معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

آموزش عالی از مزیت‌های فوق‌العاده خراسان‌جنوبی است/ ساختمان پارک علم و فناوری در شأن استان نیست

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه متاسفانه ساختمانی که به عنوان پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی در حال حاضر شاهد آن هستیم در شأن استان نیست، گفت: امیدواریم بتوانیم مشکلات ساختمانی و فیزیکی پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی را برطرف کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حسین سیمائی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مزیت مهمی که خراسان‌جنوبی دارد آموزش عالی این استان بوده و این فوق‌العاده است.
دانشگاه بیرجند یک دانشگاه جامع و مستعد
وی با بیان اینکه قدمت دانشگاه در شهر بیرجند به دهه ۵۰ می‌گردد، افزود: دانشگاه بیرجند یک دانشگاه جامع و مستعد است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: دانشگاه صنعتی، آزاد اسلامی، فنی و حرفه‌ای، علوم پزشکی پیام‌نور همه نشان دهنده استعداد خدادادی این استان بوده و همت مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که این همه نهاد آموزش عالی در این استان شکل گرفته است.
سمائی صراف عنوان کرد: در کنار همه این دانشگاه‌ها وجود پارک علم و فناوری جای امیدواری است چراکه منجر به افزایش اشتغال در استان می‌شود و ارتباط دانشگاه و صنعت در پارک‌های علم و فناوری به منصه ظهور می‌رسد.
وی گفت: متاسفانه ساختمانی که به عنوان پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی در حال حاضر شاهد آن هستیم در شأن استان خراسان‌جنوبی نیست.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: حتما وزارت علوم توجهش در این دوره به پارک‌های علم و فناوری است و امیدواریم بتوانیم مشکلات ساختمانی و فیزیکی پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی را برطرف کنیم.
خراسان‌جنوبی می‌تواند دانشجوی خارجی جذب کند
سمائی صراف اظهار کرد: مزیت دیگر خراسان‌جنوبی این است که می‌تواند دانشجوی خارجی جذب کند. امیدواریم دستگاه‌های ذیربطی که باید رفت و آمد دانشجویان خارجی را به استان تسهیل کنند همت کرده و ضمن مراقبت موضوع موانع کمتر شود.
وی با بیان اینکه جذب دانشجوی خارجی باعث تعامل دو کشور شده و ارتقای سطح آموزش در کشورهای همجوار به امنیت کشور کمک می‌کند، تصریح کرد: فرهنگ اسلامی و ایرانی کشور ما نیز به کشورهای مجاور صادر می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷