در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در پی درگذشت آیت‌الله یزدی آمده است؛

آیت‌الله یزدی یار صادق و دیرین امام و رهبری و خادم مردم و انقلاب بود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در بیانیه‌ای نوشت: آیت‌الله یزدی یار صادق و دیرین امام و رهبری و خادم راستین مردم و انقلاب و از مبارزان سال‌های قبل و پس از پیروزی انقلاب بود.

به گزارش خاورستان، در پی ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه و انقلابی حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیانیه تسلیتی صادر کرد.
متن بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ الفقیه ثَلُمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ
ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه و انقلابی حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی «اعلی الله مقامه» موجب تأسف و تأثر گردید.این فقیه و روحانی عالیقدر از جمله‌ی شخصیت‌های مؤثر نظام و انقلاب بود. آن عالم بزرگوار یار صادق و دیرین امام و رهبری و خادم راستین مردم و انقلاب و از مبارزان سال‌های قبل و پس از پیروزی انقلاب بوده که عمر پربار و با برکت خود را سراسر در راه علم و کسب و نشر معارف اسلامی و نیز مجاهدت سیاسی و اجتماعی و حضور فعال در مناصب رسمی نظام جمهوری اسلامی از جمله ریاست دستگاه قضاء، عضویت و ریاست مجلس خبرگان رهبری، عضو فقهای شورای نگهبان، امامت موقت جمعۀ تهران، ریاست شورای عالی جامعۀ مدرسین حوزۀ علمیۀ قم سپری کرد که این مسئولیت های متعدد و سنگین هرگز نتوانست در تواضع، فروتنی و زندگی زاهدانه ی این شخصیت ارزشمند، کمترین خدشه ای وارد آورد.
وی جامع علم و عمل و جهاد و زُهد بوده همچنانکه سلوک فردی ایشان مؤید این کمالات است. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، فقدان این عالم جلیل‌القدر را ضایعه ای بزرگ دانسته و از درگاه خداوند متعال علوّ درجات را برای روح مطهر ایشان مسألت کرده و به محضر حضرت بقیة الله الاعظم امام عصر «ارواحنا له الفداء»، رهبرمعظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای « مدظله العالی »، مراجع عظام تقلید، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه و ملت قدرشناس ایران و استان به ویژه بیت مکرم و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت عرض می کند.
انتهای پیام/۴