آمار کاهشی درخواست بیمه بیکاری در خراسان جنوبی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت بیمه بیکاری که کارگران تا شروع دوباره به‌کار می‌توانند از آن بهره ببرند، گفت: آمار درخواست کنندگان بیمه بیکاری در سال جاری کاهشی بوده است.

به گزارش خاورستان، غلامرضا اشرفی با بیان این مطلب اظهارکرد: در استان خراسان جنوبی قرارداد روزانه نداریم.

وی با بیان اینکه در قانون مدت زمانی برای قراردادهای کارگری مشخص نشده است، افزود: قراردادها یا یک ساله، یا شش ماه و یا سه ماه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی درباره تعدیل نیرو به دلیل نوسانات زودگذر و به‌کارگیری دوباره کارگران افزود: برخی واحدها به خاطر تنش‌های زودگذر در برهه‌ای از زمان دچار مشکل شده و مجبور می‌شوند تعدیل نیرو داشته باشند و یا به صورت کوتاه مدت با کارگر قرارداد ببندند، اما بعد از گذر از آن بحران دوباره آن نیروها را به‌کار می‌گیرند.

اشرفی با بیان اینکه وجود قراردادهای کارگری روزانه و ساعتی را به صورت ۱۰۰ درصد رد نمی‌کنیم و ممکن است واحدی به ناچار در یک بازه زمانی مجبور به تعدیل نیرو شود که عمدی هم  نیست، گفت: تاکنون گزارشی در مورد این نوع قرارداد به این مجموعه ارسال نشده است.

وی با اشاره به ظرفیت بیمه بیکاری که کارگران تا شروع دوباره به‌کار می‌توانند از آن بهره ببرند، گفت: آمار درخواست کنندگان بیمه بیکاری در سال جاری کاهشی بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی عنوان کرد: در کمیسیون کارگری و رفع موانع تولید مشکلات و دغدغه‌های کارگران بررسی و رصد می‌شود.

اشرفی با بیان اینکه ۱۳۰ هزار بیمه شده اصلی و تبعی داریم، ادامه داد: هیئت اندیشه‌ورز کارگری تشکیل شده و واحد به واحد مشکلات واحدها رصد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه بیکاری را در کمترین زمان ممکن برقرار می‌کنیم، ادامه داد: رصد این مشکلات در طول شبانه روز جزو تکالیف ماست  و هدف ما صیانت از نیروی کارگری  است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از تبدیل وضعیت قراردادهای کارگری در واحدهای صنعتی از پیمانکاری به خود شرکت‌های  کارگری به طور  مستقیم  بیان کرد: دغدغه‌های کارگری رصد و پیگیری می‌شود.

 

انتهای پیام/