فرماندار فردوس:

آموزش های مهارتی تاثیر مستقیم با اشتغالزایی پایدار دارد

فرماندار فردوس با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای گفت: این آموزش های مهارتی در اشتغالزایی پایدار تاثیر مستقیم دارد.

به گزارش خاورستان، همزمان با هفته ملی مهارت جمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید رادمرد فردوس با مهدی ابراهیمی نماینده دولت دراین شهرستان دیدار کردند.
مهدی ابراهیمی فرماندارشهرستان فردوس در این دیدار اظهار کرد: مشکل کشور این است که افرادی که در مراکز علمی دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوند، فاقد تجربه کاری لازم در رشته خودشان هستند و بیشتر آموزش های تئوری را آموخته اند.
وی با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن بحث آموزش های فنی وحرفه ای با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی، صنعت و رونق اقتصادی در شهرستان، گفت: جدی گرفتن آموزش های مهارتی توسط جوانان بسیار مهم است که باید برای این مهم فرهنگ سازی کرد.
فرماندار فردوس به صنعت گردشگری اشاره کرد و و از کارکنان اداره فنی و حرفه ای فردوس خواست در این زمینه آموزش های لازم را در مرکز ارائه کنند تا در روند اشتغالزایی شهرستان اقدام شایسته ای انجام گیرد.
ابراهیمی با گلایه از گرایش جوانان به سمت کارهای پشت میزی و مدرک گرایی ادامه داد: خانواده ها امروز به این نتیجه رسیده اند که حرفه آموزی برای فرزندان آنها، شغل پایدار را به دنبال دارد.
حسن یعقوبی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس نیز در این دیدار به تشریح اقدامات این نهاد در چهار ماه ابتدای امسال پرداخت و با اشاره به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» تحقق این امر را فرهنگ سازی مناسب برای تبیین، هدایت و فراگیر کردن آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه دانست.
وی با اشاره به اینکه در چهار ماهه اول امسال در تمامی بخش هاي آموزشی ۷۳ دوره برگزار شده است، ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۲ نفر مشغول مهارت آموزی در تمامی بخش های آموزشی هستند.
انتهای پیام/۱۲۷