نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آموزش و پرورش شرایط رشد استعدادهای دانش آموزی را فراهم کند

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید زمینه های رشد فرزندان این کشور را فراهم کند، گفت: باید برای افرادی که زمینه های نبوغ دارند برنامه ویژه ای تهیه شود تا مطابق استعدادشان رشد کنند.

به گزراش خبرنگار خاورستان ،آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با خانواده نخبه هشت ساله قرآنی خانم عطیه عزیزی از شهرستان زیرکوه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: حضور حافظ قرآن کریم و خردسال هم استانی ما بسیار لذت بخش بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: این فرزند مرا به یاد یک روایت انداخت که شخصی محضر امام صادق (علیه السلام) بسیار هوشیارانه درخواست دعایی داشت و آرمانش را مشخص نکرد، چراکه بعضی آرزوها در دل انسان وجود دارد که برای انسان جذاب است اما خیّر انسان در آن نیست، لذا از امام صادق (علیه السلام) درخواست دعای خیّر کرد، امام صادق(علیه السلام) نیز در حق آن فرد دعا کرد که فرزند خوب نصیب شما گرداند، چرا که فرزند صالح در دنیا و آخرت سبب خیّر است.
آیت الله عبادی در ادامه افزود: حالا آن دعای امام صادق(علیه السلام) نصیب شما خانواده محترم شده و البته که پروردگار به شما توفیقی داده که فرزندتان را اینگونه پرورش دهید ولی این اول کار است، بنده نیز پیامی برای آموزش و پرورش دارم که این دختر عزیز که دختر خراسان جنوبی و ایران اسلامی است، لذا ایشان و از قبیل ایشان هر چند تعداد که هستند و ظرفیت نبوغ در آنها احساس می شود برنامه ای ویژه برایشان ریخته شود و شرایطی فراهم شود که مانع از رشد آنها نباشیم و مطابق با استعدادشان رشد کنند.
گفتنی است، عطیه عزیزی هشت ساله از شهرستان زیرکوه حافظ کل قرآن کریم می باشد. وی از سن سه سالگی در زمینه حفظ قرآن فعالیت خود را شروع کرد.
انتهای پیام /۳