رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۱۸ نفر رسید/ شایعات فوت ۶ نفر بر اثر کرونا صحت ندارد

دهقانی گفت: بر اساس نتایج اعلام شده از 112 نتیجه اعلام شده 94 نمونه منفی و 18 نمونه مثبت شده و از این 18 مورد مثبت فقط یک نفر فوت کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبر ۲۰ شبکه خاوران از لغو تعطیلی ادارات در روز شنبه ۱۷ اسفند توسط ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور خبر داد.
وی افزود: با توجه به بررسی‌های میدانی که در کشور و استان انجام شده مشاهده شد علی‌رغم توصیه‌های مکرر مبنی بر عدم مسافرت شاهد افزایش خروج مردم از شهرها و مسافرت‌ها هستیم لذا برای جلوگیری از این‌که آلودگی در سراسر کشور بیشتر شود تصمیم بر لغو تعطیلی گرفته شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: همچنین ساعت کاری ادارات از روز شنبه به حالت عادی بازمی‌گردد.
دهقانی گفت: امکان استفاده از مرخصی‌های استحقاقی برای پرسنل با توجه به شرایط دستگاه و سازمان با توجه به نظر رئیس مربوطه فراهم است.
وی اظهار کرد: بر اساس نتایج اعلام شده از ۱۱۲ نتیجه اعلام شده ۹۴ نمونه منفی و ۱۸ نمونه مثبت شده و از این ۱۸ مورد مثبت فقط یک نفر فوت کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ۱۸ مورد مثبت ۱۰ مورد مربوط به بیرجند، ۴ مورد قاین، دو مورد فردوس و دو مورد مربوط به شهرستان زیرکوه است.
دهقانی در مورد شایعات مطرح شده در مورد فوت مبتلایان به کرونا در استان، اظهار کرد: در این مدت ۶ مورد فوت مشکوک در استان داشتیم که جواب نمونه هر ۶ نفر در مورد ابتلا به کرونا منفی اعلام شده است.
وی افزود: متاسفانه هم استانی‌هایی که مبتلا به کرونا شدند ویروس از سایر استان‌ها وارد شده است و خوشبختانه شاهد انتقال ویروس کرونا از داخل استان نبودیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از کلیه مردم درخواست می‌شود بهداشت را رعایت کنند که شاهد انتقال ویروس از درون استان نباشیم.
دهقانی عنوان کرد: آزمایشگاه تشخیص بیماری کرونا در بیمارستان ولی‌عصر (عج) راه‌اندازی شده است و چند نمونه برای آزمایش گذاشته شده اما هنوز نتیجه مشخص نشده است.
وی بیان کرد: مدت زمان مورد نیاز برای اعلام نتیجه اگر موردی باشد یک ساعت و نیم و اگر بیشتر از یک مورد باشد مدت زمان بیشتری زمان بر خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از مردم درخواست میشود ضمن رعایت مسائل بهداشتی از مسافرتهای غیر ضروری داخل استان و خارج استان خودداری کنند.
دهقانی اظهار کرد: از مردم درخواست می‌شود ضمن دعا برای شفای تمامی بیماران برای مدافعات سلامت دعا کنند و برای از بین رفتنویروس منحوس کرونا نیز دعا فراموش نشود.
انتهای پیام/۱۲۷