فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی خبر داد

آغاز مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در خراسان جنوبی

قاسمی گفت: مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در خراسان جنوبی با بهرمندی ۳۵ درصد مردم استان، آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در پی شیوع کرونا و متضرر شدن افراد و مشاغل بسیار زیادی مقام معظم رهبری خواستار برگزاری رزمایش کمک مومنانه در سراسر کشور شدند و در این راستا تا کنون طی چند مرحله در مناسبت های مختلف رزمایش کمک های مومنانه در کشور و خراسان جنوبی با همکاری نهادی های مختلف برگزار شده است.
سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی در این خصوص در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه در خراسان جنوبی با بهرمندی ۳۵ درصد مردم استان، آغاز شده است.
وی گفت: در این مرحله علاوه بر جامعه ثابت شناسایی شده که شامل افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند، افراد آسیب دیده از بیماری کرونا و مشاغلی که به تازگی تعطیل شده‌اند نیز زیرپوشش طرح قرار می‌گیرند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی با اشاره به همت مردم، خیرین و دستگاه‌های خدمات رسان در کمک به اقشار نیازمند بیان کرد: گام سوم در چهار مرحله توزیع می‌‌شود مرحله اول به مناسبت هفته بسیج از یکم تا پنجم آذر، مرحله دوم به مناسبت هفته بسیج دانشجویی و هفته وحدت حوزه و دانشگاه آخر آذر ماه، مرحله سوم در سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی و مرحله آخر نیز دهه فجر انجام خواهد شد.
قاسمی با بیان این‌که در این مرحله به دنبال افزایش موضوعات خدمات رسانی هستیم گفت: علاوه بر سبد معیشتی، سبد بهداشتی، خدمات بهداشتی و درمانی، اهدای خون، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، جمع آوری و توزیع لوازم التحریر، کمک به تهیه جهیزیه، کمک به ایجاد اشتغال و کمک به ساخت و تعمیر مسکن محرومین نیز انجام می‌‌شود.
وی افزود: ارزش بسته‌های کمک معیشتی از ۳۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷