امام جمعه موقت بیرجند:

آموزش و پرورش به جای سند ۲۰۳۰ سند تحول بنیادین را اجرا کند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: آموزش و پرورش به جای آن که سند تحول بنیادین را اجرا کند شاهد آن هستیم که به صورت چراغ خاموش سند 2030 در حال اجراست و در برخی از دبستان های ما به دانش آموزان مسائل جنسی و رقص آموزش داده می شود این نتیجه التماس به آمریکاست

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت السلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت شهرستان بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بیرجند با تاکید بر اغتنام فرصت لیالی قدر گفت: ماه رمضان فرصتی طلایی برای عقلانیت هشیاری و تمرین تقواست.
وی ضمن تسلیت شهادت امام علی علیه السلام گفت: جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس نام گذاری شده است که با توجه به ظلم مضاعفی که بر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی آمریکا و آل سعود انجام می شود باید پرشور تر برگزار شود تا در سکوت سازمان های بین المللی این آرمان زنده بماند.
مختاری با اشاره به سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی افزود: امام خمینی مصداق این حدیث نبوی بود که علمای امت من از پیامبران قوم بنی اسرائیل برتراند چرا که امام پیغمبرگونه علیه طاغوت قیام کرد و نهضتی که از ۱۵ خرداد ۴۲ شروع شده بود تا ۲۲ بهمن ادامه داد و به پیروزی رساند و تا سال ۱۳۶۸ رهبری آن را ادامه داد و میراث گرانبهایی را برای ما باقی گذاشت و اگر ما به این میراث توجه می کردیم عزت و سرافرازی بیشتری خواهیم داشت.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: امام یک انقلابی آرمان خواه بود و به درستی آمریکا را شیطان بزرگ نامید اما متاسفانه برخی آمریکا را بزک کردند امام رابطه ایران و آمریمکا را رابطه گرگ و میش نامید اما برخی بی توجه به این سخنان برای رفع مشکلات کشور دست به دامان او شدند و با او به مذاکره پرداختند که انتهای آن برجام شد.
وی با یادآوری مقاومت امام در مسئله گروگان ها و سلمان رشدی افزود: آن چیزی که ما را دچار مشکل کرده است تحریم های خارجی نیست بلکه تحریم های داخلی است.
وی برای توضیح مطلب خود اذعان داشت: به عنوان مثال تولید کنندگان کالای با کیفیت تولید نمی کنند و به این طریق مصرف کننده را تحریم می کنند و مصرف کنندگان وقتی کالایی با کیفیت هم باشد آن را نمی خرند تا تولیدکننده را تحریم کنند.
وی به تحریم مردم توسط مسئولین اشاره کرد و گفت: مسئولین به جای آن که مدیریت جهادی داشته باشند به فکر کلاس گذاشتن و رعایت تشریفات هستند و هنگامی که مدیری به بیرجند می آید با چند ماشین به استقبال او می روند یا حقوق نجومی بگیرند و وقتی قوه قضائیه بخواهد آن را پیگیری کند همکاری نمی کنند.
مختاری تحریم مسئولین توسط مردم را این گونه بیان کرد: وقتی مردم به مسئولین اعتماد نداشته باشند به نوعی آن ها را تحریم کرده اند.
وی به تحریم آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش به جای آن که جوانانی تربیت کند که کارآفرین باشند و روی خود بایستند کسانی را تربیت می کند که همه به فکر پشت میز نشینی هستند.
وی با انتقاد از اتفاقات اخیر در آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش به جای آن که سند تحول بنیادین را اجرا کند شاهد آن هستیم که به صورت چراغ خاموش سند ۲۰۳۰ در حال اجراست و در برخی از دبستان های ما به دانش آموزان مسائل جنسی و رقص آموزش داده می شود این نتیجه التماس به آمریکاست.
وی در پایان خاطر نشان ساخت: التماس به غرب چاره حل مشکلات کشور نیست و این ملت تا خون در بدن دارد در مقابل استکبار تسلیم نخواهد شد.
انتهای پیام/۱