مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مطرح کرد

آموزش بیش از ۶۵۰۰ نفر در طرح پرده خوانی هلال احمر

شهریاری گفت: تاکنون در قالب اجرای طرح پرده خوانی هلال احمر بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه مخاطب آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در حاشیه جلسه آموزشی همگانی هلال احمر ویژه دهیاران بخش مرکزی بیان کرد: دهیاران هسته های اصلی هر منطقه بوده که می توانند در انتقال مفاهیم و مباحث مختلف به جامعه مخاطب نقش بسزایی ایفا کنند.
وی ادامه داد: از این رو آموزش های همگانی هلال احمر با موضوعات آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی برای ۸۰ نفر از دهیاران بخش مرکزی برگزار شد.
شهریاری بر ارائه طرح‌های نو و مبتکرانه و جدید برای فراگیری برنامه‌های آگاهی بخشی بین افراد جامعه اظهار کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، خبرگزاری و فضاهای مجازی و صدا و سیما می‌تواند آگاهی و آمادگی مردم در شرایط حادثه و بحران را افزایش می‌دهد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ظرفیت‌هایی مانند سازمان‌های مردم‌نهاد، ائمه جمعه و جماعت می‌تواند اهداف این هفته که به حداقل رساندن مخاطرات جامعه است، را محقق کند.
شهریاری بیان کرد: تمرین پناه گیری در قالب برنامه « پرده خوانی» در مراکز عمومی جامعه اعم از مدارس، دانشگاه ها، خوابگاه های دانشجویی و مساجد از جمله برنامه های محوری در افزایش سطح آگاهی جامعه است.
وی با بیان اینکه این برنامه تاکنون در بیش از ۶۰ نقطه از خراسان جنوبی اجرایی شده است، افزود: در هر شهرستان دو مدرسه، دو مسجد و یک دانشگاه از مزیت های اجرای این برنامه بهره مند شده اند.
شهریاری بیان کرد: در قالب اجرای این برنامه تصویر پوستر پرده خوانی از طریق ویدئوپرژکتور بر روی پرده نمایش داده شده و مربیان طبق محتوا، آموزش های نحوه پناهگیری در زلزله را ارائه می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون در قالب اجرای این طرح بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه مخاطب آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
انتهای پیام/۱۲۷