رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی مطرح کرد

آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها بدون توجه به قانون/ کاندیداها به نفوذی‌ها شام و نهار می‌دهند

حجت الاسلام محمدی گفت: کاندیداهایی که تایید و یا رد صلاحیت شده‌اند بدون توجه به قوانین شروع به فعالیت های تبلیغاتی کرده اند و باید به صورت فردی تذکر داده شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان‌جنوبی صبح امروز با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.
حجت الاسلام علی محمدی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به این‌که ستاد پیشگیری باید خروجی هایی داشته باشد، اظهار کرد: کاندیداهایی که تایید و یا رد صلاحیت شده‌اند بدون توجه به قوانین شروع به فعالیت های تبلیغاتی کرده اند و باید به صورت فردی تذکر داده شود.
وی افزود: اکثر کاندیداها در روستاها به فعالیت پرداخته و طومار جمع می کنند که غیر قانونی است.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی گفت: بعضی از کاندیداها مهمانی‌های بیش از صد نفری برگزار می‌کنند و به مردم و نفوذی ها شام و نهار می دهند که این خود تبلیغات است.
فنودی نماینده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: چند مورد تبلیغات در محیط اداری گزارش شده است و تعدادی از کاندیداها نیز با هم جلسه گذاشته و به یک خرد جمعی رسیده‌اند تا نماینده دیگری انتخاب نشود و این مورد در زمان انتخابات ما را دچار چالش خواهد کرد.
علیرضا آیینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه، گفت: در روزهای نزدیک به برگزاری انتخابات با توجه به رصدی که در فضای مجازی داشتیم تخلفات بیشتر شده است.
وی افزود: تخریب کاندیدای تایید شده، کاندیدای تایید نشده، دستگاه های اجرایی و دستگاه های نظارتی افزایش پیدا کرده است.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: صدا و سیما علاوه بر اطلاع‌رسانی در حال نظر سنجی است اما در بعضی از شهرستان ها برخوردهای نادرستی در این زمینه با همکاران شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲