مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

آغاز هدایت تحصیلی ۱۲ هزار دانش آموز پایه نهم خراسان‌جنوبی از هفته آینده

واقعی گفت: فرایند هدایت تحصیلی قریب 12 هزار دانش آموز دختر و پسر پایه ی نهم دوره ی اول متوسطه از هفته ی آینده به صورت رسمی آغاز می شود.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی صبح امروز از آغاز فرایند هدایت تحصیلی قریب ۱۲ هزار دانش آموز دختر و پسر پایه ی نهم دوره ی اول متوسطه از هفته ی آینده خبر داد و اظهار کرد: از امروز نمون برگ های هدایت تحصیلی ۶ و ۷ در بسیاری از شهرستانهای استان قابل دریافت می‌شود.
وی، با بیان این که انتخاب رشته تحصیلی به دلیل نقش و اهمیت زیادی که در زندگی آینده دانش آموزان دارد نیازمند توجه ویژه ای است، عنوان کرد: هدایت تحصیلی به معنای راهنمایی و مشخص کردن مسیر مناسب برای انتخاب آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هدایت تحصیلی آگاهانه را مانع از هدر رفت استعدادها، علاقه و رغبت دانش آموزان دانست و تصریح کرد: هدایت تحصیلی به صورت کیفی و کمی باعث رشد و شکوفایی دانش آموزان و همچنین توسعۀ همه جانبه ی استان می شود.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی خطاب به دانش آموزان و والدین آنان ادامه داد: در ایام هدایت تحصیلی با توجه به نتایج فرم ۶ و ۷ با در نظر گرفتن همه عوامل از جمله توانایی، رغبت، ویژگی های شخصیتی، شرایط خانواده، بازار کار و همچنین استفاده از نظرات مشاوران مجرب آموزش و پرورش نسبت به انتخاب رشته تحصیلی خود اقدام کنند.
واقعی با بیان این مطلب که مشاوران آموزش و پرورش در ایام هدایت تحصیلی در مدارس و مراکز مشاوره مستقر هستند، تشریح کرد: فرم شماره ۶ تصویری از وضیت توانایی، رغبت و عملکرد تحصیلی دانش آموز را در رشته های شاخه نظری و زمینه های مختلف شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای را نشان می دهد که می تواند کمک زیادی به دانش آموز در انتخاب رشته کند.
وی افزود: در فرم شماره ۶ سهم عملکرد تحصیلی ۳۵ درصد، توانایی ۱۵ درصد، رغبت ۱۵ درصد، نظر دانش آموز ۱۰ درصد، نظر مشاور ۱۰ درصد، نظر دبیران ۱۰ درصد، نظر والدین ۱۰ درصد از نمره دانش آموز را شامل می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، نمون برگ شماره ۷ هدایت تحصیلی را ملاک ثبت نام دانش آموزان دانست و یاد آور شد: این نمون برگ صرفا براساس عملکرد تحصیلی دانش آموزوظرفیت شهرستان ها ومناطق بوده و دانش‌آموزانی که نمره‌های بهتری کسب کرده اند با توجه به محدودیت ظرفیت در برخی از رشته ها، رشته های بیشتری را می‌توانند انتخاب کنند.
وی با اشاره به فعالیت ۱۳ هسته و مرکز مشاوره در استان؛ ابراز داشت: دانش آموزان و والدین ایشان می توانند برای دریافت خدمات مشاوره ی هدایت تحصیلی به هسته ها و مراکز مراجعه کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲