مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی خبر داد؛

آغاز نهضت آموزش ۸۵ هزار نفری سواد رسانه‌ای در خراسان جنوبی

رضایی از آغاز نهضت آموزش مقدماتی سواد رسانه‌ای در بیش از هزار پایگاه بسیج سراسر خراسان جنوبی خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری به آموزش فراگیر ۸۵ هزار نفری در این حوزه برسیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی امروز در مراسم آغاز نهضت آموزش ۸۵ هزار نفری سواد رسانه در استان اظهار کرد: رژیم مستکبر امریکا در کارنامه خود یک موفقیت بزرگ یعنی نابودی اتحاد جماهیر شوروی ثبت کرده و در مقابل خود یک دشمن بزرگ به نام الگوی ایرانی اسلامی مبتنی بر آرمان های انقلاب اسلامی دارد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی با بیان اینکه امریکا از سیاست های جنگ هیبریدی در مقابل جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند که نقطه ثقل آن رسانه است، افزود: در شرایط کنونی دنیا، رسانه و فضای مجازی یک ابزار برای پیشبرد اهداف عملیات روانی و تاثیرگذاری مستقیم بر افکار عمومی به شمار می‌رود به همین جهت آموزش سواد رسانه الزامی است.

رضایی ادامه داد: آموزش مقدماتی سواد رسانه‌ای در بیش از هزار پایگاه بسیج سراسر استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال جاری به آموزش فراگیر ۸۵ هزار نفری در این حوزه برسیم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه این جنگ رسانه‌ای باید در میدان کارزار فعال باشیم، تصریح کرد: باید آحاد مردم را نسبت به این جنگ رسانه ای و فضای مسموم آگاه کنیم و به نوعی نیاز به واکسیناسیون عمومی و آگاه سازی جمعی و عملیات فراگیر در حوزه های مختلف برای آموزش مردم در حوزه رسانه داریم.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی با اشاره به نابسامانی و تلاطم‌های روانی در این حوزه، بیان کرد: برای حل این مشکل نیازمند تشکیل نهضت آموزش همگانی سواد رسانه‌ای هستیم.

رضایی با بیان اینکه آحاد مردم باید آموزش اولیه سواد رسانه‌ای را داشته باشند، افزود: در غیر این صورت ما باید همیشه در حوزه پدافندی عملیات های دشمن را پاسخگو باشیم که متاسفانه گاهی در این زمینه نتوانسته ایم خوب عمل کنیم و حتی قافیه را باختیم.

وی در پایان با تأکید بر اینکه آموزش سواد رسانه ای مردم نیازمند یک برنامه ریزی فراگیر با حضور همه ادارات است، خاطر نشان کرد: سازمان بسیج این برنامه مهم را آغاز کرده است و در سطح پایگاه های بسیج انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام/۱۰