مردم همچنان یار دوازدهم تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل آمریکا؛

آمادگی برای حماسه سازی

مردمی که در پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز برای حمایت از این تیم سنگ تمام گذاشتند امروز در بازی مقابل آمریکا هم همراه تیم ملی هستند و امیدوارند که تیم ایران با روحیه و اعتماد به نفس دروازه تیم آمریکا را گل باران کند.

به گزارش خاورستان رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مرحله حذفی به ایستگاه پایانی نزدیک می شود و تیم‌ملی فوتبال ایران در یک بزنگاه تاریخی قرار گرفته و امشب ساعت ۱۰:۳۰ در آخرین دیدار این مرحله باید با آمریکا یکی از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ خود را برگزار کند؛ بازی که می‌تواند به یک روز تاریخی برای فوتبال و ورزش ایران تبدیل شود و تیم ایران برای اولین بار در مرحله حذفی جام‌جهانی حضور پیدا کند.این بازی در حالی برگزار می‌شود که ما در دو بازی گذشته عملکرد صفر و صدی داشته و در بازی با انگلیس روز خوبی نداشتیم اما در مقابل ولز بازی قابل قبولی ارائه کردیم.

حمایت های مردمی از تیم ملی در پیروزی مقابل ولز هم نشان داد که مردم ایران هم چنان یار دوازدهم تیم ملی در این رقابت ها هستند این مردم حالا چشم به آسمان دوخته و‌ آرزوی پیروزی همه جانبه در مقابل آمریکا به خصوص در مستطیل سبز را دارند.

یکی از شهروندان بیرجندی که از عملکرد تیم ملی در دو بازی اخیر رقابت های جام جهانی به خصوص مقابل ولز رضایت دارد گفت: هر چند در مقابل با انگلیس نتوانستیم نتیجه مطلوب را به دست آوریم اما این شکست مقدمه پیروزی شیرین و دلچسب مقابل ولز شد و امیدواریم این شادی در مقابل آمریکا هم نصیب ملت ایران شود.

رحیمی با اشاره به شادی و شادمانی مردم ایران در سراسر کشور بعد از بازی تیم ملی مقابل ولز افزود: دشمنان و تجزیه طلبان از این اتحاد و همدلی مردم بسیار خشمگین شدند و به همین دلیل تلاش های بسیاری برای از بین بردن انگیزه تیم ملی در مقابل آمریکا دارند که امیدواریم بازیکنان تیم ملی بی توجه به این موضوع بازی خوبی را مقابل آمریکا به نمایش بگذارند .

 

همه عاشق ایرانیم

سمیعی یکی دیگر از شهروندان بیرجندی هم با اشاره به حضور تعدادی از هم استانی ها در قطر گفت : در بازی با ولز یک بیرجندی پرچم بیرجند را به نمایش گذاشت و یک طبسی هم با نشان دادن عکس شهید قاسم سلیمانی شادی خودشان را در پیروزی مقابل ولز نشان دادند که همه این ها نشان دهنده است که مردم این دیار کویری هم همراه تیم ملی هستند و با تمام توان از آن ها حمایت می کنند.

وی با تاکید بر این که تازه جام جهانی برای ایران شروع شده است ادامه داد: بازی با آمریکا بازی سخت و سرنوشت سازی است که امیدواریم بازیکنان تیم ملی با تمام توان در این رقابت ظاهر شوند.

یکی دیگر از شهروندان هم به پرچم ایران اشاره کرد و گفت: هر موقع سرود تیم ملی در رقابت های ورزشی خوانده می شود اشک در چشمانم جاری می شود چون همه ما ایرانی و عاشق ایران هستیم.

حسنی با تبریک به تیم ملی در بازی مقابل ولز با این همه شور و هیجانی که ایجاد کردند و بعد از مدت ها دل مردم ایران را شاد کردند افزود: خیلی زحمت کشیدند و جانانه در این رقابت ظاهر شدند و مردم خیلی حمایتشان می کنند.

اکبری یکی دیگر از شهروندان هم به سخنان مقام معظم رهبری بعد از دیدار تیم ملی مقابل ولز اشاره کرد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که بچه های تیم ملی دل ما را روشن کردند خدا دلشان را روشن کند که نشان می دهد که رهبر جامعه هم از بازیکنان تیم ملی حمایت می کند و مردم هم مثل همیشه همگام با رهبری پشتیبان تمام قد تیم ملی هستند و امیداوریم بهترین ها امروز برای تیم ملی رقم خورد.

کوثری یکی از پیشکسوتان فوتبال خراسان جنوبی هم گفت: ایران برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ با تیم آمریکا روبرو شد که توانست در این بازی با نتیجه ۲ بر یک آمریکا را شکست دهد و به امید خدا امروز هم این نتیجه تکرار شود و همه مردم با پیروزی ملی پوشان و صعود تیم ملی به مرحله بعدی شاد باشند.

وی این تقاضا را از همه اقشار مردم کرد که در شرایط فعلی به صورت همه جانبه  از تیم ملی حمایت کنند و آن افرادی که با اغتشاشات باعث رنج مردم می شود دست از این پلیدی ها بردارند تا  مردم یک زندگی شاد با آرامش و امنیت را داشته باشند.

 

روحیه و اعتماد به نفس

علیانی مسئول کمیته فوتسال استان در رابطه با عملکرد تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ به خبرنگار خاورستان گفت: شرايط بازی ايران با انگليس و ولز متفاوت بود و بازيکنان تيم‌ملی از نظر روحی و روانی در بازی انگليس در وضعيت خوبي قرار نداشتند. از سوی ديگر مسائلی که در کشور رخ داد و از نظر اجتماعی ما در وضعيت مناسبی به سر نمی بريم در باخت تيم‌ملی از انگليس نقش داشت. قبل از بازي نيز اين نکته قابل پيش‌بينی بود که شرايط اجتماعي در کيفيت بازيکنان تأثير منفی بگذارد و مشاهده کرديم که در حين بازي نيزحواشي وجود داشت که وضعيت روحی بازيکنان تيم‌ملی را تحت تأثير قرار داده بود.

به گفته این کارشناس فوتبال اين در حالی است که وضعيت در بازی دوم بهتر شده بود و بازيکنان تيم‌ملی از وضعيت روحی و روانی بهتری برخوردار بودند. اين در حالي بود که حواشي نيز نسبت به بازي با انگليس کمتر بود و برخی از حواشی جای خود را به تقويت تيم و روحيه دادن به بازيکنان تيم‌ملي داده بود. به همين دليل نيز تيم‌ملی در بازی دوم کيفيت بهتری از خود بروز داد و موفق شد با دو گل تيم ولز را شکست دهد.

وی ادامه داد: اين بازی در واقع ورق را براي ما برگرداند و ما به جام‌جهاني بازگشتيم که در بازی دوم بازيکنان تيم‌ملی با انگيزه و دوندگي زيادي بازي کردند تا اعتباری که در بازي اول دچار خدشه شده بود را بازگرداند که اين اتفاق رخ داد.

به گفته وی نکته مهمی که در اين بازی وجود داشت اين بود که بازيکنان انگيزه خود را براي ادامه بازي‌هاي جام‌جهانی پيدا کرده‌اند و در شرايط کنونی در وضعيت خوبی قرار دارند. بدون ترديد وجود انگيزه و اعتماد به نفس بيشتر مي‌تواند به تيم‌ملي در بازی هاي آينده کمک کند.

وی تاکید کرد: بازی امروز ما با آمريکاست که بازي دشواري خواهد بود و آمريکا از نظر فنی تيم قابل احترامی است با اين وجود تيم‌ملی ما نيز در وضعيت خوبي به سر می برد و اين شانس را دارد که حتي با يک تساوی از گروه خود صعود کند.

 

پیروزی با برنامه ریزی و تمرکز

رئیس هیئت فوتبال طبس در رابطه با بازی مقابل آمریکا گفت:بازی با آمریکا شرایط خاص خود را دارد و تيم آمريکا از نظر فنی تيم قابل احترامي است و در بازی مقابل ولز و انگليس اين موضوع را به خوبي نشان دادند.

به گفته علیانی به هر حال اين تيم در مقابل انگليس مساوي کرد که نشان می دهد تيم قابل احترامی است و نمی توان توانايي‌هاي آنها را ناديده گرفت آمريکا يک تيم با برنامه و با سيستم است و به همين دليل اين نياز وجود دارد که کادر فنی تيم‌ملی براي اين بازي برنامه‌ريزي کنند و از استراتژی مناسبی براي مقابله با آمريکا استفاده کنند.

وی افزود: ما نبايد با ساده انگاري وارد زمين‌شويم و بلکه بايد براي ديدار با آمريکا برنامه‌ريزي داشته باشيم و بتوانيم با يک استراتژي مناسب در مقابل اين تيم بازي کنيم.

به گفته وی مهم‌ترين نکته‌اي که در اين زمينه وجود دارد اين است که کادر فني تيم‌ملي بايد به خوبي نقاط ضعف و قوت تيم آمريکا را شناسايي کنند و متناسب با تاکتيکي که اين تيم در نظر مي‌گيرد از يک تاکتيک مناسب استفاده کند. ما بايد تمرکز خود را روي بازي آمريکا قرار بدهيم و از توجه به حريف احتمالی بعدی در مرحله حذفی پرهيز کنيم.
در روزهاي اخير برخی سخنان درباره اينکه اگر ايران از گروه خود صعود کند با چه تيمي بايد بازي کند مطرح شده که به نظر من در زمان مناسبی مطرح نشده است. در شرايط کنوني تيم‌ملي بايد روی بازي با آمريکا متمرکز باشد و از توجه به هر موضوعي به جز اين خودداري کند.

وی اظهار کرد: در صورتي که ما از تمرکز و برنامه‌ريزي کافي براي بازي با آمريکا برخوردار باشيم اين شانس را داريم که حتي با يک تساوي نيز از اين گروه صعود کنيم و در مرحله بعدي جام‌جهاني حضور داشته باشيم. اتفاقي که مي‌تواند دستاوردهاي مهمی براي فوتبال ملي ما به‌همراه داشته باشد و اميدوارم اين اتفاق رخ بدهد و تيم‌ملي براي اولين بار بتواند از مرحله گروهي جام‌جهانی صعود کند و به مرحله بعدی برود.

 

تدوام حمایت ها نیاز تیم ملی

این کارشناس فوتبال تاکید کرد: همان طور که گفته شد در بازی اول فقط و فقط عامل شکست ایران با اختلاف گل بالا عوامل روحی و روانی بود شاید در شرایط عادی هم ایران از انگلیس شکست می خورد اما نه با این اختلاف و با حمایت هایی که بعد از آن بازی صورت پذیرفت و مهم تر از همه این که در بازی با ولز مهره هایی برای ایران خوب کار کردند که پاشنه آشیل ایران در بازی با انگلیس بودند بازیکنی مثل روزبه چشمی که انتقادات فراوانی به آقای کی روش شد که این بازیکن را بیاورد آورده بود در ترکیب اصلی قرار بدهد.

علیانی افزود: همان طور که برای ایران جام جهانی از بازی با ولز شروع شد این حمایتهای مردمی که به خیابان ها آمدند و شادی خودشان را نشان دادند که بازیکنان تیم ملی برایشان تاثیر گذار بودند که این حمایت ها به طور حتم در بازی با آمریکا تاثیرش را نشان خواهد داد، دل ۸۰ میلیون ایرانی با بچه های تیم ملی در قطر است .

به گفته وی یک نکته جالب تماشاگر فیلیپینی که مصاحبه می کردند و از وی در مورد این که چرا در بازی با ولز طرفدار ایران هستید پرسیدند گفت که به خاطر این که ایران آسیایی است وقتی دیگران به این شکل فوتبال ایران را حمایت می کنند باید این حمایت ها و این انرژی مثبت را به بچه های ایران منتقل کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم با نتیجه ای که تیم ملی به دست می آورند هم فوتبال ایران سربلند شود و هم دل مردم ایران شاد شود و هم این اتفاق بیفتد که ایران برای اولین بار به دور بعد صعود کند و به طور قطع تیم ایران به لحاظ فنی توانایی شکست تیم آمریکا را دارد.