فرمانده نیروی دریایی سپاه:

آمریکا توان حمله نظامی به ایران را ندارد/ وجود ۵۰ ناو آمریکایی در خلیج‌فارس/ برای آمریکا سر سوزنی قدرت قائل نیستیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه آمریکا توان حمله نظامی به ایران را ندارد، گفت: الآن ۵۰ ناو آمریکایی در خلیج فارس وجود دارد که با ناوهای هم‌پیمانانش ۶۳ ناو می‌شود اما به‌اندازه سر سوزنی برای آمریکایی‌ها قدرت قائل نیستیم.

به گزارش خاورستان به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، سردار علی فدوی صبح امروز در آئین افتتاحیه کنگره شهید منتظر‌قائم که به‌عنوان کنگره شهید مبارزه با نفوذ برگزار شد، اظهار داشت: ۳۷ سال است که شاهد تحقق وعده خدا در رابطه با پیروزی حق بر باطل هستیم.
وی افزود: شهید منتظرقائم یکی از مصداق‌های مشخصی است که نشان می‌دهد هیچ‌گاه جبهه حق و باطل نمی‌توانند به اهداف مشترکی دست پیدا کنند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه ضمن اشاره به واقعه صحرای طبس، با بیان اینکه آمریکایی‌ها ماه‌ها برای عملیات طبس تمرین و برنامه‌ریزی کرده بودند، گفت: افرادی که در این عملیات حضور داشتند، عصاره‌ای از بهترین‌های ارتش آمریکا بودند ولی خداوند در حالی آن بلا را سر آنها آورد که هیچ‌گونه دست بشری در کار نبود.
سردار فدوی خاطرنشان کرد: زمانی که دانشجویان خط امام(ره) جاسوس‌خانه آمریکا را که با اسم سفارت کار می‌کرد به تصرف خود در آوردند، این جمله امام(ره) که “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” عنوان شد و این جمله اثر وضعی پیدا کرد.
وی با یادآوری اینکه اقدامات ضدایرانی آمریکایی‌ها دو روز پس از پیروزی انقلاب آغاز شد، افزود: دلیل اصلی اینکه ‌۳۷ سال از انقلاب گذشته و همچنان استکبار با ملت ما دشمنی می‌کند، این است که حق و باطل هیچ‌گاه نمی‌توانند در یک جا با هم جمع شوند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با ابراز اینکه ابعاد دشمنی آمریکا و دیگر مستکبران با ایران روز به روز گسترده‌تر می‌شود، گفت: وعده الهی بر این است که حق بر باطل پیروز می‌شود ولی مهم این است که ما چقدر به این وعده ایمان و باور داریم.
وی در ادامه با بیان “یکی از اساسی‌ترین تکالیفی که به‌عهده ماست این است که پای دفاع از انقلاب اسلامی، حریم اسلام و حریم پیامبر و ائمه(ع) باشیم”، اظهار داشت: الآن و در همین سال‌ها می‌بینیم جوانانی که سال‌ها بعد از جنگ و شهدای شاخص به دنیا آمدند، با وجود اینکه نه امام، نه پیروزی انقلاب و نه جنگ را دیدند، به‌مانند کسانی عمل می‌کنند که در جریان انقلاب و جنگ بودند.
سردار فدوی با اعلام اینکه ۵۴ کشوری که از صدام به‌صورت مستقیم حمایت می‌کردند پس از جنگ اعتراف کردند که از تمام توان خود برای مقابله با انقلاب استفاده کردند، افزود: الآن هم هیچ چیزی تغییر نکرده و تمام توان خود را به کار بسته‌اند و پشت سر آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران ایستاده‌اند.
وی اظهار کرد: خداوند تأکید کرده که هیچ‌گاه تا ابد سلطه کافران بر مؤمنان را قرار نداده و این به دست مؤمنان است که به وظایف خود عمل کنند و شروطی را که خدا قرار داده است به‌خوبی انجام دهند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه در ۳۷ سال انقلاب این وعده خدا محقق شده و مردم به شروطی که خداوند قرار داده عمل کرده‌اند، گفت: فلسفه سیاسی‌ای که امام(ره) پس از پیروزی انقلاب تأکید کردند و در قانون اساسی به آن تبلور بخشیده شده، “خدا، توحید، نبوت، معاد و امامت” است.
وی افزود: آمریکایی‌ها وقتی دیدند صدام نمی‌تواند آن روندی را که برای وی ترسیم کرده بودند انجام دهد و در عملیات کربلای۵ به نتیجه رسیدند که ایران می‌تواند غالب جنگ شود، مستقیماً وارد جنگ شدند و زمستان سال ۶۵ به‌وسیله ناوهایشان در خلیج فارس به‌صورت مستقیم وارد جنگ شدند. در سال‌های ۶۶ و ۶۷ خداوند بلاهایی را سر نیروی دریای آمریکا آورد که هنوز آمریکا وقتی از این بلاها یاد می‌کنند، تنشان می‌لرزد.
سردار فدوی بیان کرد: وقتی که جنگ تمام شد و بین ایران و عراق آتش‌بس اعلام شد، در مرزهای ایران و عراق اتفاقی نیفتاد اما در خلیج فارس همواره همه مراحل جنگ انجام می‌شد ولی شلیک صورت نمی‌گرفت؛ علت آن این بود که آمریکایی‌ها باور کرده بودند که در ایران قدرت بازدارنده وجود دارد و توان حمله نظامی به ایران را ندارند؛ این قدرت بازدارنده به این معنی است که اگر دست به اقدامی علیه ایران بزنند، ضرر و زیان آن از سود و منافعی که قرار است ببرند، خیلی بیشتر است.
وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها مطمئن شده‌اند که در انقلاب این قوت و توان وجود دارد که آنها به هیچ عنوان در برابر آن به پیروزی دست پیدا نمی‌کنند، گفت: آمریکایی‌ها نمی‌توانند بسیاری از مواردی را که در ایران وجود دارد، درک کنند که مهم‌ترین آن این است که در فلسفه آمریکایی‌ها، خدا، پیامبر، شهید و شهادت و امام وجود ندارد.
سردار فدوی گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند “چون ما قدرتمان از همه بیشتر است، باید همه دنیا از ما پیروی کنند” و این اتفاق الآن دارد می‌افتد و کشورهای دنیا خود را در شرایطی نمی‌دانند که با آمریکا حتی مخالفت زبانی داشته باشند.
وی قدرت، زور، موشک، مین و تجهیزات نظامی را مواردی دانست که در منطق آمریکایی‌ها وجود دارد و بیان کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند بفهمند که در صحرای طبس از قدرت خداوند شکست خورده‌اند، برای همین است که آمریکایی‌ها چون می‌دانستند نمی‌توانند به اصل نظام صدمه بزنند، دو کار کردند و در مرحله اول به‌سراغ سوریه، حزب‌الله، فلسطین و عراق رفتند که اول آنها را نابود و بعد به ایران ضربه وارد کنند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با ابراز اینکه آمریکایی‌ها اعلام کردند “چون ایران از سوریه حمایت می‌کند، ما نتوانستیم به موفقیت در سوریه دست پیدا کنیم”، گفت: در اسلام مبنا بر این است که تصویری از دنیا به مردم ارائه شود که مردم را به‌سمت خدا هدایت کند نه اینکه دنیا و منافع دنیایی را به آنها عرضه کند.
سردار فدوی گفت: خداوند، سلطه استکبار و ظالمان بر مؤمنان را هیچ‌گاه تا ابد قرار نداده و در قرآن بر این موضوع تأکید کرده، پس چطور ما می‌توانیم سلطه آمریکا و دیگر مستکبران را بر سر خود قبول کنیم؟
وی انقلاب اسلامی را مهم‌ترین امانتی دانست که به دست ما سپرده شده است و بیان کرد: الآن ۵۰ ناو آمریکایی در خلیج فارس وجود دارد که با ناوهای هم‌پیمانانش ۶۳ ناو می‌شود اما به‌اندازه سر سوزنی برای آمریکایی‌ها قدرت قائل نیستیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: هیچ کشوری در دنیا جرأت فکر کردن به دعوا با آمریکا را ندارد که بخواهد گوشه چشمی به آمریکا نگاه بد کند، اما در ایران اعمال حاکمیت به‌قوت انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد و این روال سال‌هاست که در خلیج فارس ادامه دارد.