معاون توسعه مدیریت استانداری خراسان جنوبی خبر داد:

آغاز هفته استانی پژوهش و فناوری از ۱۲ آذرماه

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: هفته استانی پژوهش و فناوری از روز شنبه 12 آذرماه آغاز می شود.

به گزارش خاورستان، ناصری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: شعار تعیین شده برای هفته پژوهش امسال “پژوهش و فناوری: پیشران تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” است.

وی تصریح کرد: امسال با تدبیرهای صورت گرفته و به جهت اهمیت موضوع، برنامه های مربوط به گرامیداشت هفته پژوهش در دو قالب ارائه می شود.

معاون استاندار ادامه داد: هفته استانی پژوهش از روز شنبه ۱۲ تا پنجشنبه ۱۷ آذرماه و هفته ملی پژوهش هم از ۱۹ تا ۲۵ آذرماه تعیین شده است.

ناصری افزود: بنا به این تصمیم، برنامه های استانی هفته پژوهش در هفته استانی برگزار می شوند و ارزیابی عملکرد پژوهشی دستگاه ها در سطح ملی در هفته ملی رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به روزشمار هفته استانی پژوهش گفت: روز شنبه ۱۲ آذرماه با عنوان روز “جهاد تبیین و دستاوردهای علمی و فناوری”، روز یکشنبه ۱۳ آذرماه “مدرسه و آینده سازان خلاق” و روز دوشنبه ۱۴ آذرماه “علوم انسانی و علوم پایه- ارکان اقتصاد دانش بنیان” نام گذاری شده اند.

به گفته وی؛ روز سه شنبه ۱۵ آذرماه با عنوان” دانشگاه، مبدأ تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین”، روز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه “پژوهش و فناوری، بنیان مرجعیت و دیپلماسی علمی” و روز پنجشنبه ۱۷ آذرماه “دانشمندان و سرآمدان علم، پیشران پژوهش و فناوری” نام گرفته است.

 

انتهای پیام/۳