مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی خبر داد

آمادگی ناوگان عمومی در جابجایی خادمین، زائران و موکب‌های خراسان جنوبی به عتبات عالیات

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از آمادگی ناوگان حمل ونقل عمومی باری و مسافری استان در جابجایی خادمین ، زائرین و موکب ها به عتبات عالیات خبر داد .

به گزارش خاورستان، جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از آمادگی ناوگان حمل ونقل عمومی باری و مسافری استان در جابجایی خادمین ، زائرین و موکب ها به عتبات عالیات خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و نظر به اهمیت جایگاه معنوی این حرکت عظیم جهانی و لزوم ارائه خدمات شایسته به زائران، برنامه ریزی و هماهنگی برای حمل و نقل زائرین و لوازم مورد نیاز در کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان انجام شده است.
وی افزود: با توجه به اطلاع رسانی انجام شده تا کنون بیش از ۱۷۰ دستگاه ناوگان باری خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرده و پرونده ۱۴۰ دستگاه با مراجعه مالکین و رانندگان به ستاد عتبات عالیات استان تکمیل و آماده حمل موکب ها و سایر اقلام مورد نیاز به کشور عراق هستند.
شهامت یادآور شد: بخش حمل و نقل مسافر استان نیز آماده ارائه خدمات به زائرین محترم عتبات عالیات است و مسئولان کاروانها ضمن اطلاع رسانی مناسب به زائرین در اسرع وقت نسبت به ثبت نام کاروانهای تحت سرپرستی در سامانه سماح اقدام و با در دست داشتن مدارک مثبته از جمله بیمه زائرین برای کاروانهای تکمیل ظرفیت شده به تشکلهای صنفی مسافری استان مراجعه و نسبت به انعقاد قرارداد و تأمین اقدام کنند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: به منظور بررسی وضعیت ایمنی ناوگان مسافری استان بازدید های مشترک با هماهنگی پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از ناوگان اعزامی به عتبات عالیات اعم از باری و مسافری انجام و توصیه های لازم به رانندگان جهت رعایت موارد مرتبط با ایمنی، بهداشتی و حمل و نقلی قبل از سفر و بررسی عملکرد ناوگان در طول مسیر از طریق سامانه سپهتن نصب شده بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان انجام خواهدشد تا زائرین عتبات عالیات با خاطری آسوده مسافرت کنند.
شهامت افزود: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرها به زائران در خراسان جنوبی است.
انتهای پیام/ ۱۳۲