معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبر داد؛

آمادگی ستاد اجرایی برای سرمایه‌گذاری و همکاری همه‌جانبه در خراسان‌جنوبی

عسگری گفت: برای ایجاد اشتغال جهت رفع محرومیت همه منابع بنیاد برکت را به سمت حوزه اقتصاد سوق می دهیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بعد از ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه پیشرفت و آبادانی برای سه شهرستان خراسان جنوبی و انعقاد تفاهم نامه طرح آبا ( آشتی با آموزش) بنیاد احسان، اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال جهت رفع محرومیت همه منابع بنیاد برکت را به سمت حوزه اقتصاد سوق می دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت و معدن استان خراسان جنوبی جذابیت سرمایه گذاری وجود دارد، افزود: بنیاد برکت، بنیاد احسان و بنیاد ۱۵ خرداد از جمله بنیادهایی است که در راستای رفع محرومیت فعالیت دارند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیان کرد: برنامه‌ریزی در ۲ حوزه سلامت و جمعیت جزو اصلی‌ترین اولویت‌های بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) است.

عسگری با اشاره به ایجاد اشتغال برای رفع محرومیت، گفت: بنیاد ۱۵ خرداد طرح حمایت از زوج های نابارور را اجرا می کند و در این راستا در سال جاری درمان دو هزار زوج نابارور در دستور کار است و سهمیه خراسان جنوبی را افزایش خواهیم داد.

وی اظهار کرد: بنیاد برکت نیز در حوزه اشتغال و اقدامات عمرانی و زیرساخت با تمرکز فعالیت‌ در روستاها و حاشیه شهرها و همچنین بنیاد احسان نیز در زمینه‌های حمایتی و فوریتهای امدادهای در حوادث فعالیت دارد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در سال جاری تعهد مرمت ۳۰۰ رشته قنات و آبرسانی به هزار و ۴۰۰ روستا را داریم.

عسگری افزود: اگر در روستاهای آب شور وجود دارد، که بتوانیم با آب شیرین کن‌های کوچک آب روستاها را تامین کنیم، ما حاضر هستیم در این زمینه نیز سرمایه گذاری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زنجیره هاب شتر در خراسان جنوبی تکمیل خواهد شد و اولویت ستاد اجرایی به دلیل آسیب پذیر بودن بیشتر مردم در روستاهای مرزی است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به آمادگی برای ایجاد سردخانه در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در این راستا مشارکت ۴۹ درصدی را داریم چون نمی‌خواهیم مدیریت را به دست بگیریم چراکه هدف ما توانمندسازی است.

عسگری از دارا بودن بیمارستان سیار مجهز ۱۲۰ تختخوابی بنیاد برکت خبر داد و افزود: کاروان سلامت را در استان راه‌اندازی کنید ما تجهیزات بیمارستان را در اختیار شما می‌گذاریم، پول تجهیزات پزشکی را هم می‌دهیم اما شما هم باید برنامه به ما بدهید.

وی اظهار کرد: معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری خراسان جنوبی به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مهم است که این خواسته را داریم این اقدام انجام شود.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه تعهد مدرسه سازی در خراسان جنوبی به اتمام رسیده، عنوان کرد: آمادگی قرارداد و تفاهم‌نامه جدید برای مشارکت در احداث پروژه‌های مدرسه سازی را داریم.

عسگری خاطرنشان کرد: در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دو وظیفه کمک به حل چالش های جمهوری اسلامی ایران (مثل موضوع تولید واکسن) و محرومیت زدایی و توانمندسازی را انجام می دهیم.

انتهای پیام/۱۲۷