رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس:

آمبولانس های فردوس در راه است/ تا پایان سال ۲ آمبولانس به این شهرستان اختصاص می یابد

بعد از حرف و حدیث های فراوان در مورد بی نصیب ماندن شهرستان فردوس از 16 آمبولانس توزیع شده در سطح استان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس گفت: آمبولانس های فردوس در راه است

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس در گفتگو با خبرنگار خاورستان اظهار کرد: ما درخواست خود را به استان اعلام کرده ایم و تقاضای چند آمبولانس را برای بیمارستان و همینطور پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای داده ایم که منتظر تخصیص آمبولانس ها در مراحل بعدی توزیع هستیم .

محمود میرزایی افزود در طرح نوسازی ناوگان خودرویی مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس تعداد۹۲آمبولانس به استان اختصاص خواهد یافت که در مرحله اول آن ۱۶آمبولانس وارد استان شد که بر مبنای اولویت ها به مراکز تازه تاسیس، بدون خودرو و دارای آمبولانس فرسوده و از رده خارج تعلق گرفت.

وی در ادامه افزود: ما برای بیمارستان شهید چمران، پایگاه اورژانس شهری اسلامیه،پایگاه اورژانسی جاده ای برون و پایگاه جدید در باغستان نیاز به تعویض و یا اختصاص آمبولانس جدید داریم که برای همه این مراکز درخواست به استان داده شده است و امیدواریم صد درصد این درخواست ها تحقق یابد .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس ادامه داد: امیدواریم تا پایان امسال حداقل تعداد ۲ آمبولانس وارد شهرستان شود و جایگزین آمبولانس های فرسوده گردد .

میرزایی خاطر نشان کرد: توزیع این آمبولانس ها بر اساس اولویت های دانشگاه علوم پزشکی از جمله مراکز تازه تاسیس ، آمبولانس های فرسوده و با کارکرد بالا و از این دست آیتم ها می باشد .

وی در مورد اختصاص اتوبوس آمبولانس به شهرستان تصریح کرد: ما درخواست داده ایم و پیگیر آن نیز هستیم تا اولین اتوبوس آمبولانس جدید که وارد استان شود را به شهرستان فردوس بیاوریم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن فردوس در مسیر جاده ترانزیت و عبور مسافرین از هفت استان جنوبی کشوراز این مسیر وجود اتوبوس آمبولانس از واجبات شهرستان می باشد و نسبت به دیگر شهرستان ها در اولویت قرار دارد .

میرزایی در پایان گفت: آمبولانس هایی که در مراحل بعدی توزیع گردد جدید تر و با کیفیت تر و پیشرفته تر خواهد بود.
انتهای پیام/۶