انتقاد دیرهنگام روزنامه اصلاح طلب از عدم تحقق شعار روحانی؛

آفتاب یزد: چرخ می چرخد اما چرخ گرانی!/ چرا رئیس جمهور همچون یکی از مردم منتقد شده است؟

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد امروز در تیتری معنادار با انتقاد از عدم تحقق شعار حسن روحانی با بیان اینکه «چرخ می چرخد اما چرخ گرانی» نوشت: «هم سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم! این کلیدواژه‌ای بود که حسن روحانی در سال 92 وقتی برای اولین بار برای ریاست جمهوری کاندیدا شد روی آن تاکید داشت. این روزها در آخرین سال هشت سال ریاست جمهوری روحانی اما چرخ زندگی مردم بیش از همیشه لنگ می‌زند.»

به گزارش خاورستان، «هم چرخ سانترفیوژها می چرخد و هم چرخ زندگی مردم» این شعاری بود که حسن روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری عنوان کرد و یکی از معروف ترین شعارهای دولت تدبیر و امید بود. اما حالا پس از هفت سالی و اندی که از دولت روحانی گذشته است و با وجود اینکه اصلاح طلبان به صورت همه جانبه و تمام قد از وی حمایت می کردند اما شعارهایی که بایستی محقق می شد هنوز بر زمین مانده است.
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد امروز در تیتری معنادار با انتقاد از عدم تحقق شعار حسن روحانی با بیان اینکه «چرخ می چرخد اما چرخ گرانی» نوشت: «هم سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم! این کلیدواژه‌ای بود که حسن روحانی در سال ۹۲ وقتی برای اولین بار برای ریاست جمهوری کاندیدا شد روی آن تاکید داشت. این روزها در آخرین سال هشت سال ریاست جمهوری روحانی اما چرخ زندگی مردم بیش از همیشه لنگ می‌زند. تنها چرخه‌ای که این روزها خوب می‌چرخد این است که قیمت دلار و سکه بالا می‌رود و متعاقب آن هم کالاهای دیگر بالاتر می‌رود. از جمله کالاهایی که به طور مستقیم با معیشت مردم در ارتباط است. در میان همه نواقصی که دولت روحانی دارد یک مورد بیش از همه خودنمایی می‌کند!»
این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: وزارت صمت پاشنه آشیل دولت در سال‌های اخیر بوده است. وزارتی که نتوانسته با وجود اختیارات گسترده‌ای که دارد اوضاع نظارت و عرضه کالاها را مدیریت کند.
آفتاب یزد با کنایه به اینکه رئیس جمهور هم خود منتقد این اوضاع شده است نوشت: «نکته‌ای که اما جای تعجب دارد اینکه چرا رئیس جمهور نیز همچون یکی از مردم به انتقاد تلویحی از وزارتخانه‌ای پرداخته که عملکرد یک ساله آن با پرسش‌هایی همراه است. جالب آنکه پازل انتقادها تکمیل شده است؛ مردم، بخش خصوصی و دولتی‌ها! حسن روحانی که این هفته‌ها تلاش دارد درباره هر موضوعی بر کلیدواژه تحریم تاکید کند چرا در موضوعی که فارغ از تحریم‌ها می‌تواند حل شود و از قضا نه به خارجی‌ها مربوط است و نه به دولت موازی و… آنگونه که باید رسیدگی نمی‌کند؟ نتیجه چنین روندی این است که مردم باید همچنان در صف اقلام باشند شاید تا ۱۴۰۰!»
این روزنامه اصلاح طلب درحالی امروز منتقد دولت روحانی شده است که سال های سال با تیترهایی چون «کلید چرخید، ایران خندید»، «بفرمایید گلابی برجام!»، «موگرینی: هر چه تهران بگوید»، « آنها که می گویند برجام اثری نداشت پاسخ خدا را چگونه می دهند»، «درس غیرت روحانی به دلواپسان» و … به طور همه جانبه از برجام و سیاست دولت در عرصه داخلی و خارجی حمایت کرد.
انتهای پیام/۴
دانا