نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آمران به معروف و ناهیان از منکر خود را برای مبارزه با علت ها آماده کنند

آیت الله عبادی با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر خود را برای مبارزه با علت ها آماده کنند، گفت: دولت اسلامی باید همه خوبی ها را پشتیبانی کرده و برای محو همه بدی ها برنامه ریزی روزمحور داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سید علیرضا عبادی در نشست با دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اینکه حضور در انتخابات مصداق امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار کرد: باید شکرگذار باشیم که مردم عزیز ما موفق شدند سرنوشت خودشان را با انتخاب احسن رقم بزنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: وظایفی که ۲۶ دستگاه در قبال مسئله عفاف و حجاب دارند را احصاء نمایند و از مدیران بخواهید که در خصوص این مسائل چه اقداماتی انجام داده اند.
وی افزود: آنچه را که تا بحال در جامعه و چه در ارتباط با مسئولین و مدیران انجام می شده ادامه دهید، اما خودتان را آماده کنید برای سطح بالاتر، سطحی که مبارزه با علت ها است، شرایط آینده متفاوت خواهد بود، منشاء برخی از خرابی هایی که بعد از انقلاب اسلامی پیش آمده همین تفرقه گرایی‌ها به عنوان حزب یا باندهای خاص است که بعد از اظهار وجود از پشت مرزها ارتباطاتی برقرار شد؛ افراد داخلی نیز دچار غرور می شدند و به عنوان گروه یا باند، گفته هایی تحویل می دادند که ریشه این گفته ها به همراه نادانی این افراد از پشت مرزها القا می شد.
آیت الله عبادی بیان کرد: اینگونه حزب بازی ها بر روی جامعه یکدست انقلابی ایران، اثر سوء گذاشت، بعدها که اشخاص یا احزاب جایگاه قانونی پیدا کردند این زخم ها عمیق تر شد و نتیجه اش شد همانی که برای شما به عنوان جنگ با معلول ها پیش آمده، درسته که وظیفه است اما خسته کننده و کم نتیجه است.
وی در ادامه افزود: اتفاقی که در این مقطع رخ داد، لطف خدا و نظر حضرت مهدی(عج) بود، آرمانهایی بود که به عنوان کرامت از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دو سال شنیده میشد که بعد از انقلاب اسلامی، دولت اسلامی روی کار آید، امروز سه قوه پا به کار در کشور داریم، نظر رئیس جمهور منتخب در خصوص انتخاب کارگزاران دولت به صورت فراجناحی و باز کردن سامانه ای برای پیشنهادات مردم در خصوص افراد کارآمد؛ نشان دهنده این است که دوباره به همان اوایل انقلاب برگشته‌ایم.
امام جمعه بیرجند بیان داشت: اما باید از این زمینه مساعدی که پیش آمده در هیأت اندیشه ورز ستاد استفاده شود و تحلیل و راهکار برای برون رفت از مسائل پیدا شود، در این جهت ائمه جمعه و جماعات، حوزه علمیه و مجموعه بسیج امروز وارد کار شوند و به معنی گفتمان منطقه ای از این قضایا عبارت سازی کند.
آیت الله عبادی ادامه داد: امروز با باند بازی، حزب گرایی و از این قبیل کلمات مردم را در مقابل هم قرار داده و از یکدیگر جدا کردند، ۴۰ سال تجربه نشان می دهد که حزب بازی ها باعث شد اقتصاد کشور را فاسد شود، این دردها، رنج ها و گرانی ها معلول همین حزب بازی ها است، وقتی کشور دست افراد غیرمتخص و بی صلاحیت قرار گیرد چه به عنوان تصمیم ساز و چه به عنوان تصمیم گیر، از او یک عنصر نامطلوب و یک مدیر فاسد می سازند، حالا با زیرمجموعه آن مبارزه کردند خسته کننده است، از گردشگری گرفته تا دانشگاه این گونه بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: لذا به صورت منطقی، با عبارت های خاص، با ادب و دلسوزی مسئله معلول ها و علت ها را دنبال کنید.
وی با بیان اینکه برخی ها خود فروخته هستند اما مردم که اینگونه نیستند، بسیاری از افراد در باطن عناد ندارند، گفت: الان که به دست خود مردم دولتی آمده فراجناحی همه باید برگردیم به اصل انقلاب و اصلاح امور، کشوری که مستعد است با ذخایر غنی انسانی و منابع، همه در جهت شایسته سالاری، شایستگی در عمل، خدمت به مردم و فاصله گرفتن از عناصر فاسد بیرونی اقدام کنیم.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: به صورت طبیعی ۵۰ درصد کار شما در انتخاب مسئولین کارآمد در وزاتخانه ها و مدیران است، اگر این انتخاب به نحو احسن صورت پذیرد دیگر شاهد جریان های قبلی نخواهید بود، اما آنچه که نقش مهمی دارد این است که باید گفتمانی باشد که همه بدانند شرایط تغییر کرده و همه آماده شوند، چرا که موضع نظام جمهوری اسلامی در سطح جهان موضع امر به معروف و نهی از منکر است، اما بنا به دلایلی نتواستیم این موضع را پیدا کنیم که در دولت اسلامی پیاده خواهد شد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه جایگاه نظام ما در سطح بین الملل در مقابل این همه ظلم و ستم و بی عدالتی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: جایگاه دولت اسلامی نیز جایگاه امر به معروف و نهی از منکر است، یعنی دولت باید همه خوبی ها را پشتیبانی کند و برای محو همه بدی ها برنامه ریزی روز محور کند، که دیگر ما دزدی، اختلاس و انواع و اقسام مشکلات فرهنگی نداشته باشیم در این صورت دیگر سرخوردگی ها و ناامیدهای خود به خود از بین می رود.
وی افزود: بنابراین جامعه اسلامی را دولت اسلامی می سازد، اما دولتی که کارخانه جات را ورشکست کند که کارگران آن کارخانه نان خانواده خود را از زباله گردی درآورد و در مقابل افرادی را با اختلاس، دزدی و پول شویی درآمدهای نجومی داشته و مغرور پول و خارج از شدن کشور قرار دهد این کشور تمامش می شود منکر که پشت سر آن معلول های ناپسند ظهور می کند، اینجاست که ستاد امر به معروف و نهی از منکر در راستای جایگاه دولت اسلامی، باید طوری باشد که اگر مسئولی خودش خلاف می کند دیگر نباید توقع داشته باشد سر کار بماند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: اینکه نمی شود کسی سر کار آید هر اشتباهی بخواهد کند چهار سال سر پست بماند، مردم چه گناهی کردند اگر کسی انتخاب شد تا کارگزار مردم باشد اشتباه کند تا آخر بماند، کارمندان دولت کارمند مردم اند، شما کارگری را ببرید در خانه تا باغچه را مرتب کند، تا وقتی او را نگه می دارید که به حرف شما عمل کند، وقتی عمل نمی کند چه دلیل دارد که باشد، شما موارد مختلف را که ولنگاری است، را در این یک ماه نیز پیگیر باشد، اما خود را برای سطحی بالاتر که اصلاح علت است، آماده کنید.
وی بیان کرد: باید گفتمانی مطلوب و مردمی در راستای زندگی آرام و منافع مردم شروع شود، راهش نیز این است که در دولت فراجناحی همه همکاری کنیم، اصل انقلاب ما اینگونه است که وقتی فردی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود دیگر در این جامعه فرقی بین آن رئیس جمهور و کشاورز نیست همه مردم این کشور هستند فقط آن کشاورز یک گوشه کار را در دست گرفته و رئیس جمهور گوشه دیگر کار را، این تفرقه ها، ایجاد حزب و باند ها را برای ما درست کرده اند و هر کدام دنبال قرائتی از اسلام هستند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در پایان تأکید کرد: باید به اصل انقلاب و اسلام برگشت، تعیین دولت به این معنی است که باید همه همراه دولت باشند، وقتی دولت صادق است و با مردم صادقانه برخورد می کند، کارهای نشدنی را همه باور می کنند، خداوند نیز می فرماید«َكُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ؛ و با صادقان باشید».
انتهای پیام /۳