نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

آمریکا در چپاول، کوتاهی نمی‌کند/ مذاکره با آمریکای نیرنگ‌باز برای ایران سودی ندارد

حجت‌الاسلام عبادی با بیان این‌که آمریکا حتی به قوانین شورای امنیت، تعهد ندارد گفت: آمریکا در هر چه که بتواند چپاول کند و به دست بیاورد کوتاهی نمی‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده سابق مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص بدعهدی آمریکا پس از توافق با ایران و دیگر کشورها، اظهار کرد: آمریکا خوی استکباری و طغیانگری دارد؛ کوچک پنداشتن دیگران و تکبر در ذاتش است.
وی افزود: هیئت حاکمه آمریکا که غرق در زر و زور است با انواع تزویرها می‌خواهد اهداف خودش را پیدا کند و در این راه برای اخلاق، قانون، قوانین بین المللی و حتی قانون‌های نهادهای بین المللی که بعد از جنگ جهانی دوم توسط آمریکا برای اداره دنیا نهادینه شدند، هیچ حرمت و جایگاهی قائل نیستند.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا تا زمانی که منافعش اقتضا می‌کند نه برای نهادهای قانونی که خودشان در دنیا قرار دادند ارزشی قائل است و نه برای پیمان و قراردادهای بین المللی که با بقیه کشورها منعقد کرده است. آمریکا نسبت به متحدانش هیچ عهد و اهمیتی قائل نیست.
حجت‌الاسلام عبادی عنوان کرد: آمریکا در هر چه که بتواند چپاول کند و به دست بیاورد کوتاهی نمی‌کند مگر جایی که نتواند و این ذات و خوی استکباری آمریکا است.
وی با بیان این‌که آمریکا معاهدات زیادی دارد که از آن خارج شده و به آنها عمل نمی‌کند، اظهار کرد: آمریکا به قوانین شورای امنیت که بالاترین جایگاه حقوقی را در دنیا دارد و خود آمریکا آن را پایه‌گذاری کرده است تعهد نداشته و هر جا بخواهد به آن عمل می‌کند و هر جا نخواهد عمل نمی‌کند.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا خودش را از اجرای قطعنامه‌ها مبرا دانسته اما بقیه کشورها را ملزم به اجرا می‌داند و تنها منافعش مورد اهمیت است.
حجت‌الاسلام عبادی در خصوص بدعهدی‌های مکرر آمریکا و لزوم عبرت گرفتن از سراب آمریکا، تصریح کرد: آمریکا بدعهدی‌های زیادی نسبت به ایران داشته که نمونه‌ای از بدعهدی‌های آمریکا تعامل دولت مصدق با آمریکا در بحث ملی‌شدن صنعت نفت است؛ علی‌رغم این‌که آمریکا روی خوش به مصدق نشان داد اما شاهد اجرای کودتای ۲۸ مرداد با همکاری انگلیس علیه ایران و مصدق بودیم. نمونه دیگر بدعهدی آمریکا، نوکری محمدرضا پهلوی برای آمریکایی‌ها است اما وقتی محمدرضا پهلوی خواست به آمریکا برود او را در این کشور راه ندادند که مدتی آواره بود و وقتی بیمار شد و برای درمان به آمریکا رفت اصلا او را در بیمارستان‌های آمریکا پذیرش نکردند. وقتی در بیمارستان مصر خواستند وی را جراحی کنند تعدادی از پزشکان آمریکایی بودند و آن‌گونه که در خاطرات نوشته شده به گونه ای وی را جراحی کردند که سریعتر بمیرد؛ این‌ها همه نتیجه اعتماد به آمریکا و طاغوت و پشت کردن به اراده خداوند و توان داخلی کشور است.
وی با بیان این‌که تاریخ برای عبرت گرفتن است، اظهار کرد: آنهایی که به آمریکا دل می‌بندند و از اخم آمریکا ناراحت و از خنده آن خوشحال می‌شوند، باید بدانند که غرب و آمریکاشناسی خوبی ندارند.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: غرب و آمریکا شناس‌تر از مقام معظم رهبری در دنیا وجود ندارد چراکه مقام معظم رهبری با درایتی که دارند آمریکا را خوب شناخته‌اند.
حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری پس از برجام تاکید کردند که من به این کار بدگمان بوده و خوش‌بین نیستم اما آقای رئیس جمهور گفتند من خوش‌بین هستم. اکنون نگاه کنید ببینید که شرایط چگونه است؟
وی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور و تعدادی دیگر از نخبگانی که می‌گویند به آمریکا خوش‌بین هستند به این دلیل است که با کوچکترین نگاه به امکانات صنعتی و تکنولوژی آمریکا فریب خورده و متاسفانه فریفته فرهنگ و سیاست آمریکا می‌شوند.
مهمترین اقدام دل بریدن از آمریکا است
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از تکنولوژی خودش برای غارت و استعمار ملت‌ها و کشورها استفاده می‌کند و هیچ مرام و معرفتی ندارد لذا باید دقت کرد که از اقدامات و بدعهدی‌های آمریکا درس عبرت گرفت و مهمترین کاری که می‌توان در برابر آمریکا انجام داد این است که به طور کامل دل از آمریکا برید و با توجه و تکیه بر درون برای رفع مشکلات و پیشرفت کشور اقدام کرد.
۷۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به سوءتدبیر است
حجت‌الاسلام عبادی با بیان این‌که در کشور مشکلات اقتصادی فراوانی داریم، بیان کرد: طی صحبت‌هایی که اخیرا با اقتصاددانان و صاحب نظران و افرادی که به سمت دولت گرایش دارند داشتم و نظراتشان را جویا شدم نظر عمده افراد این بود که حدود ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور قابل حل است و تنها ۳۰ درصد مربوط به تحریم‌ها است. این ۷۰ درصد مشکلات داخلی مربوط به سوءتدبیرها و ساختارهای اشتباه و دست و پاگیری است که مسئولان درست کرده‌اند که باید اصلاح شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بهترین فرصت، پرداختن به مشکلات درون کشور و ارائه راه حل است. نباید منتظر آمریکا و این‌که چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد، باشیم چراکه این‌ها هیچ کدام دوای درد ما نیست.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خودمان را بازی ندهیم؛ از گذشته درس گرفته و برای آینده تلاش کنیم، عنوان کرد: اگر نخبگان چشم‌شان را خوب باز کرده و مسائل را برای مردم تبیین کنند، بحث آمریکا را داخل بازی‌های سیاسی قرار ندهند و دور آمریکا را به عنوان یک کشور استعمارگر، مغرور، بی اخلاق و بی تعهد خط بکشند و در مقابل به مسائل دیگر از جمله داخل کشور و ارتباط با سایر کشورها بپردازند موفق‌تر خواهیم بود.
حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: در بحث ارتباط با آمریکا نیز باید آن را مدیریت کرد و آسیب‌های آمریکا را کاهش داد اما انتظار این‌که از آمریکا خیری به ما برسد را نباید داشت.
اگر کارمان را درست انجام دهیم آمریکا هیچ غلطی نمی‌کند
وی با بیان این‌که در طیف‌های سیاسی همه نوع افراد با نگاه‌های مختلف وجود دارند، گفت: در حال حاضر نگاه غالب کشور به آمریکا نگاه خوش‌بینانه‌ای نیست. حال آنچه مهم بوده توجه به درون کشور است اگر ما کارمان را درست انجام دهیم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد.
نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشدید تورم و مشکلات اقتصادی پس از برجام، بیان کرد: آمریکا همیشه دنبال منافع خود است و به محض این‌که به اهدافش برسد پل‌های ساخته شده برای رسیدن به هدف را خراب می‌کند.
رابطه و مذاکره با آمریکا هیچ سودی ندارد
حجت‌الاسلام عبادی افزود: رابطه و مذاکره با آمریکا تا زمانی‌که نیرنگ و فریب وجود داشته باشد برای ایران هیچ سودی نخواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴