مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور :

آماده همکاری جهت تشکیل تعاونی معدن در خراسان‌جنوبی هستیم

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور گفت: در حوزه معدن آمادگی همکاری با تعاونی ها را داریم به گونه ای که تعاونی معدن به مردم بومی واگذار شود و ۳۰ درصد آورده مردم، ۳۰ درصد بخش خصوصی و ۴۰ درصد سهم صندوق کار آفرینی امید باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اصغر نواله زاده مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی با اشاره به درخواست تسهیلات دستگاه های اجرایی استان از صندوق کار آفرینی امید، اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح شده در خصوص اختصاص اعتبار برای ناوگان حمل و نقل روستایی در این کارگروه بود که آمادگی همکاری با سازمان حمل و نقل و پایانه ها جهت اختصاص تسهیلات برای خرید خودرو جهت حمل و نقل به روستاها را داریم.
وی افزود: در این خصوص نیاز به تمدید تفاهم نامه کشوری نیست و اگر اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای استان آمادگی تمدید تفاهم نامه استانی را دارد از نظر ما هیچ مشکلی وجود ندارد.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور بیان کرد: در خصوص صنایع دستی و به طور خاص رشته های گلیم بافی، سنگهای قیمتی و پنبه مله که مختص این استان است و در این کارگروه مطرح شد در صورت ارائه طرح تامین اعتبار می‌کنیم.
نوراله زاده عنوان کرد: در خصوص گردشگری که درخواست برای تامین اعتبار ۵۰ اقامتگاه بومگردی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح شد نیز آماده همکاری جهت تامین اعتبار درخواست شده را داریم.
وی اظهار کرد: در خصوص بحث هم افزایی جهت خرید خودروی نیسان برای کمیته امداد نیز همکاری میکنیم. مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور در خصوص درخواست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تفاهم نامه با وزارت کار، گفت: این مسئله باید توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی و انجام شود و به صندوق کار آفرینی امید ارتباط ندارد.
نوراله زاده بیان کرد: در خصوص طرح های مشارکتی نیز تاکیدی بر حذف ضمانت یارانه نداریم.
وی با بیان اینکه بهترین بستر اشتغال در خراسان جنوبی استفاده از تعاونی ها است، افزود: تعاونی ها ریشه قدیمی داشته و تا کنون موفق بوده است.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور خاطرنشان کرد: در حوزه معدن آمادگی همکاری با تعاونی ها را داریم به گونه ای که تعاونی معدن به مردم بومی واگذار شود و ۳۰ درصد آورده مردم، ۳۰ درصد بخش خصوصی و ۴۰ درصد سهم صندوق کار آفرینی امید باشد.
نوراله زاده ادامه داد: در این زمینه پروانه معدن را نیز به عنوان ضمانت تایید کرده و هدف کسب درآمد مردم بومی از ظرفیت معدن است.
وی در خصوص پروژه ترسیب کربن در استان، اظهار کرد: با توجه به اینکه تا کنون بخشی از صندوق های طرح ترسیب کربن تامین اعتبار شده می‌توانیم برای سایر صندوق ها نیز خط اعتباری در نظر بگیریم.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور با بیان اینکه کسب مهارت مهمتر از گذراندن دوره های آموزشی است، خاطرنشان کرد: در این راستا تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای منعقد شده است.
انتهای پیام/۱۲۷