امام جمعه فردوس:

آیت‌الله یزدی درباره انقلاب با کسی تعارف نداشت/ این عالم بزرگ برای دشمن خطرناک بود

حجت‌الاسلام بابایی گفت: آیت الله یزدی در هر مجلسی که حضور داشت آن مجلس صلابت، قدرت و استقامت داشت و درباره انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب با هیچ کس معامله و تعارف نداشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله یزدی(ره)، گفت: ایشان شخصیتی بودند که از همان ابتدا، یار امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب بود و روحانیون را برای مبارزه با رژیم ستم شاهی بسیج کرد و چندین بار در زندان‌های ساواک مورد شکنجه قرار گرفت.
وی با بیان این‌که آیت الله یزدی یکی از استوانه های انقلاب اسلامی به شمار می رفت، افزود: مسئولیت‌های بسیار بزرگی از جمله رئیس قوه قضائیه، عضو مجلس خبرگان رهبری و دو دوره نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به ایشان سپرده شد.
امام جمعه فردوس به کارهای بزرگ آیت الله یزدی در مسئولیت رئیس حوزه علمیه قم اشاره کرد و گفت: ایشان جزو محدود شخصیت‌هایی هستند که از ابتدا تا انتها ماندند و امام و رهبری را یاری کردند.
حجت‌الاسلام بابایی بیان کرد: در هر مجلسی که شخصیت‌های بزرگ علمی، فقهی و انقلابی در آن باشند، از انحراف آن مجلس جلوگیری می‌شود و آیت الله یزدی شخصیت بدون تعارف بود و با هر کسی که کوچک‌ترین زاوایه ای با امام، انقلاب و رهبری داشت مبارزه می کرد.
درباره انقلاب، امام و رهبر معظم انقلاب با کسی تعارف نداشت
وی با بیان این‌که آیت الله یزدی در هر مجلسی که حضور داشت آن مجلس صلابت، قدرت و استقامت داشت، خاطرنشان کرد: درباره امام راحل، مسائل انقلاب و رهبر معظم انقلاب با هیچ کس معامله و تعارف نداشت.
امام جمعه فردوس یادآور شد: طبق سخنان امام خامنه ای “حضور افرادی مانند آیت الله یزدی در مجلس خبرگان به این مجالس بها، ارزش و وزانت می داد” و این به دلیل بعد علمی، انقلابی و شخصیتی این علمای بزرگ است و این شخصیت بزرگ، امتحان خود را پس داده است.
صلابت آیت الله یزدی بی‌مثال بود
حجت الاسلام بابایی بیان کرد: آیت الله یزدی در هر مجلسی که حضور داشتند با صلابت سخنرانی می‌کردند به طوری که در مجلس روحانیون مبارز حرف اول را آیت الله یزدی می زدند؛ زمانی که در قوه قضائیه بودند و نمازجمعه را اقامه می کردند نیز صلابت ایشان سبب ایجاد ابهت می شد.
وی به خاطره ای از حضور در محضر آیت الله یزدی اشاره کرد و گفت: من در کرمانشاه یک نوبت به دلیل اختلافی که بین روحانیون ایجاد شده بود به محضر ایشان رسیدم و از ایشان مشورت گرفتم و ایشان با قدرت فرمودند “اگر هر کسی با انقلاب و امام مشکل دارد او را از خود برانید و سعی کنید پشت سر امام و انقلاب باشید”.
آیت الله یزدی برای دشمن خطرناک بود
وی گفت: هرکسی که اثر بیشتری در مبارزه با استکبار داشته باشد و نقشه استکبار را برملا کند، دشمنی با او بیشتر خواهد شد و شخصیت‌هایی مانند آیت الله مصباح، مهدوی کنی و یزدی برای دشمن خطرناک هستند.
بصیرت افزایی، مردم و علما را در کنار هم قرار داد
امام جمعه فردوس بیان کرد: دشمن همواره نقشه می کشید که علما را از چشم مردم دور بیندازد که با بصیرت افزایی که انقلاب در مردم ایجاد کرد مردم قدر این علما را بیشتر دانستند و این علما در بین مردم یک شخصیت بی بدیل و مورد احترام بود.
حجت‌الاسلام بابایی به سخنان موثر و کوبنده آیت الله یزدی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: در این مجلس نطق‌های ایشان انقلابی و موثر بود؛ استکبار همیشه دنبال دشمنی با روحانیون خصوصا شخصیت هایی مانند آیت الله یزدی که در احیای حوزه های علمیه و مجامع دینی نقش پررنگی داشته اند است.
وی گفت: همه اقشار مردم خصوصا جوانان از وجود علمایی مانند آیت الله یزدی بهره برده‌اند چراکه ایشان در راس تشکیلاتی چون جامعه مدرسین و حوزه های علمیه بزرگ بود و منشاء خیر و برکات بودند.
امام جمعه فردوس یادآور شد: خوشبختانه مردم بیشترین استفاده را از وجود آیت الله یزدی بردند و دشمن نتوانست بین ایشان و مردم فاصله بیندازد.
وی گفت: خداوند کمک کند علمای دیگری جایگزین آیت الله یزدی شوند و به آیت الله مصباح نیز شفای عاجل عنایت فرماید.
انتهای پیام/۵/ ۱۴/ ۴