فوق تخصص ارتوپدی اطفال خبر داد؛

آغاز فعالیت فوق تخصص ارتوپدی اطفال در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع)/ ۳۰ کودک بیمار جراحی می‌شوند

نبیان گفت: پس از ماه ها وقفه، بلاتکلیفی و انتظار، فعالیت فوق تخصص ارتوپدی اطفال در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) بیرجند، با پیگیری ها از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پس از ماه ها وقفه، بلاتکلیفی و انتظار، فعالیت فوق تخصص ارتوپدی اطفال در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) بیرجند، با پیگیری ها از سر گرفته شد.

دکتر محمدحسین نبیان فوق تخصص ارتوپدی اطفال در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بعد از وقفه چند ماهه روز گذشته فعالیت فوق تخصص ارتوپدی اطفال با ویزیت حدود ۵۰ کودک بیمار دچار اشکالات و اختلالات حرکتی در بیرجند از سرگرفته شد.

وی افزود: فلوشیپ جراحی و ستون فقرات کودکان روز گذشته وزیت حدود ۵۰ بیمار را انجام داد و طی روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه به انجام عمل جراحی حدود ۳۰ کودک بیمار با همکاری دستیاران خود و تیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) پرداخته و خواهد پرداخت.

فوق تخصص ارتوپدی اطفال بیان کرد: روز جمعه ۳۱ تیرماه نیز کودکان بیمار تحت نظر که در سال گذشته مورد مداوا قرار گرفته اند ویزیت خواهند شد.

نبیان با اینکه سال گذشته ۶ بار به بیرجند سفر داشته و در مرکز بیماریهای خاص استان به ویزیت بیماران پرداخته، بیان کرد: در دفعات قبل هر بار حدود ۲۰ کودک بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.


وی با اظهار اینکه به دلیل کمبود پزشک فوق تخصص ارتوپدی اطفال در دانشگاه علوم پزشکی تهران، از سوی این دانشگاه با تداوم فعالیت در خراسان جنوبی مخالفت شد، افزود: با پیگیری مجدانه سرپرست دانشگاه و مذاکره وی با مدیر گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مقرر شد ماهانه به مدت ۳ الی ۴ روز به همراه یک تیم تخصصی در خراسان جنوبی حضور یافته تا به ویزیت و عمل تعداد بیشتری از کودکان بیمار بپردازیم.

فوق تخصص ارتوپدی اطفال تصریح کرد: کودکان بیمار با مشکلات استخوان و مفاصل، اختلالات بیماریهای عصبی عضلانی، کودکان دچار فلج مغزی، بیماری های ژنتیکی، ضایعه نخاعی می توانند جهت درمان مراجعه نمایند.

نبیان با بیان این‌که به نظر می رسد تعداد بیماران دچار اختلالات عصبی عضلانی در استان خراسان جنوبی بالا باشد، گفت: این اختلالات از بیماریهای مزمن به شمار می رود که سیر درمان آن ماحصل یک کار تیمی از جمله عمل جراحی، بازتوانی، آتل ها و وسایل کمک حرکتی، دارو درمانی توسط متخصص مغز و اعصاب است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کودک بیمار مراجعه به موقع داشته و درمان آنان زودتر شروع شود، در فرآیند درمانی نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

انتهای پیام/۱۲۷