معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی خبر داد؛

آمادگی میراث فرهنگی برای پرداخت وام های ارزان قیمت در حوزه زیرساخت/آماده همکاری با شهرداری ها جهت ایجاد نمایشگاه هستیم

واحدی گفت: در حوزه زیرساخت آمادگی این را داریم که برای سرمایه گذارانی که در هر یک از استانها حضور پیدا میکنند، وام هایی را از محل صندوق توسعه ملی و تبصره ۱۸ در اختیار آنها قرار دهیم و همچنین آمادگی پرداخت وام های ارزان قیمت که جاذبه ایجاد کند را داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد واحدی معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی امروز در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی قابلیت های زیادی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد و قابلیت های ویژه ای در این استان است که باید به مردم کشور شناسانده شود‌.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی کویر رویایی دارد، افزود: در حوزه میراث نیز جاذبه های بسیار ویژه ای در این استان داریم که شامل کاروانسراها و مساجد قدیمی میشود که میتوان با استفاده از این ظرفیت ها استان را معرفی کرد.

واحدی عنوان کرد: در حوزه گردشگری ظرفیت های فراوان و در حوزه صنایع دستی نیز قابلیت های فراوانی در خراسان جنوبی داریم.

وی اظهار کرد: یکی از روستاهای خراسان جنوبی قابلیت صنایع دستی را دارد که در کشور بی همتاست.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی گفت: در حوزه ماموریتی که داریم در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی الحمدلله اتفاقات خوبی در دولت آقای رئیسی افتاده و ما در جهت ایجاد زیرساختهای گردشگری در استانها گام های ویژه ای برداشته ایم.

آمادگی میراث فرهنگی برای پرداخت وام های ارزان قیمت در حوزه زیرساخت

واحدی بیان کرد: در حوزه زیرساخت آمادگی این را داریم که برای سرمایه گذارانی که در هر یک از استانها حضور پیدا میکنند، وام هایی را از محل صندوق توسعه ملی و تبصره ۱۸ در اختیار آنها قرار دهیم و همچنین آمادگی پرداخت وام های ارزان قیمت که جاذبه ایجاد کند را داریم.

وام های طویل المدت و ارزان قیمت برای حوزه صنایع دستی

وی افزود: در حوزه صنایع دستی نیز برای کارگاه های صنایع دستی نیز ویژگی های بسیار خوبی در نظر گرفته شده که صنعتگران در حوزه صنایع دستی بتوانند از وام های طویل المدت و ارزان قیمت در این حوزه استفاده کنند‌.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی گفت: از صنعتگران و سرمایه گذاران درخواست میشود در حوزه سرمایه گذاری و صنایع دستی مشارکت کنند تا ما بتوانیم در خدمت آنها باشیم.

بومگردی گسترش یابد

واحدی به هتل بوتیک ها اشاره و بیان کرد: بحث بومگردی را در دستور کار وزلرت داریم که جناب مدیرکل زحمت میکشد بحث بومگردی را گسترش دهند.

وی افزود: بحث هتل ها و هتل آپارتمان ها در استانهایی که جاذبه گردشگری ویژه دارند و استانهایی که بتوانند جذب کنند و خراسان جنوبی از آن استانهایی است که میتواند این حوزه را داشته باشد.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی ادامه داد: قطعا ما کمک میکنیم وام های خوبی در اختیار آنها قرار دهیم که از این فضا هم استفاده کنند.

واحدی بیان کرد: در حوزه مرمت و سرمایه گذاری قطعا کمک میکنیم که دلسوختگان حوزه صنایع دستی قوی تر عمل کنند.

وی به برند سازی تولیدات صنایع دستی اشاره و بیان کرد: یکی از خلاء های حوزه صنایع دستی بحث برند سازی است که در این خصوص دو راهکار یکی ثبت و معرفی برند و دیگری ایجاد نمایشگاه برای فروش است.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی بیان کرد: راه اندازی نمایشگاه سالیانه و فصلی از دیگر راهکارها است که در حال حاضر در پی راه اندازی نمایشگاه های مستمر و دائمی در استانها هستیم.

میراث فرهنگی آماده همکاری با شهرداری ها جهت ایجاد نمایشگاه

واحدی تصریح کرد: از شهرداران میخواهیم که اگر ظرفیتی از جمله زمین یا مکان دارند که میتوانند در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند این اقدام را انجام داده تا در اختیار صنعتگران صنایع دستی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای ساخت نمایشگاه در حوزه فروش نیز میتوانیم کمک کنیم، تصریح کرد: اگر شهرداری با میراث فرهنگی کمک کند ما تفاهم نامه منعقد کرده و تسهیلات خوبی در اختیار آنها قرار میدهیم.

معاون امور مجلس و استان های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعی دستی در مورد آسیب های کرونا به حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: با توجه به آسیب های کرونا به حوزه زیرساختی گردشگری تسهیلات ارزان قیمت در اختیار فعالین این حوزه قرار گرفت که بتوانیم بار این خسارت را کمتر کنیم.

واحدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کم شدن کرونا شاهد رونق گرفتن گردشگری و جذب گردشگر به استانها از جمله خراسان جنوبی بودیم.

انتهای پیام/۱۲۷