نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

آیت الله ربانی اسوه اخلاص و عبودیت بود

آیت الله عبادی با بیان اینکه مرحوم آیت الله ربانی در قید و بندهای دنیایی نبود، گفت: آنچه در نهایت به درد انسان می خورد همان اخلاص و عبودیت است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، در دیدار با دست اندرکاران مراسم گرامیداشت مرحوم آیت الله محمدابراهیم ربانی اظهار کرد: درگذشت آیت الله محمدابراهیم ربانی ضایعه ای بود که برای استان و شهرستان بیرجند پیش آمد که انشاءالله با ارواح طیبه شهدای کربلا محشور شوند.
وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله ربانی یک چهره محبوب مردمی بود، افزود: اگر مسئله کرونا مانع نبود مردم به صورت خودجوش در تشییع جنازه ایشان شرکت می کردند و یک صحنه خاص شکل می گرفت.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: با اینکه مرحوم آیت الله ربانی چهره محبوب جالبی بود، اما باطن ایشان از ظاهرشان بهتر بود و این بسیار مهم است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه مرحوم آیت الله ربانی در قید و بندهای دنیایی نبود، تصریح کرد: آنچه در نهایت به درد انسان می خورد همان اخلاص و عبودیت است.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم ” کل شی هالک الا وجهه ” گفت: همه چیز از بین رفتنی است و تنها اخلاص، عبودیت و بندگی است که برای انسان می ماند، معیارهایی که اگر برای خدا باشد به هر چیزی که بخورد ارزشمندش می کند.
انتهای پیام/۶