مدیر عامل شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره)

آغاز پروژه توانمند‌سازی فرش دستباف از خراسان جنوبی

ابراهیمی گفت:پروژه توانمند‌سازی فرش دستباف در کشور برای اولین بار از خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی ابراهیمی مدیر عامل شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) و عضو دفتر برندینگ سازمان ثبت و مالکیت معنوی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی روند ثبت برند جهانی فرش امداد، اظهار کرد: پروژه توانمند‌سازی فرش دستباف در کشور برای اولین بار از خراسان جنوبی آغاز می‌شود.
وی افزود: این پروژه و نشان فرش دستباف به این موضوع کمک می‌‌کند که کشورهایی که رقیب ما در این حوزه هستند از نام ایران در ارزش افزوده‌ فرش‌شان برای فروش به کشورهایی که روزی مشتری فرش دستباف ایران بودند، نکنند.
مدیر عامل شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: نشان فرش ایران از ورود و تقلب کشورهای دیگر به دلیل قیمت ارزان برای فروش فرش جلوگیری کرده و به نوعی نشان فرش ایران تایید کننده‌ای برای فرش است.
ابراهیمی عنوان کرد: فرش ایران از طریق شناسایی این نشان تاییدیه وترویج آن که از طریق پروژه انجام شده و در حال انجام است، شناخته می‌شود و با استفاده از فرش دستباف راحت‌تر رونق تولید در ایران اتفاق می‌افتد.
وی اظهار کرد: وقتی موضوع صادرات در خصوص فرش دستباف اتفاق بیفتد منجر به فروش بهتر و شناخت برند ایران می‌شود و به طبع در رونق تولید تاثیرات بهتری می‌گذارد در نهایت اشتغال ایجاد شده و تولید فرش دستباف از جایگاه خوبی برخوردار می‌شود.
مدیر عامل شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: فرش دستباف ایران جزو کالاهایی است که تحت تحریم قرار گرفته و با توجه به اینکه ۴۰ درصد بازار فرش دسباف ایران در آمریکا بوده در حال حاضر کشور ایران بازار آمریکا را از دست داده ان‌شاءالله با اجرای پروژه توانمند سازی و نشان فرش ایران کشورهای بیشتری خواستار فرش ایران هستند و به طبع ممانعت و تحریم دولت‌ها برداشته خواهد شد و شاهد رونق تولید خواهیم بود.
انتهای پیام/۱۲۷