استاندار خراسان جنوبی در همایش دختران آفتاب؛

آمادگی همکاری برای تجهیز مجتمع فرهنگی اردوگاه بهلگرد را داریم/ جایی که بانوان حضور داشته باشند دشمن جرأت دست اندازی به کشور ندارد

استاندار خراسان جنوبی گفت: در طول تاریخ و تجربه ۴۰ ساله نشان داد جایی که بانوان حضور داشته باشند دشمن نمیتواند به کشور دست اندازی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی شب گذشته در همایش دختران آفتاب که به همت معاونت امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در محل اردوگاه بهلگرد برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا از همکاران زحمت کش کمیته امداد تشکر می‌کنم در درجه اول به خاطر باز پس گیری مکانی (اردوگاه بهلگرد) که حقا مال خراسان جنوبی بوده و به ناحق به استان‌های دیگری داده شده است.
وی افزود: درشرایطی که از نظر اقتصادی بسیار سخت است اینکه کمیته امداد استان توانسته است اردوگاه بهلگرد را مجدد در اختیار داشته باشد و یک ساماندهی به این مجموعه بدهد واقعا جای تشکر دارد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر اینگونه اردوها در نقاط مختلف کشور در شمال کشور،مشهد، اصفهان و شیراز انجام شود با توجه به شرایط آن استانها اصلا سخت نیست.
مروج الشریعه عنوان کرد: اما در استانی که فشارهای شدید اقلیمی و خشکسالی های ممتد آن را تحت تاثیر قرار داده است داشتن اینگونه امکانات، حفاظت و حمایت از آنها که در منطقه کویری مانند نگینی می‌درخشد واقعا کار بسیار سختی است.
وی اظهار کرد: ظرفیت این اردوگاه که هم اکنون در اختیار کمیته امداد استان است برای استفاده سایر استانها نیز بسیار ارزشمند است و ارزشمند بودن آن با توجه به شرایط خراسان جنوبی است.
استاندار خراسان جنوبی با توجه به درخواست مدیر کل کمیته امداد استان برای حمایت مالی از اردوگاه بهلگرد، گفت: هر مقداری که برای ما امکان داشته باشد برای مجهز کردن این مکان آمادگی همکاری مالی داریم به خصوص که این فضا برای جوانان استفاده می‌شود.
مروج الشریعه خطاب به دختران حاضر در جلسه، تصریح کرد:شما جوانان برای آینده کشور بهترین سرمایه هستید و این قابلیت را دارید که در کشور با مصادیق متعدد کارهای بسیار بزرگی انجام دهید.
وی افزود: تک تک شماها سرمایه برای کشور هستید و همین جمع می‌تواند یک استان و کشور را در عرصه های گوناگون متحول کند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: شما دختران خودتان را دست کم نگیرید؛ عنوان دختران آفتاب برای شمت عنوان بسیار بزرگی است چراکه همه شما دارای ویژگی های بزرگ هستید.
مروج الشریعه گفت: اگر سرنوشت کسانی که در تاریخ تحول ایجاد کردند را مطالعه کنیم متوجه خواهیم شد که از همین اقشار محروم جامعه بوده که توانسته با درک و لمس سختی ها برای رفع مشکلات قدمی بردارند؛شاید سایر افرادی که در لایه های دیگر جامعه هستند و طعم محرومیت را نچشیده اند نتوانند به خوبی شماها سختی و مشکلات را درک کرده و در صدد رفع مشکلات و ایجاد تحولی عظیم در جامعه باشند.
وی با بیان اینکه هر کدام از شماها می‌توانید یک جامعه را متحول کنید، تاکید کرد:امروزه دشمن این کشور را به خصوص در زمینه اقتصادی هدف قرار داده است و می‌خواهد از طریق جنگ اقتصادی ما را از پای درآورد اما در این میان نقش و ایستادگی شما دختران امروز و مادران فردا بسیار مهم است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس عمده همت مردانگی روی دوش بانوان بوده؛سرلشکرها و فرماندهان جنگ زیر دست مادرانی بزرگ شدند و امروز نیز شما بانوان و دختران خواهید توانست جلوی هر گونه دشمنی با این کشور را گرفته و ایستادگی کنید.
مروج الشریعه افزود: استعداد های زیادی در تک تک شما دختران وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید؛ باید به ارزش های تعاون فکری و همکاری خودمان برگردیم و نگذاریم دشمنان دست اندازی به این کشور داشته باشند.
وی تأکید کرد: گذشتن از بحرانهای زندگی همت می‌خواهد این عزم جدی را باید شما با دستان توانمند خود ایجاد کنید؛در جنگ هم پیروزی محصول مادران و خواهرانی بود که تمام قد ایستادند و دفاع کردند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در طول تاریخ و تجربه ۴۰ ساله نشان داد جایی که بانوان حضور داشته باشند دشمن نمی‌تواند به کشور دست اندازی داشته باشد.
انتهای پیام/۱۲۷