم با زیرساخت‌هایی که ایجاد می‌کنیم زمینه فرآوری این محصول ارزشمند و راهبردی را فراهم کنیم.
معتمدیان عنوان کرد: براساس آمار رسمی که سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرده از ابتدای سال جاری ۵۰ درصد دام مولد وارداتی کشور از طریق خراسان جنوبی انجام شده و نشان از این است که جهت‌گیری‌های برنامه‌ای توسعه ما بر مبنای ظرفیت‌های استانی و شهرستانی است.
وی بیان کرد: در حوزه‌های صنعتی نیز شاهد افتتاح طرح صنعتی فولاد قاینات هستیم که در روند توسعه و ایجاد اشتغال استان به ویژه شهرستان قاینات اثرگذار بوده و هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد می‌شود.
تامین ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل آبرسانی
معتمدیان گفت: برای رفع مشکل کم آبی در استان با سه بانک ملی، صادرات و رفاه کارگران با حضور معاون اول رئیس جمهوری تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که با تخصیص اعتبارات که تا پایان سال جاری اولین مرحله آن پرداخت می‌شود با تامین ۵۰۰ میلیارد تومان بتوانیم مشکل آبرسانی روستاهای استان را مرتفع کنیم.
افتتاح مجتمع آبرسانی زول در شهرستان قاینات
همچنین در این سفر مجتمع آبرسانی زول در شهرستان قاینات به نمایندگی از چندین پروژه آبرسانی در شهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
برای احداث این مجتمع و تکمیل پروژه آبرسانی به روستاهای منطقه، ۴ کیلومتر لوله گذاری در مسیر خط انتقال ، احداث دو باب اتاقک تابلوی برق،احداث یک باب اتاقک کلریناتور ، ۲۰۸ متر مربع حصارکشی، ۱۸۰۰مترمربع محوطه سازی انجام گرفته است.
این مجتمع، نیاز آبی ۱۱۱۸ خانوار ساکن در روستاهای پهنایی، تندیل، زول و بیدمشک را برطرف می کند.
کلنگ زنی و بهره برداری از چند مجتمع آبرسانی و اصلاح، بازسازی و توسعه شرایط در ۲۸ روستای شهرستان قاینات از جمله پروژه های شرکت آب و فاضلاب روستایی در دهه فجر است.
افتتاح طرح آبخیزداری در روستای انجول شهرستان قاینات
با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاونین استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان قاینات طرح آبخیزداری در روستای انجول شهرستان قاینات به نمایندگی از ۱۲ پروژه آبخیزداری شهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
مهار رواناب ها، ذخیره سازی آبهای سطحی و کمک به تأمین آب منابع زیرزمینی و قنوات منطقه، مهمترین اهداف احداث این سازه در روستای انجول است.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ایام دهه فجر ۸۷ پروژه را در قالب ۳۶ طرح آبخیزداری در سطح استان افتتاح می کند و عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه در قالب ۳۶ طرح دیگر را هم آغاز می نماید.
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح بند خاکی روستای انجول قاینات به نمایندگی از ۱۲ پروژه بند خاکی روستایی این شهرستان گفت: امروز توفیق حضور در قاینات را پیدا کردیم و شاهد افتتاح پروژه‌های آبخیزداری هستیم که با همت همکاران ما در اداره کل منابع طبیعی انجام شده است.
وی افزود: یکی از اولویت های ما در استان در سال گذشته توجه به مقوله آبخیزداری و آبخوان داری به عنوان یکی از راهکارهای اصلی برای کمک به مدیریت منابع آبی استان و تقویت بخش کشاورزی به عنوان یکی از مهم‌ترین پیشران‌های اقتصادی استان بود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی دوران خشکسالی ۲۰ساله را طی کرده و در این مدت کشاورزان و باغداران متضرر شدند و در دو سال گذشته عنایت خداوند شامل حال مردم و استان ما شده و بارش های بی‌نظیری داشتیم که طبق گزارش‌ها در ۵۰ سال گذشته این میزان باش برف را نداشتیم.
معتمدیان عنوان کرد: این بارش‌ها نویدبخش سال‌های خوبی برای کشاورزان است و امیدواریم بتوانیم جبران خسارات گذشته را داشته باشیم و با برنامه‌هایی که در یک سال قبل در مناطق کمتر برخوردار و مناطق روستایی اجرا شده است برکات خوبی بدست آمده و طرح‌هایی مثل آبخیزداری سریع انجام شده که آثار خود را در سفره مردم نشان می‌دهد.
وی گفت: خراسان جنوبی استانی پهناور است که تبخیر آب در آن زیاد بوده و یکی از مهم‌ترین روش‌های استفاده بهینه از بارش‌ها و سیلاب‌ها برای جلوگیری از تخریب، مهار آنها است.
بهره برداری از ۱۰۰ پروژه آبخیزداری طی دهه فجر
استاندار خراسان جنوبی افزود: شاید در تاریخ خراسان جنوبی سابقه نداشته که ما امروز ۳۵ میلیارد تومان با همتی که دوستان ما در منابع طبیعی انجام دادند جذب کردیم و ۱۵ مهرماه امسال با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، ۱۰۰ پروژه آبخیزداری در سطح استان گلنگ‌زنی شد و امروز نیز در ایام دهه فجر ۱۰۰ پروژه‌ای را که آغاز کردیم به بهره‌برداری خواهیم رساند.
وی گفت: فاز دوم نیز ایجاد ۱۰۰ پروژه آبخیزداری در سطح استان را رقم می‌زنیم که ۳۰ میلیارد تومان قول گرفته‌ایم تا با احداث این پروژه ها کمک قابل توجهی به کشاورزان داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی افزود: هرجایی که در استان بند خاکی ایجاد شده قنات آب زبردستی احیا و موجب شادمانی مردم روستاها شد و یکی از مهمترین عوامل توسعه بخش کشاورزی تامین آب است که با این روند امیدواریم شاهد شکوفایی بخش کشاورزی و رونق تولید و محصولات کشاورزی در سطح استان باشیم.
وی اظهار کرد: شهرستان قاینات از قطب‌های کشاورزی استان است که امیدواریم با پروژه‌ها و برنامه‌هایی که دولت دوازدهم در این استان با حمایت حداکثری انجام داده است و با وجود مشکلاتی که دولت و نظام دارند و ظالمانه‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت علیه جمهوری اسلامی‌ انجام شده، آماده‌باش و اتخاذ تدابیری لازم باعث شود که روند توسعه و پیشرفت و آبادانی سرعت بیشتری بگیرد.
۱۲ سازه آبخیزداری در شهرستان قاینات با حضور استاندار افتتاح شد که در هفت روستا که این پروژه‌ها اجرا شد ۵۰۴ خانوار از مزایای آن بهره‌مند شدند.
باحضور محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ، معاونین و جمعی از مدیران کل استانداری ، فرماندار و مسئولان شهرستان قائن ۲ طرح بهداشتی-درمانی ، افتتاح تصفیه خانه فاضلاب و بخش NICU با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۶ هزار میلیون ریال در شهرستان قاینات به بهره‌برداری رسید.
با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاونین استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان قاینات از مجموع ۵ هزار واحد مسکن محرومین که در تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد، تعداد ۶۲۰ واحد سهم شهرستان قاینات است که صددرصد عملیاتی شده است. از ۶۲۰ واحد مسکن محرومین شهرستان قاینات، تعداد ۱۲ واحد در روستای سینیدر در دست ساخت است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
بهره برداری از ۲ هزار مسکن محرومان طی دهه فجر با حضور نوبخت
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از مجموع ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومین که مصوبه سفر سال گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان بود، تعداد ۲هزار واحد در دهه فجر امسال و با حضور دکتر نوبخت به بهره برداری می‌رسد.
خوسف
در دومین روز از دهه مبارک فجر ۱۵ پروژه با اعتبار ۵۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.
این پروژه ها شامل اجرای عملیات برق رسانی به بلوار ورودی روستای معصوم آباد ، مزار شهدای روستای سیوجان و برق رسانی به روستای کلاته قصاب با ۱۴ خانوار جمعیت به مبلغ ۵ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال در حوزه برق رسانی بوده است. روستای کلاته قصاب تنها روستای بالای ده خانوار به عنوان ۱۹۷ امین روستای شهرستان خوسف است که به شبکه سراسری برق متصل شد.
نوسازی سه کیلومتر شبکه توزیع آب شرب در روستاهای سیوجان، تقاب و معصوم با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و بهره برداری از سنگ فرش معابر در روستاهای سیوجان و مهدیه به مساحت دو هزار متر مربع با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون ریال و اجرای پروژه آبیاری تحت فشار در روستای معصوم آباد به نمایندگی از ۷ پروژه جهاد کشاورزی شهرستان در بخش مرکزی با هزینه کرد ۴۲ میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی است که در دومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان خوسف به بهره برداری رسید
بشرویه
همچنین در دومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان بشرویه باحضور شفیعی فرماندار و مسئولین مربوطه بوستان نرگس در بلوارقائم شهر بشرویه به مساحت ۲هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر۳۲۰ میلیون تومان افتتاح شد. افتتاحیه نصب پلاک در منازل شهرستان بشرویه، افتتاح روشنایی بلوار شهرداری بشرویه با اعتبار ۱۶۵ میلیون تومان با همکاری شهرداری و مدیریت توزیع برق شهرستان و افتتاح درمانگاه و مرکز مایه کوبی دامپزشکی در شهر بشرویه از جمله برنامه های شهرستان بشرویه در دومین روز از دهه مبارک فجر بود.
سرایان
در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور رسولی مقدم فرماندار شهرستان سرایان ، مدیر کل آموزش وپرورش استان خراسان جنوبی ، تعدادی از مسئولین شهرستان وخانواده خیرارجمند مرحوم حاج حسن خالقی مدسه شش کلاسه ابتدایی در سرایان به یاد این مرحوم به متراژ ۳هزار متر مربع و زیربنای ۷۹۰ متر مربع کلنگ زنی شد که مبلغ ۴ میلیارد ریال کمک خیر به ساخت این مدرسه بوده است .
سربیشه
در دومین روز از دهه مبارک فجر ۲ طرح عمرانی در بخش مود شهرستان سربیشه جمعا با اعتبار ۳۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید همچنین افتتاح طرح اشتغال زایی احداث گاوداری در روستای دستجرد با اعتبار ۱۲۰۰ میلیون ریال و بهره برداری از طرح هلالی آبگیر همراه با بذر پاشی در روستای سرزه با اعتبار ۲۴۰۰ میلیون ریال از دیگر برنامه های شهرستان سربیشه بود.
فردوس
در دومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان فردوس نمایشگاه قرآن با موضوع تغذیه آسمانی افتتاح شد.
افتتاح گلخانه شهرداری( مساحت۱۰۰۰مترمربع و اعتبار ۲۲۰میلیون تومان)، افتتاح کارگاه حوله بافی با اعتبار ۱۰۰میلیون تومان(با حمایت صندوق کارآفرینی امید و اداره میراث فرهنگی) و رونمایی از سایت داروخانه الکترونیک با اعتبار ۱۲۰میلیون تومان(با همکاری صندوق کارآفرینی امید و مرکز رشد واحدهای فناور) از دیگر برنامه‌های انجام شده در شهرستان فردوس بود.
زیرکوه
در دومین روز از دهه مبارک فجر پروژه‌های شاخص بخش مرکزی شهرستان زیرکوه افتتاح و به بهره‌برداری رسید شامل افتتاح نیروگاه خورشیدی ۵/۵ کیلو وات با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان منبع اعتباری اشتغال پایدار روستایی، افتتاح مسکن محرومین در روستای بمرود با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیون تومان، افتتاح پروژه آبیاری کم فشار به نمایندگی از ۷ پروژه از حوزه جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ ۱۸۱۷ میلیون تومان، افتتاح اصلاح و بازسازی شبکه آب شرب دهستان شاهرخت با اعتباری بالغ بر ۱۰۱۷۵ میلیون تومان جامعه برخوردار ۱۸۹۸ خانوار، افتتاح پروژه بهره برداری از توسعه برق به نمایندگی از ۸ پروژه در روستای بارنجگان با اعتباری بالغ بر ۱۲۵۰ میلیون تومان، افتتاح ۵ پروژه به نمایندگی از چندین پروژه در دومین روز از دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ ۴ میلیارد ۲۶۹میلیون تومان که از این پروژه ها تعداد ۴۲۵۰ خانوار از این طرح ها بهرمند شدند، می‌شود.
نهبندان
در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار، امام جمعه، افضلی نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه و مسئولین استانی و شهرستان طرح پرورش مرغ بومی تخمگذار با میزان سرمایه گذاری ۶ میلیارد ریال و ظرفیت ۵۰۰۰ قطعه ای با میزان تولید ۲۵ تن تخم مرغ درسال و ایجاد ۳ نفر اشتغال مستقیم و ۴ نفر غیر مستقیم افتتاح شد.
همچنین ارائه خدمات فنی و مهندسی رایگان در روستای کهنو، افتتاح ساختمان دهیاری روستای چاه حسن سموری به نمایندگی از ۷ پروژه با اعتباری بیش از ۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال،افتتاح طرح هادی روستای بندان به نمایندگی از ۲ پروژه (روستای طبسین علیا و حیدر آباد) با اعتباری بیش از ۴ میلیاردو ۷۱۲ میلیون ریال با متراژ ۱۴ هزار متر مربع و جمعیت بر خوردار ۴۳۶ خانوار و افتتاح و بهره برداری از ایستگاه هواشناسی خودکار بندان با اعتباری بیش از ۳ میلیارد ریال از دیگر برنامه های دومین روز دهه فجر در شهرستان نهبندان بود.
انتهای پیام/۱۲۷