مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

آمادگی هلال احمر در حراست از منابع طبیعی خراسان‌جنوبی

رضایی از آمادگی نیروهای جوان هلال احمر برای حفظ منابع طبیعی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: حفظ منابع طبیعی، ترویج این مهم و تبدیل آن به فرهنگ عمومی نیازمند همکاری تمام اقشار و دستگاه ها است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در مراسم تجلیل از عضو جوان هلال احمری فعال در حفظ منابع طبیعی با اشاره به رسالت‌ها و وظایف جمعیت هلال احمر اظهار کرد: هلال احمر جمعیتی متشکل از اقشار و گروه‌های مختلف مردمی بوده که بدون هیچگونه محدودیت سیاسی و مذهبی به ارائه خدمات مختلف می‌پردازند.
وی افزود: کاهش آلام بشری و کمک به مردم نیازمند از مهم‌ترین وظایف جمعیت هلال احمر است و جوانان هلال احمر تاکنون خدمات شایسته‌ای در زمینه‌های مختلف امدادی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی داشته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: عرصه‌های منابع طبیعی متعلق به آحاد مردم است و حفظ منابع طبیعی، ترویج این مهم و تبدیل آن به فرهنگ عمومی نیازمند همکاری تمام اقشار و دستگاه‌ها است.
رضایی عنوان کرد: جمعیت هلال احمر با استفاده از پتانسیل داوطلبان و جوانان می‌تواند نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی ایفا کند.
وی از آمادگی نیروهای جوان هلال احمر برای حفظ منابع طبیعی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: با توجه به بیابانی بودن بخش عظیمی از عرصه‌های استان، حفظ پوشش گیاهی از اهمیت مهمی برخوردار بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
فائزه موهبتی معاون امور جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: جوانان هلال احمر تاکنون در عرصه‌های مختلف با ارائه خدمات متعدد به مردم به خوبی درخشیده‌اند.
وی جوانان را سرمایه‌های هلال احمر دانست و افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار جوان با جمعیت هلال احمر استان همکاری می‌کنند.
علیرضا نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: کم آبی، تخریب سرزمین و گسترش بیابان از مشکلات موجود در عرصه محیط زیست بوده که استان را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با بیان این‌که حفظ منابع طبیعی نیازمند مشارکت آحاد مردم است، اظهار کرد: حفظ پوشش گیاهی در جلوگیری از ریزگردها و وقوع سیل نقش مستقیمی داشته که می‌طلبد مورد توجه تمام اقشار جامعه باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی با بیان این‌که جلب مشارکت و برقراری ارتباط بین مردم و دولت نیازمند حلقه اتصال است، گفت: داوطلبان و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقشی دوسویه در انتقال مطالب بین مردم و دستگاه‌ها داشته باشند.
نصرآبادی با ابراز خرسندی از حضور فعال نیروهای هلال احمر در حفظ عرصه‌های طبیعی استان، بیان کرد: اقدامات نمادین و مشارکت گسترده جوانان هلال احمر در طرح‌های مختلف منابع طبیعی شایسته تقدیر است.
در این مراسم به نمایندگی از رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از راضیه ملایی به عنوان عضو نمونه و فعال سازمان جوانان در ترویج فرهنگ منابع طبیعی تقدیر شد.
انتهای پیام/۱۲۷