سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان بیرجند:

آمادگی ۲۱۶ صندوق اخذ رأی جهت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی/ صیانت از آرای مردم یک نظارت دائمی است

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان بیرجند با بیان اینکه در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی 124 صندوق اخذ رأی وجود داشت، گفت: امسال نیز 216 صندوق جهت برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن صلاحی سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان بیرجند در دیدار با آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: یکی از وظایف دفتر نظارت شورای نگهبان برگزاری انتخابات است که جهت برگزاری آن راه‌کارهایی جهت حفظ و نگهداشت نیروهای انقلابی متعهد و کارآمد تدوین شده است.
وی افزود: هر ساله به صورت ویژه پرونده اعضای ناظرین شورای نگهبان را بررسی می‌شود تا اگر احیانا ناخالصی وارد شبکه شده باشد به نوعی از به کارگیری آن‌ها خودداری شود.
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان بیرجند در خصوص آموزش ناظرین شورای نگهبان، گفت: آموزش شبکه نظارت مختص ایام انتخابات نیست و در طول سال نیز به طور مستمر از طرق های مختلف، برگزاری همایش‌های بصیرتی با حضور سخنرانان کشوری، محافل ناظر نهاد با حضور سخنرانان داخل استان برگزار می‌شود.
وی متذکر شد: همچنین آموزش‌های تخصصی و مسائلی جهت تذکر به ناظرین در نزدیک انتخابات یادآوری می‌شود.
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان بیرجند تصریح‌کرد: ساماندهی نیروهای نظارتی، صیانت از آرای مردم، نظارت دقیق و مستمر بر برگزاری انتخابات از آغاز تا پایان انتخابات یک پروژه همیشگی و دائمی برای ناظرین شورای نگهبان است.
صلاحی با بیان این‌که در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۲۴ صندوق اخذ رأی وجود داشت، گفت: امسال نیز ۲۱۶ صندوق جهت برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است.
وی ادامه‌داد: پیش‌بینی‌های لازم جهت هر چه بهتر برگزاری انتخابات انجام شده و این نیز به دلیل حضور، احساس مسئولیت و تعهدی است که در نیروهای نظارتی وجود دارد.
انتهای پیام/ ۱۳۵