آموزش خوانندگی برای مبتدی

اگر فکر می‌کنید که رنگ و تن صدای خوبی ندارید، باز هم می‌توانید به جمع خوانندگان پر سر و صدای جهان تبدیل شوید.

توانایی عالی خواندن در وجود همه کس وجود دارد! کمتر کسی پیدا می‌شود که صدای گرمی برای خوانندگی نداشته باشد. به احتمال ۹۹ درصد، شما هم یک خواننده بی نظیر هستید که هوادارن‌تان از شما در شبکه‌های اجتماعی متعدد خواهند نوشت! حتی اگر فکر می‌کنید که رنگ و تن صدای خوبی ندارید، باز هم می‌توانید به جمع خوانندگان پر سر و صدای جهان تبدیل شوید. آموزش خوانندگی و اجرای اصولی تمرینات مکرر، تنها اکسیری است که به شما کمک می‌کند تا همانند یک خواننده خوش صدا بخوانید. صبر، حوصله و ناامید نشدن از مشخصه‌های اصلی یک خواننده‌ی حرفه‌ای است. اگر می‌خواهید از شغل خوانندگی درآمد پیدا کنید، کافی است روی خودتان سرمایه گذاری کنید. مطمئن باشید هزینه‌ای را که برای خریداری پکیج آموزش خوانندگی مبتدی صرف می‌کنید، در آینده‌ی نه چندان دوری ۱۰۰۰ برابر و شاید هم بیشتر از آن مبلغ را از کنسرت‌هایی که برگزار می‌کنید؛ بدست آورید. در ادامه به آموزش چندین اصول کلی در خوانندگی برای مبتدی‌ها می‌پردازیم.
آموزش خوانندگی برای مبتدی با متد بهترین اساتید کل کشور
شناخت تمامی اجزای دستگاه تنفسی انسان، پیشنیاز آموزش خوانندگی مبتدی است. چون اعضای هدف در خوانندگی، همین اجزای دستگاه تنفسی می‌باشد. در صورتی که خواسته باشید به طور مستقیم و بدون دانستن هیچ پیشنیازی آواز بخوانید، فقط و فقط خودتان را خسته کرده‌اید. به طور حتم شما نمی‌خواهید که کیفیت صدای اصلی و طبیعی خود را در اثر تمرین و تکرارهای نادرست از دست بدهید. در قدم بعدی می‌بایست نحوه تولید صدای حقیقی خود را از جایگاه درست اجزای دستگاه تنفسی را فرابگیرید. آوا خوانی، مراقبت از صدا و ارزیابی خود دز مراحل پایانی آموزش خوانندگی برای مبتدی است.
۱٫٫ آشنایی با ساختار دستگاه تنفسی
تمرکز بر روی مهارت‌های ابتدایی خوانندگی یکی از مولفه‌هایی است که موجب پیشرفت شما می‌شود. برای این که بتوانید بر روی مهارت‌های خود تمرکز کامل داشته باشید، لازم است تا ساختار دستگاه تنفسی خود را بشناسید. شناخت ساختار دستگاه تنفسی برای مراحل بعدی به کار شما می‌آید. بینی، نای، ریه و پرده جنب از اجزای تشکیل دهنده دستگاه تنفسی انسان هستند. کنترل تنفس در هنگام آواز خوانی از وظایف پرده جنب یا دیافراگم است. دیافراگم وظیفه دارد تا میزان هوای تازه را در شش‌ها کنترل کند و در نهایت، با تنظیم مقدار هوای خروجی از دستگاه تنفس، آن مقدار هوا را به سمت مخارج صدایی هدایت می‌کند. اکنون ممکن است این سوال را بپرسید که فعالیت سایر اجزای دستگاه تنفسی چیست. در پاسخ باید بگوییم که پس از تنظیم میزان هوای تازه داخل دیافراگم، سایر اجزای تنفسی نیز وضعیت خود را تغییر می‌دهند. در صورتی که مانعی در برابر فعالیت‌های عادی این اجزای تنفسی وجود داشته باشد، عمل تنظیم مقدار هوای دمی و بازدمی به خوبی صورت نمی‌گیرد.
اکنون برای اینکه متوجه شوید که ساختار دستگاه تنفسی شما از سلامت کاملی برخوردار است، بهتر است به یک دکتر متخصص تنفسی مراجعه نمایید. دقت داشته باشید که بدون مراجعه به متخصص تنفسی هیچ گاه به آواز خوانی نپردازید. چون ممکن است صدای گرم و طبیعی خود را از دست بدهید!
۲٫٫ چگونه صدای طبیعی از حنجره ما خارج می‌شود؟
دانستن فرآیند خارج شدن صدا از حنجره به خواننده‌های مبتدی کمک زیادی می‌کند. چرا که آن‌ها متوجه می‌شوند دقیقا باید بر روی کدام یک از اجزای دستگاه تنفسی خود حساس باشند و تمام نیروی درونی خودشان را به کار بگیرند.
پس از ورود جریانی از هوای تازه به داخل ریه، تارهای صوتی به ارتعاش در می‌آیند. پس از به ارتعاش در آمدن تارهای صوتی، صدای اولیه تولید شده در مفاصل تقویت یا تضعیف می‌شوند. در صورتی که نقصی در ساختار طبیعی مفاصل وجود داشته باشد، صدای اولیه تضعیف می‌شود. در غیر اینصورت، فرآیند تقویت صدای طبیعی انجام خواهد شد. کام، زبان، گونه و لب‌ها از مفاصل مرتبط با صدای تولید شده در حنجره انسان هستند. بنابراین، اگر صدمه فیزیکی به این مفاصل برسد، مجبور هستید تا فرا گرفتن آموزش خوانندگی برای مبتدی را به زمان دیگری موکول کنید.
۳٫٫ پیش از آوا خوانی، آواز خوانی را فرا بگیرید
در فرا گرفتن آموزش خوانندگی برای مبتدی یک مسئله بسیار مهم وجود دارد. آوا خوانی یا آواز خوانی را خیلی از افراد به طور اشتباه به جای هم به کار می‌برند. شاید باورش سخت باشد، اما این موضوع واقعیت دارد. اگر فرق بین آوا خوانی و آواز خوانی را ندانید، فرآیند پیشرفت در آموزش خوانندگی برای مبتدی را از دست خواهید داد. برای تمرین آوا خوانی به یک ساز پیانو نیاز دارید. دلیل توصیه ما برای استفاده از ساز پیانو بری آوا خوانی، دامنه صوتی وسیع و گسترده آن می‌باشد. زیرا شما نیاز دارید تا صدای خود را با نت‌ها هماهنگ کنید.
۴٫٫ چگونه از صدای خودتان مراقبت می‌کنید؟
هیچ گاه این نکته را از یاد نبرید که مراقبت دائمی از صدای یک خواننده، یک نوع رفتار صحیح و اصولی است. اگر قصد داشته باشید که فقط بخوانید و به سلامت دستگاه تنفسی خود اهمیت ندهید، خطر جدی زندگی شما را تهدید خواهد کرد. پس تا جایی که می‌توانید به فکر سلامتی صدای خودتان باشید.
۵٫٫ نحوه صحیح ارزیابی صدا چگونه است؟
فرا گیری آموزش خوانندگی برای مبتدی بدون ارزیابی آن، عملا بی نتیجه است. بالاخره باید یک یا چندین شاخصه برای ارزیابی تمرین‌های شما وجود داشته باشد. اساتید معتبری که در سطح کشور وجود دارند، می‌توانند صدای شما را ارزیابی کنند. بدیهی است که شما نمی‌توانید برای ارزیابی مهارت‌های ابتدایی خوانندگی خود به سراغ خوانندگان برجسته بروید. چون این امکان وجود ندارد. بهترین گزینه پیش روی شما، مراجعه به اساتید آموزشی خوانندگی است. سایت بخون دات کام با استاد معتبر و با تجربه‌ای که دارد، می‌تواند صدای شما را ارزیابی کند. علاوه براین، شما می‌توانید سایر مقالات و پکیج‌های مخصوص آموزش خوانندگی برای مبتدی را تهیه نمایید و تحول بزرگی در صدای خودتان ایجاد کنید.
انتهای پیام/۴
مطلب بالا تبلیغاتی است و خاورستان آن را تأیید و رد نمی‌کند.